اگر شما هم قصد دارید یک دستگاه ماینر بیت کوین خریده و از این راه به کسب درآمد مشغول شوید، در این مقاله از کوین نیک با راهنمای انتخاب بهترین دستگاه ماینر بیت کوین با ما همراه باشید. در این راهنما تفاوت‌های بین دستگاه‌های مختلف و پرطرفدار ماینر در بازار را برای علاقمندان به خرید دستگاه توضیح خواهیم داد.

اگر تفاوت بین دستگاه‌های DragonMints و Antminers را نمی‌دانید نگران نباشید. در ادامه تمام توضیحات لازم در این زمینه را به زبان ساده به شما ارائه خواهیم داد. ما در این مقاله به توضیح موارد زیر خواهیم پرداخت:

 • استخراج بیت کوین به چه معنا است
 • چطور با توجه به شرایط خود، بهترین دستگاه ماینر بیت کوین را انتخاب کنید
 • مروری بر دستگاه‌های ماینر موجود در بازار. دستگاه‌های DragonMint T1، Antminer T9+، Antminer R4، Avalon 6، Antminer S9 و PangolinMiner M3X در این مقاله پوشش داده خواهد شد و نشان می‌دهیم هر یک از این دستگاه‌ها برای چه افرادی مناسب است
 • ارائه یک جدول برای مقایسه راحت‌تر دستگاه‌ها

از آنجا که قرار است در این مقاله مطالب زیادی را عنوان کنیم بدون مقدمه به سراغ اصل مطلب می‌رویم.

استخراج بیت کوین به چه معنا است؟

استخراج بیت کوین نشانگر این است که تراکنش‌های شبکه از قواعد پیروی می‌کنند. برای انجام این کار، از واحدهای پیچیده کامپیوتری برای بررسی تراکنش‌ها و نمایش آن به سایر سیستم‌های کامپیوتری سراسر جهان استفاده می‌شود. اپراتورهای این سیستم‌های کامپیوتری در ازای میزان تلاش خود پاداش دریافت می‌کنند. منبع این پاداش، الف). کارمزد تراکنش‌ها و ب). پاداشی است که توسط خود شبکه برای استخراج تنظیم شده است.

این مطلب راهم مطالعه کنید: نحوه کار بیت کوین ماینینگ و عوامل تاثیر گذار بر آن

برای اینکه از تقلب افراد در شبکه جلوگیری شود، یک سیستم به نام «اثبات کار» یا Proof-of-work مورد استفاده قرار می‌گیرد. قبل از اینکه تراکنش‎های هر یک از گروه‌های بلاک به بلاکچین اضافه شود باید اثبات کار، آن را تایید کند. هنگامی که می‌گوییم کامپیوترها در حال اجرای اثبات کار هستند، در حقیقت منظور این است که کامپیوترها تلاش می‌کنند رشته‌های بلند اعداد و حروف را حدس بزنند. به این رشته‌ها هش می‌گویند.

فقط کامپیوتری که به طور صحیح بتواند هش‌ها را حدس بزند می‎تواند بلاک را به زنجیره اضافه کند. برای انجام گرفتن اثبات کار، از قدرت محاسباتی و فرایندی استفاده می‌شود که هیچ‌یک ارزان یا سریع نیستند. برای تقلب در شبکه، سرمایه‌گذاری زیادی لازم است، آنقدر زیاد که از نظر مالی برای فرد متقلب اصلا به صرفه نیست. این موضوع یکی از مشخصه‌های اصلی امنیتی در شبکه‌های بیت کوین ( و سایر رمزارزها) است.

قبلا از سی‌پی‌یو (CPU)ها (واحدهای پردازش مرکزی) برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شد مثل همان پردازنده‌هایی که در سیستم کامپیوتر خانگی شما وجود دارند. بااین‌حال، با افزایش پیدا کردن تعداد واحدهای پردازنده که برای استخراج در شبکه از آن استفاده می‌شد، میزان دشواری هش‌هایی که سعی در حدسشان داشتند هم افزایش پیدا کرد. این باعث شد ماینرها به سمت پردازنده‌های قدرتمندتری مثل GPUها (واحدهای پردازش گرافیک) روی بیاورند. این واحدهای پردازش گرافیک معمولا در کامپیوترهای شخصی مخصوص گیمینگ که قیمت بالایی دارند یافت می‌شوند.

امروزه، حدس هش‌ها دشوارتر شده و بسیاری از ماینرها برای حل کردن آن فقط از سیستم‎های مخصوص این کار استفاده می‌کنند. این واحدها از تراشه‌هایی با مدار یکپارچه و مخصوص – یا به عبارتی از ASICها – استفاده می‌کنند. و ASIC یا دستگاه ماینر بیت کوین همان چیزی است که قرار است ما در این مقاله به آن بپردازیم.

توجه به شرایط در حین انتخاب دستگاه ماینر بیت کوین

ماینرهای بیت کوین، در حال حاضر از بین دستگاه‌های موجود ASIC دامنه انتخاب محدودی دارند اما بااین‌وجود هنوز هم گزینه‎‎هایی وجود دارد که باید از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنند. انتخاب دستگاه مناسب در حقیقت به شرایط فردی ماینر بستگی دارد. برخی از ماینرها به دنبال یک واحد منفرد هستند تا آن را در اتاق اضافه‌ای که دارند بگذارند تا کار کند. برخی هم به دنبال خرید چندین دستگاه ماینر بیت کوین با قیمت مناسب هستند تا برای اولین بار فعالیت خود در این زمینه را آغاز کنند. و در نهایت افرادی هم هستند که می‌خواهند کارگاهشان را با بهترین دستگاه‌های ماینر موجود در بازار پر کنند.

در هنگام انتخاب دستگاه ماینر مسائل زیادی را باید در نظر بگیرید. هر دستگاه باید با توجه به قدرت هش، میزان مصرف برق، دمای محیط و قیمت خرید آن بررسی و قضاوت شود.

چندین دلیل ایدئولوژیک را هم می‌توان نام برد که می‌توانند باعث شوند یکی از تولیدکنندگان این نوع دستگاه را به دیگری ترجیح بدهید. این مسائل به تمرکززدایی مربوط می‌شود و ما در ادامه به برخی از دلایل آن خواهیم پرداخت.

بهترین دستگاه ماینر

بالاخره به موضوع اصلی این مقاله رسیدیم – بهترین دستگاه ماینر بیت کوین. قرار است چند مورد از دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار دهیم که توسط بهترین و بزرگترین تولیدکنندگان موجود در کره زمین ساخته شده‌اند.

ما همچنین سعی کردیم دستگاه‌های مختلف را از حیث کاربردی بودن برای دسته‌های مختلفی از افراد معرفی کنیم. دسته‌هایی که ما برای خرید دستگاه ماینر بیت کوین در نظر گرفتیم به این شرح است:

 • افراد با بودجه کم
 • افرادی که می‌خواهند در خانه بیت کوین استخراج کنند
 • افرادی که هرگز پیش از این بیت کوین استخراج نکرده‌اند
 • افرادی که قصد دارند برای قدرتمندترین دستگاه ماینر موجود بیشترین هزینه را خرج کنند
 • چند پیشنهاد برای ماینرهای حرفه‌ای که جای کافی برای استفاده از DragonMint T1 را ندارند.

بهترین دستگاه ماینر برای افراد با بودجه کم – Antminer T9+

یکی از بهترین دستگاه‌ها برای ماینرهایی که بودجه کمی دارند دستگاه Antminer T9+ است. این دستگاه نسبت به بسیاری از موارد یاد شده در این لیست ارزان‌تر است. با این حال، اجازه ندهید قیمت آن شما را فریب بدهد – با وجود قیمت پایین این دستگاه کارایی خوبی دارد.

این مطلب راهم مطالعه کنید: استخر استخراج بیت کوین چیست و آیا پیوستن به یک استخر به معنی درآمد بیشتر است؟

این دستگاه به همان اندازه که برای افراد دارای بودجه کم مناسب است برای افرادی که از نظر فضا دغدغه دارند هم ایده‌آل محسوب می‌شود. دلیلش این است که طراحی فشرده‌ای دارد و همین مشخصه باعث می‌شود بتوانید در یک محل نه چندان بزرگ با داشتن تعداد زیادی از این نوع دستگاه یک مزرعه استخراج برای خود ایجاد کنید. اگر مقصود شما از خرید دستگاه ماینر بیت کوین راه‌اندازی یک مزرعه است این نوید را هم به شما می‌دهیم که یکی از ویژگی‌های Antminer T9+ کاهش دما نیز می‌باشد. این مشخصه برای افراد نامبرده مایه خوشحالی خواهد بود. در این صورت در هزینه تجهیزات استخراج هم صرفه‌جویی زیادی اتفاق خواهد افتاد.

سخت‌افزاری که این دستگاه استفاده می‌کند شامل ۱۶۲ چیپ BM1387 متعلق به شرکت Bitmain است. این سخت‌افزار اجازه می‌دهد نرخ هش ۱۰.۵ TH/s باشد در حالیکه تنها ۱۳۳۲ وات برق مصرف می‌کند. Antminer T9+ علاوه بر داشتن عملکرد عالی، دارای یک رابط کاربری آسان هم هست. از این رابط کاربری می‌توانید برای پیکربندی تنظیمات مختلف و ارتقای سیستم عامل به آخرین نسخه‌های ارائه شده از سوی Bitmain استفاده کنید.

با توجه به اینکه قیمت هر بیت کوین بین ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار دلار است، می‌توان با اطمینان گفت که دستگاه Antminer T9+ یکی از ارزان‌ترین واحدهای موجود در لیست ما است. متاسفانه، مانند بسیاری از دستگاه‌های متوسط ماینر بیت کوین، منبع تغذیه این دستگاه به صورت جداگانه فروخته می‌شود.

معرفی دستگاه ماینر بیت کوین

بهترین دستگاه ماینر بیت کوین برای افراد تازه‌کار – Avalon6

دومین دستگاهی که به شما معرفی می‌کنیم برای افرادی مناسب است که در استخراج بیت کوین مبتدی هستند. سازنده Avalon6 شرکت Canaan Creative است که در ساخت آن توجه زیادی به ارائه کارکرد ساده داشته است.

روش راه‌اندازی دستگاه Avalon6 باعث شده این ماینر یکی از ساده‌ترین واحدهای ASIC به شمار بیاید. انجام تنظیمات پایه و پیشرفته، هر دو در این دستگاه ساده هستند و این باعث می‌شود گزینه خوبی برای افراد تازه‌کار باشد. متاسفانه این واحد نسبت به سایر مواردی که در این لیست ذکر شده‌اند سودآوری زیادی ندارد. با وجود ۱۰۵۰ وات مصرفی، این دستگاه فقط می‌تواند ۳.۵ TH در ثانیه تولید کند.

مطمئنا افرادی که می‌خواهند به طور جدی در استخراج بیت کوین مشغول شوند این دستگاه را نمی‌پسندند اما روش استفاده آسان و قیمت مناسب آن باعث شده دستگاهی مناسب برای اشخاصی باشد که به تازگی وارد دنیای استخراج بیت کوین شده‌اند.

این دستگاه هم مثل اکثر مواردی که در لیست ما جای دارد در کنار منبع تغذیه مختص خود فروخته نمی‌شود و باید منبع تغذیه را به صورت جداگانه تهیه کنید. می‌توانید دستگاه را با روش‌های مختلف، مستقیماً از شرکت Canaan Creative بخرید اما این کار در صورتی امکان دارد که قصد خرید کلی از شرکت را داشته باشید. ناگفته نماند که این شرکت سفارشات کوچکی که تا سقف ۶۵۰ دلار باشد را هم قبول می‌کند.

تابحال درباره استخراج بیت کوین آن هم بدون سود چیزی شنیده‌اید؟ Avalon6 علاوه بر تازه‌کارها برای افرادی که می‌خواهند بدون سود به استخراج بیت کوین بپردازند هم مناسب است. شاید در وهله اول این کار به نظرتان عجیب به نظر برسد اما این افراد دلیل خوبی برای استخراج بدون سود بیت کوین دارند.

هرچه واحدهای استخراج در یک شبکه رمزارز بیشتر باشد آن شبکه امنیت بیشتری دارد. استحکام امنیت بیت کوین از تمرکززدایی آن نشات می‌گیرد. بسیاری از توسعه‌دهندگان مشتاق و افراد فعال در حوزه سرگرمی از جمله کسانی هستند که قادر نیستند یا نمی‌خواهند بیت کوین را بخاطر سودش استخراج کنند. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد. موارد زیر چند نمونه از دلایلی است که باعث می‌شود افراد بدون اینکه به سود اهمیت بدهند به استخراج بیت کوین روی بیاورند:

 • نداشتن فضای کافی در خانه برای اختصاص به چندین دستگاه ماینر بیت کوین
 • زندگی در مناطق گرمسیر که باعث می‌شود تجهیزات گرمای غیرقابل تحملی را تولید کنند.
 • گران بودن تعرفه مصرف برق به اندازه‌ای که استخراج بیت کوین سودآوری ندارد.
 • عدم حضور کافی در منزل برای راه‌اندازی یک مزرعه استخراج بیت کوین، می‌تواند خطرآفرین باشد یا باعث ایجاد آتش‌سوزی شود.

دستگاه Avalon6 یک واحد خوب برای استفاده در دفتر یا خانه است که شاید باعث شود پولتان را از دست بدهید اما می‌توان یک هدف خوب را با آن دنبال کرد – امن کردن شبکه. بسیاری از توسعه‌دهندگان که از سوی بانک‌ها آزادی مالی کامل دارند برای استفاده از دستگاه ماینر هزینه کمی می‌پردازند. موسسات و سازمان‌هایی که خودشان بطور کامل روی تولید و عرضه پول کنترل دارند هم می‌توانند با استفاده از این دستگاه به سود دست پیدا کنند.

دستگاه ماینر Avalon6

بهترین دستگاه برای استفاده خانگی – Antminer R4

این دستگاه هم مناسب افرادی است که به دنبال کاربرد کوچک هستند و فضای کمی دارند. Antminer R4 یک دستگاه بی‌سروصدا است. شما می‌توانید از آن برای انجام نقش‌های مهم مربوط به امن‌سازی شبکه استفاده کنید آن هم در اتاق خوابتان! دستگاه R4 هم مانند T9+ از چیپ‌های BM1387 شرکت Bitmain استفاده می‌کند. ۱۲۵ چیپ که رقم بسیار رقابتی ۰.۰۹۸ J/GHs را تولید می‌کند. اگر معنی این عدد را نمی‌فهمید کافی است بدانید که نشان می‌دهد دستگاه «بسیار کارآمد» است.

این مطلب راهم مطالعه کنید: کسب درآمد آسان بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بدون نیاز به تلاش

نکته اصلی فروش دستگاه ماینر بیت کوین Antminer R4 کار کردن بی‌صدای آن است. شرکت Bitmain با طراحی مجدد و کامل پنکه‌های دستگاه توانسته این مشخصه را در آن بوجود بیاورد. در ساخت آن از واحدهای بی‌صدای تهویه هوا الهام گرفته شده است. Bitmain با قرض گرفتن این مشخصه در طراحی توانست پنکه‎هایی بسازد که به اندازه نسخه قبلی موثر هستند اما نسبت به آن ۵۰ درصد صدای کمتری تولید می‌کنند. آن‎ها همچنین R4 را به یک کنترل‌کننده اتوماتیک مجهز ساخته‌اند. این کنترل‌کننده تضمین می‌کند که صدای دستگاه هرگز از مقدار ضروری فراتر نخواهد رفت.

یکی از بزرگترین معایب Antminer R4 قیمت بالای آن است. قیمت دستگاه با توجه به محل فروش آن می‌تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. تبلیغات برخی از سایت‌ها قیمت ۱۰۰۰ دلار را برای آن نمایش می‌دهد اما هیچ لینکی را نمی‌توانید پیدا کنید که دستگاه را با این قیمت برچسب زده باشد. تنها سایت فروش این واحد که ما توانستیم پیدا کنیم یک وب‌سایت اروپایی با نام AntMiner Distribution Europe BV است. آن‎‎ها این دستگاه را با قیمت ۱۵۰۰ یورو یا به عبارت دیگر ۱۷۰۰ دلار به فروش می‌رسانند.

سخت افزار ماینر بیت کوین

مسائل مربوط به شرکت Bitmain

R4 هم مثل تمام واحدهای Antminer توسط شرکت بزرگ چینی Bitmain ساخته شده است. Bitmain شرکتی بحث‌برانگیز است. در واقع، در سال ۲۰۱۷ آن‎ها بخاطر تاخیر در ارائه بروزرسانی مهم SegWit به شبکه بیت کوین مورد اتهام قرار گرفتند.

بسیاری این شرکت را متهم کردند که بخاطر دریافت سود بیشتر از کارمزدهای بالای اضافی و ضروری در آن زمان بطور عمدی در ارائه بروزرسانی تاخیر کردند. به همین دلیل هم ماینرهای بیت کوین تمایلی به استفاده از محصولات Bitmain ندارند. بااین وجود، اگر شما به سیاست علاقه ندارید و خود را در این مسائل درگیر نمی‌دانید هنوز می‌توانید از واحدهای خوب استخراج بیت کوین این شرکت استفاده کنید!

بهترین دستگاه برای کسانی که به قیمت اهمیت نمی‌دهند – DragonMint T1

به جرأت می‌توان گفت DragonMint T1 بهترین دستگاه ماینر بیت کوین موجود در بازار امروز است. این دستگاه توسط شرکت Halong Mining تولید شده، شرکت جدیدی که به طور اختصاصی روی ماینرهای ASIC کار می‌کند. Halong مدعی است که بیش از ۳۰ میلیون دلار برای توسعه این دستگاه هزینه کرده است.

DragonMint T1 از تراشه‌ای با طراحی کاملا مدرن (DM8575) استفاده می‌کند. این تراشه باعث شده دستگاه نامبرده به اولین دستگاهی تبدیل شود که قدرت هش آن به ۱۶ TH/s رسیده است.

علاوه‌براین، نرخ هش باورنکردنی DragonMint T1 با توجه به میزان برق مصرفی آن کارایی بالایی دارد. این واحد فقط ۰.۰۷۵ J/GH مصرف دارد. به عبارت دیگر برق مصرفی آن ۱۴۸۰ وات است. این مدل پرچمدار شرکت Bitmain را هم شکست داده است، نرخ مصرفی Antminer S9 در مقایسه با این واحد ۰.۰۹۸ J/GH است.

دو پنکه ۹-پره‌ای وظیفه خنک کردن DragonMint T1 را بر عهده دارند. این پنکه‌ها می‌توانند به طور متوسط دمای دستگاه را تا ۲۵ درجه کاهش دهند. باز هم باید بگوییم مثل اکثر دستگاه‌های ماینر بیت کوین DragonMint T1 هم منبع تغذیه به همراه ندارد. این شرکت توصیه می‌کند از DragonMint 1600W برای آن استفاده کنید.

از آنجا که تقاضا برای خرید این دستگاه ماینر بیت کوین بالا است ممکن است برای خرید آن مجبور شوید در صف منتظر بمانید! وقتی در نهایت این فرصت را پیدا کردید که دستگاه را بخرید احتمالا با قیمتی که دارد غافلگیر می‌شوید. قیمت خود واحد از ۲٫۷۲۹ دلار شروع می‌شود. منبع تغذیه رسمی آن هم ۱۱۵ دلار دیگر برایتان هزینه در بر خواهد داشت.

اگر تصمیم دارید یکی از دستگاه‌های DragonMint را بخرید با خرید از شرکتی متفاوت از Bitmain به تمرکززدایی استخراج هم کمک می‌کنید. برای برخی از افراد، این مشخصه هم می‌تواند تعیین کننده باشد! اگر قابلیت‌هایی که تاکنون از دستگاه DragonMint گفتیم در مورد کاربردی بودن آن شما را قانع نکرده بد نیست بدانید یک نشان گرافیکی عالی از اژدها هم در کنار آن نقش بسته است.

ماینر بیت کوین

رتبه دوم بهترین دستگاه ماینر پس از DragonMint T1 – Antminer S9

از آنجا که دستگاه ماینر بیت کوین DragonMint T1 محبوبیت زیادی دارد و تولیدکنندگان آن به سختی می‌توانند تقاضای بازار را تامین کنند تصمیم گرفتیم چند دستگاه ماینر دیگر را هم به شما معرفی کنیم که سخت‌افزار آن‌ها هم تا حد زیادی رضایت‌بخش است. اگر یک ماینر جدی هستید که نمی‌تواند DragonMint T1 را بخرد نگران نباشید. دستگاه‎هایی مثل Antminer S9 هم تقریبا به همان اندازه قدرت هش دارند.

این نسخه هم مانند سایر دستگاه‌های Antminer با تراشه BM1389 شرکت Bitmain مجهز شده است. بااین‌حال، برخلاف موارد دیگر، این دستگاه از ۱۸۹ تراشه استفاده می‌کند. وقتی این دستگاه تولید شد بالاترین واحد هشینگ بر روی زمین محسوب می‌شد. اگرچه از نظر نرخ هش دیگر نمی‌توان ادعا کرد که بهترین است با داشتن ۱۴ TH/s نسبت به DragonMint T1 در رتبه دوم قرار گرفته است.

Antminer S9 با استفاده از یک سیستم کاهش دمای سفارشی خنک می‌شود. این سیستم با استفاده از یک آلیاژ آلومینیومی درجه بالا ساخته شده است. دو پنکه پرسرعت هم در دو سر دستگاه استفاده شده که باعث می‌شود هوای گرم به‌سرعت به بیرون از آن رانده شود.

این مطلب راهم مطالعه کنید: استخر بیت کوین؛ معرفی ۷ استخر ماینینگ برتر برای استخراج بیت کوین

شاید این نرخ هش بالا شما را در مورد راه‌اندازی دستگاه نگران کند، اما جای نگرانی نیست. رابط کاربری Antminer S9 در واقع، همان رابط کاربرپسندی است که در ماینرهای Bitmain مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رابط به شما اجازه می‌دهد به سرعت تنظیمات دلخواه را انجام داده و سیستم عامل آن را ارتقا دهید.

بهترین دستگاه Antminer هم درست مثل DragonMint T1 ارزان به بازار نمی‌آید. قیمت هر دستگاه چیزی بین ۲۷۰۰-۳۰۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. منبع تغذیه هم جداگانه فروخته می‌شود و بین ۱۰۰-۱۵۰ دلار هم باید برای آن خرج کنید. این قیمت‌ها تضمین کننده سودی هستند که شما با استفاده از دستگاه ماینر بیت کوین می‌توانید به دست بیاورید.

بهترین دستگاه در صورتی که نمی‌خواهید از Bitmain خرید کنید و نمی‌توانید DragonMint بخرید – PangolinMiner M3X

قبل از این درباره مشکلی که برخی از افراد با شرکت Bitmain دارند صحبت کردیم، از طرفی ممکن است این افراد نتوانند دستگاه DragonMint T1 را بخرند. این موضوع باعث شد یک دستگاه ماینر بیت کوین دیگر را هم به لیستمان اضافه کنیم. طبق نظر بسیاری از افراد، دستگاه Pangolin تعادل خوبی بین ارزش و قدرت هش دارد. این دستگاه می‌تواند بین ۱۲-۱۳ TH/s قدرت داشته باشد. البته این مقدار تنها سه‌چهارم مدل پرچمدار DragonMint توانایی دارد اما همچنان قابل‌احترام است.

وقتی بخواهید نگاهی به قیمت Pangolin داشته باشید قدرت آن بیشتر به چشمتان خواهد آمد. در وب‌سایت رسمی شرکت قیمت این دستگاه ماینر بیت کوین فقط ۸۵۰ دلار عنوان شده است. در مقایسه با قیمت ۲۷۰۰ دلاری DragonMint و Antminer S9 این دستگاه عالی به نظر می‌رسد.

در حال حاضر به نظر همه چیز درباره این دستگاه خوب به نظر می‌رسد. اما بهتر است کمی فکر کنید. این دستگاه چند مشکل هم دارد! اول اینکه، این دستگاه در بین موارد ذکر شده در لیست ما، پرسروصداترین دستگاه به حساب می‌آید. این یعنی برای استفاده در خانه مناسب نیست.

احتمالا این سروصدا بخاطر برق زیادی است که Pangolin M3X نیاز دارد. در لیستی که عنوان کردیم این دستگاه بیشترین میزان مصرف برق یعنی ۲۱۰۰ وات را دارا است. این یعنی هر چه که در خرید این دستگاه در پولتان صرفه‌جویی شده با گذشت زمان بخاطر پرداخت قبض برق‌ در آینده از دست خواهید داد.

بااین‌حال، کسانی که ساکن جاهایی هستند که در آن تعرفه برق پایین است احتمالا طرفدار Pangolin خواهند شد. از طرف دیگر اگر از دستگاه در جایی استفاده می‌کنید که در آن برق رایگان است و البته محل زندگی‌تان هم نیست Pangolin بهترین انتخاب برای استخراج بیت کوین خواهد بود.

جدول مقایسه مدل‌های مختلف دستگاه ماینر بیت کوین

در این بخش ما جدولی را برایتان تهیه کرده و شش دستگاه معرفی شده در مقاله را در آن گنجانده‌ایم. جدول زیر به شما کمک می‌کند مشخصه‌های مختلف دستگاه‌ها را در کنار هم مشاهده کرده و بهتر بتوانید به مقایسه و قضاوت آن‌ها بپردازید. در نتیجه پس از این مقایسه بهتر می‌توانید دست به انتخاب دستگاه ماینر بیت کوین متناسب با نیازهایتان بزنید.

برق مصرفی نرخ هش قیمت شرکت سازنده  نام دستگاه
۱۴۰۰ وات ۱۶ TH/s ۲٫۷۲۹ دلار Halong Mining DragonMint T1
۱۳۳۲ وات ۱۰/۵ TH/s ۵۵۰-۶۰۰ دلار Bitmain Antminer T9+
۸۴۵ وات ۸/۶ TH/s ۱٫۷۰۰ دلار Bitmain Antminer R4
۱۰۵۰ وات ۳/۵ TH/s ۶۵۰ دلار Canaan Creative Avalon6
۱٫۳۷۲ وات ۱۴ TH/s ۲٫۷۰۰-۳٫۰۰۰ دلار Bitmain Antminer S9
۲٫۱۰۰ وات ۱۲-۱۳ TH/s ۱٫۰۰۰ دلار Pangolin M3X

سخن پایانی

دستگاه‌هایی که در این راهنما به شما معرفی کردیم جزء بهترین موارد موجود برای استخراج بیت کوین در بازار است.

همانطور که می‌‌بینید قبل از انتخاب دستگاه ماینر مناسب باید به مسائل زیادی توجه داشته باشید. دستگاهی که برای یک شخص بهترین است ممکن است برای دیگری کاملا برعکس باشد. به همین دلیل است که سعی کردیم در لیست ارائه شده، نیازهای گروه‌های متفاوت را هم در نظر بگیریم و برای هر دسته از ماینرها یک پیشنهاد خوب داشته باشیم.

این مطلب راهم مطالعه کنید: مراقب این ۵ نوع کلاهبرداری بیت کوین باشید

به‌طور خلاصه، قبل از انتخاب و خرید دستگاه ماینر بیت کوین این چند سوال را درباره کارکرد آن از خودتان بپرسید:

 • کار استخراج بیت کوین را در کجا می‌خواهید انجام دهید؟ آیا به یک دستگاه کم‌صدا نیاز دارید؟
 • چقدر می‌توانید برای خرید دستگاه ماینر بیت کوین هزینه کنید؟ دستگاه‌های ماینر با طیف قیمتی که از ۵۵۰ تا ۳۰۰۰ دلار وجود دارند باعث می‌شود انتخاب‌های زیادی در پیش رو داشته باشید.
 • آیا به دستگاهی نیاز دارید که بالاترین قدرت هش و بیشترین سودآوری را برایتان داشته باشد؟
 • هزینه تعرفه برق در محل زندگی شما چقدر است؟ اگر تعرفه ارزان است میزان مصرف برق دستگاه برایتان زیاد اهمیت نخواهد داشت.
 • آیا برایتان فرقی دارد که دستگاه ماینر شما ساخت شرکت Bitmain باشد یا ترجیح می‌دهید از شرکت‌های رقیب خرید کنید که باعث تمرکززدایی بیشتر شبکه می‌شوند؟

حال که به پایان این راهنما رسیدیم حتما نظرات شما درباره دستگاه‎های مختلف ماینر بیت کوین قدرت بیشتری پیدا کرده است. برای استخراج بیت کوین شما مطمئنا به چند نرم‎افزار هم نیاز دارید. می‌توانید مقاله ما با عنوان راهنمای انتخاب نرم‌افزار استخراج بیت کوین را هم مطالعه کنید.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید کدام دستگاه ماینر بیت کوین در بازار امروز بهترین است؟

منبع: bitdegree