سرمایه گذاری هیچ وقت جز کارهای ساده به حساب نمی‎آید. امروزه به دلیل اضافه شدن ارزهای مجازی به دنیای سرمایه گذاری انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری حتی نسبت به قبل هم سخت‌تر شده است.

محققان تلاش کردند با تحقیقاتی که انجام می‌دهند کار را برای سرمایه گذاران راحت‌تر کنند و نتیجه گرفتند که با استفاده از تکنیک‌های خاص بیت کوین فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است. اما سرمایه گذاران معمولا از این راه استفاده نمی‌کنند و فکر می‌کنند سرمایه گذاری بیت کوین سود آور و عقلانی نیست. این مقاله کوین نیک را تا آخر مطالعه کنید.

استفاده از استراتژی سرمایه گذاری dca  در خرید بیت کوین

 بررسی‎های انجام شده بر روی بازار بیت کوین نشان می‌دهد سرمایه گذاران همواره به سراغ کمترین قیمت یک ارز مجازی می‌روند و با این کار یکی از بهترین فرصت‌های سرمایه گذاری را از دست می‌دهند.

خرید در لایه‌های پایینی بیت کوین سختی‌های مخصوص به خود را دارد و نیاز به اراده قوی، صبر و سال‌ها تجربه دارد. و کار کردن در بالای پلتفورم نیز سختی‌های اینچنینی دارد.

سرمایه گذاران ارز مجازی فکر می‌کنند بعترین راه سرمایه گذاری خرید در لایه‌های پایینی و فروش در لایه‌های بالایی است. اما حتی بهترین و با تجربه‌ترین سرمایه گذاران هم گاهی شاهد عملکرد متفاوت بازار و به هم خوردن برنامه‌هایشان هستند.

بهترین راه سرمایه گذاری

سرمایه گذاری با بیت کوین

بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی قیمت بیت کوین محققان توانستند یک راه تاثیرگذارتر معرفی کنند. تحقیقات نشان داد که اگر سرمایه گذاران روزی یکبار به مدت ۳۶۵ روز بیت کوین بخرند – متوسط هزینه دلاری (dca)- نتیجه درامد ۵۵۰۰ دلاری می‌شود.

این مطلب راهم مطالعه کنید: معرفی ارزهای دیجیتال مهم پس از بیت کوین 

این روش دارایی سرمایه گذار را دو برابر می‌کند و مقدار مبلغ سرمایه گذاری شده هر چقدر هم که کم باشد باز هم سود آور است.

با این وجود میانگین خرید در لایه‌های پایینی۲۰۰۰ دلار است و در لایه‌های بالایی میانگین به۴۰۰۰ دلار هم می‌رسد. بهترین راه سرمایه گذاری به خصوص برای افراد تازه کار استفاده از این استراتژی است.در این روش با کمترین ریسک به نتیجه‌ی دلخواهی می‌رسید.

امروزه بسیاری از کیف پول‎ها و اکسچنج‌ها به کابران خود پیشنهاد این استراتژی را می‌دهند و آن‌ها به سمت این نوع سرمایه گذاری سوق می‌دهند.

ممکن است وقتی در شروع کار بخواهید روش قبلی خود را کنار بگذارید و به سراغ دیگر روش‌ها بروید چند دلار هم ضرر کنید اما بعد از اینکه با این روش آشنا شدید مطمئن باشید این ضرر جبران خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید و فروش ارز دیجیتال با ما همراه باشید.