تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

همراهان گرامی کوین نیک، برای دنبال کردن ادامه تحلیل‌های روزانه قیمت اتریوم می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

تحلیل روزانه قیمت اتریوم

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۸ اردیبهشت (۲۸ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که به روند خوب خود ادامه می‌دهد، روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه به ترتیب ۴، ۱۰ و ۵ درصد رشد کرد تا اینکه امروز موفق به ثبت یک رکورد تازه شد و به قیمت ۲۷۲۰ دلار دست پیدا کرد. البته اتر موفق به عبور از آن نشد و کمی مجبور به عقب نشینی شد. در زمان نگارش این مطلب اتر در محدوده ۲۶۰۰ دلار معامله می‌شود و سعی می‌کند دوباره به بالای محدوده ۲۷۰۰ دلاری بازگردد.

اتریوم که بیش از یک ماه در یک کانال صعودی در حرکت است، در روزهای اخیر چندین بار موفق به رکورد شکنی شد. حالا اتریوم به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفته است و همچنان فرصت دارد تا خودش را به قیمت‌های بالاتر برساند.

در صورتی که اتریوم امروز موفق شود بالای محدوده ۲۶۰۰ دلار باقی بماند این فرصت را خواهد داشت تا به سمت مقاومت‌های بالاتر حرکت کند.

اولین مقاومت برای اتر در محدوده ۲۶۸۰ تا ۲۷۰۰ دلار قرار دارد، پس از آن ۲۷۲۰ دلار که سقف قیمتی اتر محسوب می‌شود ممکن است از صعود بیشتر جلوگیری کند. در صورتی که اتریوم از این مانع هم عبور کند انتظار داریم خودش را به سقف کانال صعودی در قیمت ۲۸۰۰ دلار برساند.

اگر اتریوم از سقف کانال عبور کند این فرصت را خواهد داشت تا شانس خود را برای رسیدن به ۳۰۰۰ دلار امتحان کند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که اتر نتواند از ۲۶۸۰ تا ۲۷۰۰ دلار عبور کند و موفق به حفظ محدوده ۲۶۰۰ دلاری نشود، باید منتظر اصلاح قیمتی از این ارز باشیم.

در مسیر نزولی اولین حمایت برای اتریوم در محدوده ۲۵۵۰ دلاری قرار گرفته است. در صورت از دست دادن آن محدوده ۲۵۰۰ دلار و سپس میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در محدوده ۲۴۰۰ دلار به عنوان حمایت وارد عمل خواهند شد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند قیمت اتریوم را تا محدوده ۲۳۰۰ و ۲۲۴۰ دلار (کف کانال) پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۸ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده مومنتوم صعودی  قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۶۲ قرار دارد و به سمت پایین حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۶۸۰ تا ۲۷۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۷۲۰ دلار و  سپس ۲۸۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۶۰۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۵۵۰ تا ۲۵۰۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده  ۲۳۰۰ دلار و ۲۲۴۰ و ۲۱۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۷ اردیبهشت (۲۷ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم روز گذشته افزایش قیمت ۹ درصدی را تجربه کرد و موفق شد خودش را از محدوده ۲۳۰۰ دلار جدا کند و دوباره به محدوده ۲۵۰۰ دلاری دست پیدا کند. ات که روز گذشته موفق به عبور از محدوده ۲۵۵۰ دلاری نشده بود، امروز دوباره حرکت صعودی خود را آغاز کرده است و در زمان نگارش این مطلب در قیمت ۲۵۵۵ دلار معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتریوم نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که محدوده ۲۵۵۰ دلاری یک مقاومت کلیدی برای اتریوم خواهد بود، در صورتی که از این مانع عبور کند این شانس را خواهد داشت تا از محدوده ۲۶۴۵ دلاری عبور کند و برای رسیدن به یک رکورد قیمتی جدید تلاش کند. البته پیش از آن باید محدوده ۲۶۰۰ تا ۲۶۱۵ دلاری را پشت سر بگذارد.

در صورت تحقق این فرضیه، دستیابی اتریوم به قیمت ۲۷۰۰ دلار و سپس ۲۸۰۰ دلار دور از انتظار نیست، در صورت عبور از محدوده ۲۸۰۰ دلاری انتظار داریم اتر را نزدیک قیمت ۳۰۰۰ دلار ببینیم.

در طرف دیگر در صورتی که اتر نتواند موقعیتش را بالای محدوده ۲۵۵۰ دلاری تثبیت کند، احتمال اصلاح قیمت وجود دارد. در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۲۴۸۰ دلار قرار گرفته است. اما حمایت مهمتر در قیمت ۲۴۰۰ تا ۲۳۸۰ دلار خواهد. پس از آن میانگین متحرک ساده در محدوده ۲۳۴۰ دلاری به عنوان حمایت وارد عمل خواهد شد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۲۲۵۰ و ۲۱۵۰ دلاری پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۷ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده مومنتوم صعودی  قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۶۰ قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۵۵۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۶۰۰ تا ۲۶۱۵ دلار و  سپس ۲۶۵۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۴۸۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۴۰۰ تا ۲۳۸۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده  ۲۳۴۰ دلار و ۲۲۵۰ و ۲۱۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۶ اردیبهشت (۲۶ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم با پیدا کردن حمایت در محدوده ۲۱۵۰ دلار در روز گذشته دوباره به روند صعودی بازگشت و دیروز با ۵ درصد افزایش قیمت خودش را به محدوده ۲۳۰۰ دلاری رساند. امروز هم اتریوم همراه با سایر ارزهای بازار روند صعودی را پشت سر می‌گذارد و با جهش ۷ درصدی خودش را به محدوده ۲۴۸۰ دلار رسانده است و تلاش می‌کند تا خودش را به مقاومت ۲۵۵۰ دلاری برساند.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتریوم نگاه کنید، متوجه خواهید شد که اتر سعی می‌کند تا راه خود را از بیت کوین جدا کند و همبستگی را کاهش دهد. به این ترتیب در حالی که بیت کوین در حال از دست دادن حمایت‌های خود بود، اتریوم به خوبی پایگاه حمایتی در محدوده ۲۱۰۰ تا ۲۱۵۰ دلار برای خود ایجاد کرد و موفق شد روند صعودی تازه‌ای را آغاز کند.

اتریوم در این روند صعودی موفق شد از مقاومت‌های ۲۲۵۰، ۲۳۰۰ و ۲۴۰۰ دلاری عبور کند. در حاضر اتر با یک مقاومت نسبی در قیمت ۲۴۸۰ دلار روبرو شده است، اما مقاومت مهمتر در محدوده قیمت ۲۲۲۰ تا ۲۵۵۰ دلار قرار دارد. در صورت عبور از این مقاومت مهم اتر این فرصت را دارد تا خودش را به سقف قیمتی برساند و بالاترین قیمت تاریخ خود را افزایش دهد.

در طرف دیگر در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۲۴۸۰ و ۲۵۵۰ دلاری نشود، امکان آغاز یک روند اصلاحی تازه وجود دارد.

در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۲۴۲۰ دلاری قرار گرفته است. پس از آن خط کیجونسن در محدوده ۲۳۸۰ دلار هم می‌تواند به عنوان حمایت وارد عمل شود. اما حمایت مهم‌تر که انتظار داریم مانع از ریزش بیشتر قیمت شود در محدوده ۲۳۰۰ دلار (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته) قرار گرفته است.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۲۲۰۰ و ۲۱۵۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۶ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در حال پس گرفتن مومنتوم صعودی  قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۶۰ قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۴۸۰ و ۲۵۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۵۵۰ دلار و  سپس ۲۷۰۰ و  ۲۹۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۴۲۰ تا ۲۳۸۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۳۰۰  دلار قرار دارد. سپس محدوده  ۲۲۰۰ تا ۲۱۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم روز گذشته نزدیک به ۷ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد و تا ۲۱۵۰ دلار پایین کشیده شد. اتریوم با برخورد به این حمایت به بالای ۲۲۰۰ دلار صعودی کرد اما موفق به حفظ موقعیت خود نشد و امروز دوباره به روند نزولی خود ادامه داد و در زمان نگارش این مطلب زیر محدوده ۲۲۰۰ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتر نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که اتریوم در بلند مدت در یک کانال صعودی و در کوتاه مدت در یک مثلث قرار گرفته است. در صورتی که اتر بتواند بالای محدوده ۲۱۵۰ دلاری موقعیتش را تثبیت کند این فرصت را دارد تا دوباره به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کند. در مسیر صعودی اولین مقاومت برای اتر در محدوده ۲۲۰۰ تا ۲۲۵۰ دلاری قرار گرفته است که ضلع بالای مثلث محسوب می‌شود. در صورت عبور اتر از این ناحیه اتر این شانس را دارد تا به سمت مقاومت‌های ۲۳۰۰ و ۲۴۰۰ دلاری حرکت کند.

در طرف دیگر در صورتی که اتر موفق به عبور از مقاومت بالاسر خود در محدوده ۲۲۰۰ تا ۲۲۵۰ دلاری نشود، امکان ادامه روند نزولی وجود دارد.

در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۲۱۷۰ دلار یا ضلع پایین مثلث قرار گرفته است، در صورت از دست دادن این محدوده، حمایت بعدی در قیمت ۲۱۵۰ دلار قرار دارد که پیش از این هم از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کرده بود.

در صورتی که این محدوده هم از دست برود، انتظار داریم محدوده ۲۱۰۰ دلاری و ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار موفق به تغییر روند قیمت شود.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۵ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی  قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۴۵ قرار دارد و به سمت پایین حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۲۰۰ و ۲۲۵۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۳۰۰ دلار و  سپس ۲۴۰۰ و  ۲۵۵۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۱۷۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۱۵۰ تا ۲۱۰۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده  ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۴ اردیبهشت (۲۴ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که دو روز پیش از مقاومت ۲۵۵۰ دلاری عبور کرده بود و با لمس محدوده ۲۶۵۰ دلار، رکورد بالاترین قیمت تاریخ خود را ارتقا داد موفق به حفظ موقعیت خود بالای محدوده ۲۵۵۰ دلاری نشد. به نظر می‌رسد اخبار منتشر شده در مورد افزایش مالیات بر درآمد در ایالات متحده روز بازارهای مالی تاثیر گذاشته باشد. به این ترتیب اتریوم هم روند نزولی را در پیش گرفت و حتی محدوده ۲۱۰۰ دلاری را هم ملاقات کرد، اما خیلی زود به بالای محدوده ۲۲۰۰ دلاری بازگشت. در زمان نگارش این مطلب اتریوم در محدوده ۲۲۷۵ دلاری معامله می‌شود و تلاش می‌کند از مقاومت ۲۳۰۰ دلاری عبور کند.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتریوم دقیق‌تر نگاه کنیم شاهد تشکیل یک کانال صعودی هستیم که قیمت با هر بار برخورد به سقف یا کف کانال مجبور به تغییر جهش شده است.

روز گذشته هم قیمت با برخورد به کف کانال در محدوده قیمت ۲۱۰۰ دلاری موفق به تغییر روند شد. در حال حاضر اولین مقاومت برای اتر در محدوده ۲۳۰۰ تا ۲۳۵۰ دلاری قرار گرفته است که میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و خط کیجونسن محسوب می‌شود. در صورت عبور از این محدوده مقاومت بعدی در قیمت ۲۴۰۰ دلار و سپس ۲۵۰۰ دلار خواهد بود. عبور از محدوده ۲۵۰۰ تا ۲۵۵۰ دلاری این فرصت را به اتریوم می‌دهد تا دوباره شانس خود را برای ثبت یک بالاترین قیمت جدید امتحان کند.

در طرف دیگر در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۲۳۰۰ تا ۲۳۵۰ دلاری نشود، امکان ادامه روند نزولی وجود دارد.

در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۲۲۰۰ دلاری خواهد بود. در صورت از دست دادن این محدوده، کف کانال در محدوده ۲۱۵۰ تا ۲۱۰۰ دلار می‌تواند به عنوان حمایت مهم وارد عمل شود.

هرگونه ریزش بیشتر می‌‌تواند اتر را تا محدوده ۲۰۰۰  تا ۱۹۵۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۴ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی  قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۴۵ قرار دارد و به سمت پایین حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۳۰۰ و ۲۳۵۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۴۰۰ دلار و  سپس ۲۵۰۰ تا  ۲۵۵۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۲۰۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۱۵۰ تا ۲۱۰۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده  ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲ اردیبهشت (۲۲ آوریل ۲۰۲۱)

برخلاف بیت کوین که به مسیر نزولی خود ادامه می‌دهد، اتریوم در ۲  روز گذشته عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد. امروز هم اتر به روند صعودی خود ادامه می‌دهد، به این ترتیب در طی ۳ روز اخیر نزدیک به ۲۰ درصد بر قیمت اتر افزوده شد. در زمان نگارش این مطلب اتر در محدوده ۲۴۸۵ دلار معامله می‌شود و تلاش می‌کند خودش را به محدوده ۲۵۰۰ دلار برساند.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتر در بازه زمانی ۴ ساعته نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که اتریوم در محدوده ۲۱۰۰ تا ۲۰۵۰ دلار پایگاه حمایتی خوبی تشکیل داد و همین امر به اتریوم اجازه داد تا برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند. به این ترتیب اتریوم موفق شد از مقاومت‌های ۲۲۰۰ و ۲۳۰۰ دلاری عبور کند و خودش را به بالای محدوده ۲۴۰۰ دلاری برساند.

اتریوم حالا به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد و مسیر برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر برایش هموار است.

در مسیر صعودی اولین مقاومت در محدوده ۲۵۰۰ دلاری قرار گرفته است و در صورت عبور از آن اتریوم این شانس را دارد تا برای ثبت رکورد قیمتی جدید تلاش کند.

در صورت عبور از سقف قیمتی در محدوده ۲۵۵۰ دلار و تثبیت موقعیت بالای آن اتریوم می‌تواند برای رسیدن به محدوده ۲۷۰۰ دلار و سپس ۲۹۵۰ دلار تلاش کند.

در صورتی که شاهد افزاش یا ریزش شدید بیت کوین نباشیم، دستیابی اتر به محدوده ۳۰۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

در طرف دیگر در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۲۵۰۰ و ۲۵۵۰ دلاری نشود، احتمال آغاز یک روند اصلاحی وجود دارد.

در مسیر نزولی اولین حمایت برای اتریوم در محدوده ۲۴۰۰ دلار قرار دارد. اما حمایت مهمتر در محدوده ۲۳۰۰ دلار قرار گرفته است. در صورت از دست دادن این حمایت، میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در قیمت ۲۲۵۰ تا ۲۲۰۰ دلار می‌تواند از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۲۰۵۰ تا ۲۰۰۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۲ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۶۰  قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۵۰۰ و ۲۵۵۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۷۰۰ دلار و  سپس ۲۹۵۰ تا ۳۰۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۴۰۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۳۰۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۲۵۰  تا ۲۲۰۰ و ۲۰۰۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۱ اردیبهشت (۲۱ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که همواره همبستگی بالایی با بیت کوین داشت، به نظر می‌رسد روز گذشته راه خود را جدا کرد و با وجود این که بیت کوین برای عبور از مقاومت ۵۷۵۰۰ دلاری به مشکل برخورد کرده بود، اتر به خوبی و با یک جهش بیش از ۸ درصدی از سد مقاومت ۲۳۰۰ دلاری عبور کرد. در زمان نگارش این مطلب اتریوم در محدوده ۲۳۲۲ دلار معامله می‌شود و در تلاش است تا موقعیت خود را بالای محدوده ۲۳۰۰ دلاری تثبیت کند.

اتر که روز یکشنبه و همزمان با ریزش بیت کوین به زیر محدوده ۲۰۰۰ دلاری سقوط کرده بود، خیلی زود به بالای ۲۰۰۰ دلار بازگشت اما موفق به عبور از محدوده ۲۳۰۰ دلاری نشده بود. اما روز گذشته با جهش ۸ درصدی از این مانع هم عبور کرد تا به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار بگیرد.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتر نگاه کنیم، شاهد تشکیل یک مثلث هستیم که ضلع بالای آن محدوده ۲۳۵۰ دلار را نشان می‌دهد. به عبارت دیگر اتر برای ادامه روند صعودی ابتدا باید از این محدوده عبور کند و مثلث را به سمت بالا بشکند. جالب اینجاست خط روند شکسته شده روز یکشنبه هم کمی بالاتر در محدوده قیمت ۲۳۸۰ دلاری قرار دارد که این محدوده را به یک ناحیه مهم برای ادامه روند اتریوم تبدیل کرده است.

در صورت عبور اتر از محدوده ۲۳۸۰ تا ۲۴۰۰ دلار راه برای ادامه روند صعودی اتر باز خواهد شد. مقاومت بعدی برای اتر در محدوده ۲۴۸۰ تا ۲۵۰۰ دلار قرار دارد.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که اتر نتواند از محدوده ۲۳۵۰ و ۲۳۸۰ دلاری عبور کند، باید منتظر ادامه روند اصلاحی باشیم.

در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۲۲۵۰ دلاری یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. در صورت از دست دادن این محدوده، حمایت بعدی برای اتر در قیمت ۲۲۲۰ دلار یا خط کیجونسن قرار دارد. در صورتی که این حمایت هم از دست برود، حمایت بسیار مهم اتر در محدوده ۲۱۵۰ دلار یا ضلع پایین مثلث قرار دارد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتر را تا محدوده ۲۰۰۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۱ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۵۲  قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۳۵۰ تا ۲۳۸۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۴۰۰ دلار و  سپس ۲۴۸۰ تا ۲۵۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۲۵۰ تا ۲۲۲۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۱۵۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ و ۱۸۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۳۱ فروردین (۲۰ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم هم که روز یکشنبه تا محدوده ۱۹۵۰ دلاری سقوط کرده بود، روز گذشته برای رسیدن به محدوده ۲۳۰۰ دلار تلاش کرد، اما تلاش آن بی نتیجه ماند و با وجود لمس محدوده ۲۲۹۰ دلاری در نهایت روز دوشنبه را با ۲۱۶۰ دلاری به پایان برد. امروز هم اتر به روند نزولی خود ادامه داد و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۲۱۱۵ دلاری معامله می‌شود.

اتریوم که پس از لمس محدوده ۱۹۵۰ دلاری برای جبران از دست رفته تلاش می‌کرد موفق شد خودش را به مقاومت‌های ۲۱۰۰ و سپس ۲۲۰۰ دلاری برساند، اما با وجود لمس محدوده ۲۲۸۰ تا ۲۲۹۰ دلاری، در عبور از محدوده ۲۳۰۰ دلاری ناکام ماند.

در حال حاضر شاهد تشکیل یک خط روند نزولی درمحدوده مقاومت ۲۱۸۰ دلاری هستیم. در صورتی که اتر بخواهد به روند صعودی باز گردد باید ابتدا از این مقاومت عبور کند.

اگر اتریوم موفق به شکست این خط روند نزولی شود، مانع بعدی که مقاومت مهمی محسوب می‌شود میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است که در محدوده قیمت ۲۳۰۰ دلار قرار دارد. در صورت عبور از آن انتظار داریم اتریوم دوباره به محدوده ۲۴۰۰ و سپس ۲۵۰۰ دلاری بازگردد.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که اتریوم نتواند از روند نزولی در محدوده ۲۱۸۰ تا ۲۲۰۰ دلاری عبور کند، احتمال ادامه روند نزولی کاملا محتمل است. در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده قیمت ۲۰۵۰ تا ۲۰۴۰ دلار قرار دارد. در صورتی که این حمایت از دست برود، حمایت مهم دیگری در قیمت ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار قرار گرفته است.

در صورت ریزش بیشتر احتمال دارد اتریوم دوباره محدوده ۱۹۲۰ تا ۱۹۰۰ دلاری را ملاقات کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۳۱ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۴۵  قرار دارد و به سمت ۵۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۱۸۰ تا ۲۲۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۳۰۰ دلار و  سپس ۲۴۰۰ و ۲۵۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۰۵۰ تا ۲۰۴۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۱۹۲۰ تا ۱۹۰۰ و ۱۸۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۳۰ فروردین (۱۹ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که نشان داده است همبستگی بسیار بالایی با بیت کوین دارد، روز گذشته و همزمان با ریزش ۱۰٫۰۰۰ دلاری بیت کوین تا محدوده ۱۹۵۰ دلاری سقوط کرد و از کانال صعودی بیرون افتاد. اتریوم در این روند نزولی حمایت‌های مهمی را در محدوده ۲۳۰۰ تا ۲۲۵۰ دلار و ۲۱۵۰ دلار از دست داد. اما محدوده ۲۰۰۰ دلار یا به عبارت صحیح تر ۱۹۵۰ دلار مانع از ریزش بیشتر قیمت شد. به این ترتیب اتریوم موفق شد خودش را تا محدوده ۲۲۵۰ دلار بالا بکشد. امروز هم اتر به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۲۲۶۰ دلار معامله می‌شود.

اتریوم برای اینکه بتواند به قیمت‌های گذشته خود دست پیدا کند باید از سد مقاومت‌هایی بگذرد که تا پیش از این به عنوان حمایت محسوب می‌شدند. مهمترین مقاومت در مسیر صعودی اتر محدوده ۲۲۵۰ تا۲۳۰۰ دلار یا محدوده خط کیجونسن تا کف کانال صعودی شکسته شده در روز گذشته است. پس از آن محدوده ۲۳۵۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته مقاومت بعدی محسوب می‌شود. در صورتی که اتر موفق به عبور از این محدوده شود، این فرصت را دارد تا شانس خود را برای رسیدن به محدوده ۲۴۰۰ و ۲۵۰۰ دلار امتحان کند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۲۳۰۰ دلاری نشود، احتمال ادامه روند اصلاحی وجود دارد. اولین محدوده حمایت در مسیر نزولی در قیمت ۲۲۰۰ تا ۲۱۵۰ دلار قرار گرفته است. در صورت از دست رفتن این حمایت انتظار داریم محدوده ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ دلاری که پیش از این هم مانع از ریزش قیمت شده بود، دوباره به عنوان حامی وارد عمل شود.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۱۹۰۰ و ۱۸۵۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۳۰ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۴۹  قرار دارد.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۲۵۰ تا ۲۳۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۳۵۰ دلار و  سپس ۲۴۰۰ و ۲۵۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۲۰۰ تا ۲۱۵۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۱۹۰۰ تا ۱۸۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۹ فروردین (۱۸ آوریل ۲۰۲۱)

همزمان با ریزش ۱۰٫۰۰۰ دلاری بیت کوین، اتریوم هم امروز با افت بیش از ۱۵ درصدی از محدوده ۲۳۰۰ دلار به زیر محدوده ۲۰۰۰ دلاری سقوط کرد. می‌توان گفت این سومین کندل قرمز روزانه متوالی اتریوم است که قیمت آن را از محدوده ۲۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار پایین می‌کشد. با این حال اتریوم در محدوده ۲۰۰۰ یا به عبارت دقیق‌تر در قیمت ۱۹۵۰ دلاری با حمایت روبرو شد و خیلی زود به بالای محدوده ۲۰۰۰ دلاری بازگشت. در زمان نگارش این مطلب اتریوم در محدوده ۲۲۲۰ دلاری معامله می‌شود.

اتریوم که تقریبا از ۲۵ مارس در یک کاتال صعودی قرار داشت، شب گذشته کف کانال صعودی در محدوده ۲۲۷۰ دلاری را از دست داد و به زیر خط روند صعودی سقوط کرد. اتر در مسیر نزولی حمایت‌های مهم در محدوده قیمت ۲۱۵۰ تا ۲۱۴۰ و ۲۰۲۰ تا ۲۰۰۰ دلار را از دست داد و تا محدوده ۱۹۵۰ دلار پایین کشیده شد.

اتریوم با برخورد به این حمایت و لمس قیمت ۱۹۴۰ دلاری دوباره روند صعودی گرفت و به بالای محدوده ۲۰۰۰ دلاری بازگشت.

با توجه به فرارسیدن تعطیلات آخر هفته در بازارها جهانی به نظر می‌رسد جبران ارزش از دست رفته برای اتریوم کمی دشوار است اما انتظار داریم این اتفاق در روزهای آینده رخ دهد و اتر دوباره به جایگاه روزهای قبل خود بازگردد.

در مسیر صعودی اولین مقاومت برای اتر در قیمت ۲۲۰۰ دلار قرار دارد. در صورت تثبیت جایگاه بالای این مقاومت، مانع بعدی در مسیر صعودی اتر در قیمت ۲۲۴۰ تا ۲۲۵۰ دلار قرار دارد.

پس از آن موانع ۲۳۰۰ تا ۲۳۲۰ و ۲۳۸۰ تا ۲۴۰۰ دلار پیش از رسیدن اتریوم به محدوده ۲۵۰۰ دلار قرار گرفته‌اند.

در طرف دیگر در صورتی که اتریوم موفق به حفظ محدوده ۲۲۰۰ دلاری نشود، ادامه روند ریزشی دور از انتظار نیست. در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۲۱۵۰ دلار قرار دارد. اما حمایت مهمتر محدوده ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار است که اتریوم صبح امروز با لمس آن دوباره به روند صعودی بازگشت.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۱۸۵۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۲۹ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۳۵  قرار دارد.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۲۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۲۴۰ تا ۲۲۵۰ دلار و ۲۳۰۰ دلار و  سپس ۲۴۰۰ و ۲۵۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۱۵۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۰۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۱۸۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شود.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۸ فروردین (۱۷ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که روز پنجشنبه موفق به عبور از محدوده ۲۵۰۰ دلاری شده بود، روز جمعه افت قیمت شدیدی را تجربه کرد و به زیر محدوده ۲۳۰۰ دلار پایین کشیده شد. اتر در این محدوده با استقبال خریداران مواجه شد و دوباره به بالای محدوده ۲۴۰۰ دلاری بازگشت. در زمان نگارش این مطلب اتریوم در محدوده ۲۴۶۰ دلاری معامله می‌شود و تلاش می‌کند دوباره به محدوده ۲۵۰۰ دلار دست پیدا کند.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتریوم نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که اتر از ۲۵ مارس در یک کانال صعودی قرار دارد. در روز ۱۵ آوریل اتر با برخورد به محدوده ۲۵۵۰ دلاری مجبور به عقب نشینی شد و روز گذشته تا محدوده ۲۳۰۰ دلار پایین کشیده شد. اما در این محدوده با برخورد به میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته دوباره به روند صعودی بازگشت و به بالای ۲۴۰۰ دلار رسید.

اتریوم تا زمانی که بالای محدوده ۲۲۵۰ دلاری یا کف کانال صعودی قرار دارد روند صعودی معتبر است و انتظار داریم به افزایش قیمت خود ادامه دهد.

در مسیر صعودی اولین مقاومت برای اتریوم در محدوده ۲۴۸۰ تا ۲۵۰۰ و سپس ۲۵۵۰ دلار قرار دارد. در صورت عبور از آن سقف کانال در محدوده ۲۵۸۰ تا ۲۶۰۰ دلار مقاومت بعدی برای اتریوم محسوب می‌شود.

در صورتی که اتریوم بتواند موقعیتش را بالای محدوده ۲۶۰۰ دلار تثبیت کند این فرصت را خواهد داشت تا برای رسیدن به ۲۷۰۰ و ۲۸۵۰ دلار تلاش کند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۲۴۸۰ تا ۲۵۰۰ دلاری نشود، باید منتطر ادامه اصلاح قیمت باشیم.

در مسیر نزولی اولین حمایت برای اتریوم در محدوده ۲۴۰۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. پس از آن خط کیجونسن در محدوده ۲۳۵۰ دلار حمایت بعدی محسوب می‌شود. در صورت از دست دادن این محدوده، قیمت ۲۳۰۰ دلار که پیش از این هم مانع از ریزش قیمت شده بود، به عنوان حمایت وارد عمل خواهد شد.

در صورت ریزش بیشتر انتظار داریم محدوده کف کانال  در قیمت ۲۲۸۰ دلار از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۲۸ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۶۰  قرار دارد.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۴۸۰ تا ۲۵۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۵۵۰ دلار و ۲۶۰۰ دلار و  سپس ۲۷۰۰ و ۲۸۵۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۴۰۰ تا ۲۳۷۵ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۳۵۰ تا ۲۳۰۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۲۸۰ و ۲۲۰۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۶ فروردین (۱۵ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم روزهای سه شنبه و چهارشنبه به ترتیب ۷ و ۶ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و خودش را به محدوده ۲۴۵۰ دلاری رساند و یک سقف قیمتی تازه را به ثبت رساند. امروز هم اتریوم به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و در زمان نگارش این مطلب در محدوده قیمت ۲۴۷۰ دلاری معامله می‌شود و تلاش می‌کند تا به مقاومت ۲۵۰۰ دلار دست پیدا کند.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتر نگاه کنیم متوجه می‌شویم اتریوم از روز ۲۵ مارس یک خط روند صعودی قوی را دنبال می‌کند و در این مسیر به خوبی از مقاومت‌های ۲۰۰۰ و ۲۲۰۰ دلاری عبور کرد.

اتر با عبور از مقاومت ۲۲۰۰ دلاری شتاب بیشتری گرفت و موفق شد موقعیتش را به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در محدوده ۲۲۰۰ دلار تثبیت کند و  خودش را به محدوده۲۴۵۰ دلاری هم برساند.

با توجه به کندل‌های قوی انتظار داریم اتریوم بتواند به مقاومت ۲۵۰۰ دلاری هم دست پیدا کند. اما در حال حاضر محدوده ۲۴۷۰ تا ۲۴۸۰ دلار یک مقاومت نسبتا قوی قرار گرفته است.

در صورتی که اتر موفق به عبور از محدوده ۲۴۸۰ دلاری شود، این فرصت را دارد تا شانس خود را برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر از ۲۵۰۰ دلار امتحان کند، مقاومت مهم بعدی در مسیر صعودی اتر در محدوده قیمت‌های ۲۷۰۰ و ۲۸۵۰ دلار قرار گرفته‌اند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که اتر موفق به عبور از محدوده ۲۴۷۰ تا ۲۴۸۰ دلاری نشود، احتمال اصلاح قیمت وجود خواهد داشت. در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده قیمت ۲۴۰۰ دلاری قرار دارد، اما حمایت مهمتر محدوده ۲۳۷۵ دلاری است. در صورت از دست دادن این حمایت امکان ریزش بیشتر قیمت تا محدوده ۲۳۲۰ تا ۲۳۰۰ دلاری وجود دارد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتر را تا محدوده ۲۲۰۰ دلاری یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۲۶ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۷۵ قرار دارد.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۴۷۰ تا ۲۴۸۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۵۰۰ دلار و  سپس ۲۷۰۰ و ۲۸۵۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۴۰۰ تا ۲۳۷۵ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۳۲۰ تا ۲۳۰۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۲۲۰ تا ۲۲۰۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که در عبور از مانعه ۲۱۵۰ دلاری به مشکل خورده بود، روز گذشته و همزمان با بیت کوین با جهش بیش از ۷ درصدی موفق به عبور از این محدوده شد و با عبور از محدوده ۲۳۰۰ دلاری یک رکورد قیمتی تازه را به ثبت رساند. روند صعودی اتر همینجا متوقف نشد و اتر امروز با عبور از مقاومت ۲۳۰۰ دلاری به سمت محدوده ۲۵۰۰ دلار حرکت می‌کند. در زمان نگارش این مطلب اتریوم بالاتر از محدوده ۲۳۷۰ دلار معامله می‌شود.

اتریوم که برای عبور از محدوده ۲۱۵۰ و سپس ۲۲۰۰ دلار دچار مشکل شده بود، روز گذشته موفق شد با یک کندل سبز ۷ درصدی از این محدوده عبور کند. اتریوم در مسیر صعودی از مقاومت ۲۲۵۰ دلار هم عبور کرد تا در نهایت روز سه شنبه را در محدوده ۲۳۰۰ دلار به پایان ببرد.

اتریوم امروز را هم صعودی شروع کرد و موفق شد به بالای مقاومت ۲۳۰۰ دلاری نفوز کند. همچنان احساسات بازار برای اتریوم صعودی است و انتظار داریم اتر به روند صعودی خود ادامه دهد.

در مسیر صعودی اولین مقاومت برای اتریوم در محدوده ۲۴۰۰ دلاری قرار گرفته است و عبور از این منطقه می‌تواند این فرصت را به اتریوم بدهد که خودش را به محدوده ۲۵۰۰ دلاری هم برساند. با توجه به کندل‌های قوی اتریوم، درصورتی که شرایط بازار مطلوب باشد، دستیابی به محدوده ۲۷۵۰ دلار در کوتاه مدت دور از انتظار نیست.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۲۴۰۰ و ۲۵۰۰ دلاری نشود، احتمال اصلاح کوتاه مدت قیمت بالا خواهد بود.

اولین حمایت در مسیر نزولی برای اتریوم در قیمت ۲۳۵۰ دلار و پس از آن در محدوده ۲۳۰۰ قرار گرفته است. اما حمایت مهمتر که انتظار داریم مانع از ریزش بیشتر قیمت شود، در محدوده ۲۲۰۰ دلاری قرار دارد.

در صورت از دست رفتن این حمایت، محدوده ۲۱۸۰ تا ۲۱۷۰ دلار که در نزدیکی خط کیجونسن و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری خواهد کرد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۲۵ فروردین

 شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۸۰ قرار دارد.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۴۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۵۰۰ دلار و ۲۷۵۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۳۵۰ تا ۲۳۰۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۲۰۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۱۸۰ و ۲۱۷۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۴ فروردین (۱۳ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم در چند روز اخیر به خوبی موقعیت خود را بالای محدوده ۲۱۰۰ دلاری حفظ کرده است و برای عبور از مقاومت ۲۲۰۰ دلاری تلاش می‌کند. اتریوم که سه روز پیش به این محدوده رسیده بود، روز گذشته هم موفق به لمس این محدوده شد اما باز هم در عبور از آن ناکام ماند. با این حال با توجه به حفظ موقعیتش بالای محدوده ۲۱۰۰ دلاری این شانس را خواهد داشت تا به زودی از این مانع هم عبور کند. در زمان نگارش این مطلب اتریوم در محدوده ۲۱۷۰ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتر در بازه زمانی ۴ ساعته نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که اتر در یک مثلث با مقاومت ۲۲۰۰ دلاری و حمایت ۲۱۲۵ دلاری به دام افتاده است. با این حال به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در محدوده ۲۱۳۰ دلاری قرار دارد و همین امر این فرصت را به اتریوم خواهد داد تا شانس خود را برای عبور از مقاومت ۲۲۰۰ دلاری امتحان کند. همچنان اتریوم به خوبی بالای خط روند صعودی قرار گرفته است که در واقع ضلع پایینی مثلث محسوب می‌شود.

در حال حاضر اولین مقاومت برای اتریوم در محدوده ۲۱۷۵ دلار قرار گرفته است، اما مقاومت مهمتر ۲۲۰۰ دلار است که پیش از این هم مانع از ادامه روند صعودی شده بود، با توجه به لمس چندین باره اتر به این مقاومت انتظار ضعیف شدن و عبور از آن را داریم. در صورت عبور اتریوم از ۲۲۰۰ دلار موانع بعدی در محدوده ۲۲۷۵، ۲۳۰۰ و ۲۳۷۰ دلاری قرار گرفته است.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که باز هم اتریوم در عبور از مانع ۲۲۰۰ دلاری ناکام بماند، اولین محدوده حمایت در قیمت ۲۱۳۰ تا ۲۱۲۵ دلار است که محل تلاقی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و خط روند صعودی کوتاه مدت محسوب می‌شود.

در صورت از دست دادن این محدوده، حمایت بعدی برای اتریوم در قیمت ۲۱۰۰ و سپس ۲۰۰۰ دلار قرار گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۲۴ فروردین

 شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در حال پس گرفتن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۵۵ قرار دارد و با شیب نزولی به سمت ۵۰ حرکت می‌کند.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۱۷۵ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۲۰۰ ، ۲۲۷۵ دلار و ۲۳۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۱۳۰ تا ۲۱۲۵ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۱۰۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۰۴۰ و ۲۰۰۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۲ فروردین (۱۱ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم روز گذشته با یک کندل صعودی ۶ درصدی موفق شد خودش را به محدوده ۲۲۰۰ دلار برساند و ATH تازه‌ای را ثبت کند، با این حال موفق به حفظ موقعیت خود بالای این محدوده نشد تا همچنان درون مثلث صعودی محبوس باشد. در زمان نگارش این مطلب اتر در محدوده قیمتی ۲۱۲۵ دلاری معامله می‌شود و تلاش می‌کند بالاخره به بالای مثلث صعود کند.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتر نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که اتریوم در محدوده ۲۱۵۰ دلاری با مقاومت مستحکمی روبرو شده است. ای محدوده در واقع ضلع بالایی مثلث صعودی محسوب می‌شود. با توجه به اینکه در ۱۰ روز گذشته بارها این محدوده را آزمایش کرده است و حتی روز گذشته موفق به لمس محدوده ۲۲۰۰ دلاری شده بود، احتمال شکست این مقاومت بسیار بالا خواهد بود.

در صورتی که این اتفاق رخ دهد، انتظار داریم اتریوم خیلی زود به محدوده ۲۲۰۰ دلاری برسد که روز گذشته مانع از افزایش قیمت اتر شده بود. در صورت عبور از این محدوده، مقاومت بعدی برای اتریوم در قیمت ۲۳۰۰ و سپس ۲۵۰۰ دلار قرار دارد.

در طرف دیگر در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۲۱۵۰ دلاری نشود، باید منتظر روند کاهشی دیگری  از طرف اتر باشیم. در مسیر نزولی اولین حمایت برای اتر در محدوده قیمتی ۲۰۷۰ دلار قرار گرفته است که خط کیجونسن و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفته‌اند به همین دلیل انتظار داریم، اتریوم این محدوده را از دست ندهد.

در صورتی که اتریوم محدوده ۲۰۷۰ دلاری را از دست بدهد، حمایت بعدی در قیمت ۲۰۴۰ دلار یا ضلع پایین مثلث قرار گرفته است.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۲۰۰۰ دلار و حتی ۱۹۶۰ و ۱۹۲۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۲۲ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در عدد ۵۶ قرار دارد و با شیب نزولی به سمت ۵۰ حرکت می‌کند.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۱۵۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۲۰۰ ، ۲۳۰۰ دلار و ۲۵۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۰۷۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۰۴۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۰۲۰ و ۲۰۰۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۱ فروردین (۱۰ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که در چند روز گذشته برای عبور از محدوده ۲۱۴۰ تا ۲۱۵۰ دلار به در بسته خورده بود و مجبور به عقب نشینی تا محدوده ۱۹۲۰ دلار شده بود. امروز با یک جهش بیش از ۵ درصدی نه تنها موفق به عبور از این مقاومت شد. بلکه توانست محدوده ۲۲۰۰ دلاری را هم لمس کند و یک بالاترین قیمت تازه را به ثبت برساند. هر چند اتر پس از برخورد به این محدوده روند اصلاحی به خود گرفت و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۲۱۷۰ دلار معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت اتریوم نگاه کنیم متوجه تشکیل یک الگوی مثلث صعودی در نمودار قیمت خواهیم شد که در محدوده مقاومت ۲۱۵۰ دلاری تشکیل شده بود. اتر پس از چندین بار الاش برای عبور از این محدوده امروز بالاخره موفق به شکست آن شد و انتظار داریم به روند صعودی خود ادامه دهد.

در صورتی که اتریوم بتواند موقعیت خود را بالای محدوده ۲۱۵۰ دلاری تثبیت کند، این شانس را خواهد داشت تا به قیمت‌های بالاتر هم فکر کند.

در مسیر صعودی اتریوم اولین محدوده مقاومت در محدوده ۲۲۰۰ دلار قرار دارد، در صورت عبور از ان محدوده ۲۳۰۰ و ۲۵۰۰ دلار مقاومت‌های بعدی اتر محسوب می‌شوند.

در طرف دیگر در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۲۲۰۰ دلاری نشود، احتمال اصلاح قیمت وجود خواهد داشت. در مسیر نزولی اولین حمایت محدوده ۲۱۵۰ دلاری خواهد بود که تا پیش از این به عنوان مقاومت شناخته می‌شد. در صورت از دست رفتن این حمایت محدوده ۲۱۰۰ و سپس ۲۰۷۰ که در نزدیکی خط کیجونسن و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفته‌اند به عنوان حمایت‌های بعدی شناخته می‌شوند.

پس از آن انتظار داریم محدوده قیمت‌های ۲۰۴۰ و ۲۰۲۰ دلاری و در نهایت ۲۰۰۰ دلار مانع از ریزش بیشتر قیمت اتر شوند.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۲۱ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی  در عدد ۶۵ قرار دارد و با شیب صعودی به سمت ۷۰ حرکت می‌کند.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۲۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۳۰۰ دلار و ۲۵۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۱۰۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۰۷۰ تا ۲۰۴۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۰۲۰ و ۲۰۰۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۱۹ فروردین (۸ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که روزهای گذشته برای عبور از مقاومت ۲۱۴۰ تا ۲۱۵۰ دلاری تلاش می‌کرد، در عبور از آن دچار مشکل شد و روز گذشته با ریزش ۳ درصدی بیت کوین، مجبور به عقب نشینی شد. به این ترتیب اتریوم محدوده ۲۰۰۰ دلاری را از دست داد و تا ۱۹۳۰ دلار پایین کشیده شد.  روند نزولی اتریوم با برخورد به این محدوده متوقف شد و اتر امروز دوباره به بالای محدوده ۲۰۰۰ دلاری بازگشت. در زمان نگارش این مطلب اتریوم در محدوده ۲۰۱۰ دلاری معامله می‌شود.

اتریوم روز گذشته پس از یک تلاش ناموفق دیگر برای حفظ موقعیتش بالای ۲۱۰۰ دلار ، روند اصلاحی را در پیش گرفت و با از دست دادن محدوده‌ها ۲۰۶۰ دلار (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته)، ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۰ و ۲۰۰۰ دلار تا محدوده ۱۹۳۰ دلاری سقوط کرد. البته اتر پس از برخورد به این محدوده دوباره روند صعودی را در پیش گرفت و خیلی زود خودش را به بالای ۲۰۰۰ دلار رساند.

در مسیر صعودی اولین محدوده مقاومتی برای اتریوم در محدوده ۲۰۲۰ دلار قرار گرفته است. پس از آن مقاومت بعدی محدوده ۲۰۵۰ تا ۲۰۶۰ دلار که در نزدیکی فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد از کاهش قبلی و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفته است. همچنین در بازه‌های زمانی یک ساعته شاهد تشکیل یک خط روند نزولی در نزدیکی قیمت ۲۰۶۵ تا۲۰۷۰ دلار هستیم که کار اتریوم را برای رسیدن به ۲۱۰۰ دلار دشوار می‌کند.

در صورت عبور اتریوم از محدوده قیمتی ۲۰۶۰ دلار انتظار داریم با قدرت بیشتری به سمت ۲۱۰۰ دلار حرکت کند. مقاومت بعدی برای اتریوم در محدوده ۲۱۴۰ تا ۲۱۵۰ دلار است که اتریوم در روزهای گذشته بارها از این منطقه ریجکت شد.

در طرف دیگر در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۲۰۲۰ و ۲۰۶۰ دلاری نشود، باید منتظر ادامه روند اصلاحی باشیم. اولین محدوده حمایتی در مسیر نزولی اتریوم در قیمت ۱۹۶۰ تا ۱۹۵۰ دلار قرار گرفته است، با این حال حمایت مهمتر محدوده ۱۹۳۰ تا ۱۹۲۰ دلار است که روز گذشته هم مانع از ریزش قیمت شده بود.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۱۸۸۰ و حتی ۱۸۵۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۱۹ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی  در عدد ۴۵ قرار دارد و با شیب صعودی به سمت ۵۰ حرکت می‌کند.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۰۲۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۰۵۰ تا ۲۰۶۰ دلار و سپس محدوده ۲۱۰۰  و ۲۱۴۰ تا ۲۱۵۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۱۹۶۰ تا ۱۹۵۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۱۹۳۰ تا ۱۹۲۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۱۸۸۰ و ۱۸۵۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۱۸ فروردین (۷ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که روز گذشته موفق به ثبت رکورد قیمتی تازه‌ای شده بود و به قیمت ۲۱۵۰ دلار دست پیدا کرده بود، در عبور از این محدوده موفق نشد و تا قیمت ۲۰۴۵ دلار به عقب بازگشت. اتر پس از برخورد به این محدوده دوباره به سمت بالا پرتاب شد و تا محدوده ۲۱۰۰ دلار بالا رفت اما هنوز کندل‌های اتر قدرت شکست مقاومت ۲۱۵۰ دلاری را ندارد. در زمان نگارش این مطلب اتریوم در محدوده قیمت ۲۰۹۰ دلاری معامله می‌شود.

اتریوم که طی روزهای اخیر روند صعودی قوی را آغاز کرده بود به نظر می‌رسد در محدوده ۲۱۵۰ دلار با مانع سرسختی روبرو شده است. اتریوم روز گذشته برای عبور از این مقاومت تلاش کرد ولی به نظر می‌رسد ریزش ۲ درصد بیت کوین در عدم موفقیت اتریوم بی تاثیر نباشد. به هر صورت اتریوم مجبور به عقب نشینی تا محدوده ۲۰۴۰ دلار شد اما خط کیجونسن مانع از ریزش بیشتر قیمت شد.

با وجود اینکه اتر نسبت به روز گذشته ۵۰ دلار افت قیمت را تجربه می‌کند اما همچنان بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در محدوده ۲۰۷۵ دلار قرار دارد و همین موضوع این فرصت را برای اتر مهیا می‌کند تا برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر شانس خود را امتحان کند.

در حال حاضر اولین مقاومت برای اتریوم در محدوده قیمت ۲۱۰۰ دلار قرار گرفته است و در صورتی که موفق به عبور از آن شود این شانس را خواهد داشت تا برای عبور از محدوده ۲۱۵۰ دلار تلاش کند.

به نظر می‌رسد محدوده ۲۱۴۲ تا ۲۱۵۱ دلار برای اتر به یک مانع مستحکم تبدیل شده باشد، در صورت عبور از آن روند صعودی اتر شتاب بیشتری خواهد گرفت.

مقاومت‌های بعدی در مسیر صعودی اتریوم در قیمت‌های ۲۱۷۰ ، ۲۲۰۰ دلار و ۲۳۰۰ دلار خواهد بود.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که اتر باز هم موفق به عبور از مقاومت ۲۱۰۰ یا ۲۱۵۰ دلاری نشود، احتمال اصلاح قیمت از طرف آن وجود دارد.

در مسیر نزولی اولین حمایت برای در محدوده ۲۰۸۰ تا ۲۰۷۵ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفته است. در صورت از دست رفتن این حمایت خط کیجونسن در قیمت ۲۰۶۰ دلاری به عنوان یک حمایت وارد عمل خواهد شد.

ریزش بیشتر قیمت می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۲۰۱۰ تا ۲۰۰۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۱۸ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی  در عدد ۵۷ قرار دارد و به سمت ۵۰ حرکت می‌کند.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۱۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۱۴۰ تا ۲۱۵۰ دلار و سپس محدوده ۲۱۷۰ و ۲۲۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۰۸۰ تا ۲۰۷۵ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۰۶۰ تا ۲۰۵۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۰۱۰ تا ۲۰۰۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۱۷ فروردین (۶ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که چند روز پیش موفق به ثبت رکورد قیمتی تازه‌ای شده بود و به محدوده ۲۱۴۰ دلاری دست پیدا کرده بود، امروز موفق به عبور از آن شد و حالا بالاترین قیمت تاریخ اتریوم ۲۱۵۰ دلار است. اتریوم که به نظر می‌رسد از روند بیت کوین عقب مانده است به نظر می‌رسد قصد جبران دارد، هر چند هنوز کندل‌های قوی در نمودار اتر مشاهده نمی‌شود اما انتظار داریم اتریوم به عنوان پادشاه آلت کوین‌ها به روند صعودی خود ادامه دهد. در زمان نگارش این مطلب اتریوم در محدوده ۲۱۳۰ دلاری معامله می‌شود.

اتریوم که در چند کندل گذشته به خوبی نشان داد در محدوده ۲۰۰۰ دلاری از پایگاه حمایتی خوبی برخوردار است این فرصت را به دست آورد تا برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند. در این مسیر اتر موفق به عبور از مقاومت ۲۰۶۰ و ۲۱۰۰ دلاری شد و حتی محدوده ۲۱۵۰ دلاری را هم لمس کرد.

اتریوم که حالا به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در قیمت ۲۰۶۰ دلار قرار دارد، این شانس را دارد تا برای رسیدن به مقاومت‌های بالاتر تلاش کند.

در مسیر صعودی اولین مقاومت برای اتر در محدوده ۲۱۵۰ دلار قرار دارد. در صورت عبور از آن مانع بعدی در قیمت ۲۱۸۰ تا ۲۲۰۰ دلار قرار گرفته است و پس از آن می‌توانیم منتظر اتریوم ۲۳۰۰ و ۲۴۰۰ دلاری باشیم.

در طرف دیگر اما در صورتی که اتر در عبور از مانع ۲۱۵۰ دلاری موفق عمل نکند باید منتظر یک روند اصلاحی باشیم.

در مسیر نزولی اتر در محدوده ۲۰۸۰ دلار از حمایت نسبی برخوردار است. در صورت از دست دادن این حمایت، محدوده ۲۰۶۰ تا ۲۰۵۰ دلاری که میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و خط کیجونسن قرار دارند، می‌تواند به عنوان حمایت وارد عمل شود.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۲۰۰۰ دلاری پایین بکشد. انتظار داریم گاوها از ۲۰۰۰ دلار حمایت کنند و شاهد ریزش بیشتر از این منطقه نباشیم.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۱۷ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در حال پس گرفتن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی  بالای محدوده ۶۰ قرار دارد و به سمت ۷۰ حرکت می‌کند.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۱۵۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۱۸۰ تا ۲۲۰۰ دلار و سپس محدوده ۲۳۰۰ و ۲۴۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۰۸۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۰۶۰ تا ۲۰۵۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۰۰۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۱۶ فروردین (۵ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم که چند روز پیش موفق به ثبت بالاترین قیمت تاریخ خود شده بود و به محدوده ۲۱۴۰ رسید موفق به حفظ این محدوده نشد و در نهایت کندل هفتگی اتر روز گذشته در محدوده ۲۰۷۰ دلار بسته شد. البته اتریوم روز شنبه تا محدوده ۲۰۰۰ دلاری پایین کشیده شد اما موفق شد در نهایت بالاتر از ۲۰۷۰ دلار هفته را به پایان برساند. هر چند امروز اتریوم روند نزولی را در پیش گرفته است و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۲۰۲۰ دلار معامله می‌شود.

اگر به نمودار قیمت اتریوم نگاه کنیم، متوجه می‌شویم با وجود اینکه اتر پس از برخورد به محدوده ۲۱۴۰ دلار روند نزولی را در پیش گرفته بود، اما همچنان بالای محدوده میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در محدوده ۲۰۲۰ دلار قرار دارد و همین موضوع  این شانس را به اتر خواهد داد تا دوباره برای قیمت‌های بالاتر تلاش کند. همچنان اتریوم نشان داد در محدوده ۲۰۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

روند صعودی اتریوم که پس عبور از محدوده ۱۹۵۰ دلاری شتاب بیشتری گرفت موفق به عبور از موانع ۲۰۰۰ و ۲۱۰۰ دلاری شد تا ATH جدیدی را در قیمت ۲۱۴۲ دلار به ثبت برساند. با این حال پس از برخورد به این مانع اتریوم روند اصلاحی را در پیش گرفت و با از دست دادن حمایت ۲۱۰۰ و ۲۰۵۰ دلاری تا محدوده ۲۰۰۰ دلار پایین کشیده شد. به نظر می‌رسد گاوها به خوبی در این محدوده فعال هستند و مانع از ریزش بیشتر اتریوم شدند. همین موضوع این فرصت را به اتریوم می‌دهد تا برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند.

در حال حاضر در مسیر صعودی اولین مقاومت برای اتریوم در محدوده ۲۰۵۰ تا ۲۰۷۰ دلار قرار گرفته است که شاهد یک خط روند نزولی هم در این مقاومت هستیم. در صورتی که اتر موفق به شکست این خط روند شود و به بالای آن صعود کند دوباره این شانس را خواهد داشت تا برای رسیدن به محدوده ۲۱۰۰ و ۲۱۴۰ دلار تلاش کند. در صورت تحقق این امر مقاومت بعدی برای اتریوم در محدوده ۲۲۰۰ دلاری قرار دارد.

اما در صورتی که اتریوم موفق به عبور از مقاومت در محدوده ۲۰۷۰ و ۲۱۰۰ دلاری نشود و حمایت ۲۰۲۰ تا ۲۰۰۰ دلاری را از دست بدهد، احتمال اصلاح قیمت به زیر محدوده ۲۰۰۰ دلاری بسیار زیاد است.

اولین محدوده حمایتی در قیمت ۱۹۸۰ تا ۱۹۴۰ دلار قرار گرفته است اما حمایت مهم‌تر در محدوده ۱۹۰۰ دلاری است. اگر گاوها موفق به حفظ حمایت ۱۹۰۰ دلاری نشوند، انتظار داریم اتر تا محدوده ۱۸۵۰ و سپس ۱۸۰۰ دلار پایین کشیده شود.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۱۶ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی  در محدوده ۵۰  قرار دارد.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۰۵۰ تا ۲۰۷۵ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۱۰۰  و ۲۱۴۰ دلار و سپس محدوده ۲۲۰۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۰۲۰ تا ۲۰۰۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۱۹۸۰ و ۱۹۴۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۱۹۰۰ و ۱۸۰۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۱۴ فروردین (۳ آوریل ۲۰۲۱)

اتریم در پی روند صعودی قوی که از ۱۰ روز پیش آغاز کرده بود، روز گذشته موفق شد با عبور از محدوده ۲۰۴۰ دلار یک بالاترین قیمت جدید را به ثبت برساند، با این حال در همین جا متوقف نشد و خودش را به محدوده ۲۱۴۸ دلار رساند. اتر امروز با کمی عقب نشینی در محدوده ۲۱۰۰ دلاری معامله می‌شود و تلاش می‌کند موقعیتش را بالای محدوده ۲۱۰۰ دلاری تثبیت کند.

اتریوم که در یک سال گذشته نسبت به بیت کوین کمی عقب افتاده است، به نظر می‌رسد قصد جبران دارد و حالا به آغاز یک روند صعودی قوی انتظار داریم به قیمت‌های بالاتر دست پیدا کند.

اتریوم در ۱۰ روز گذشته بیش از ۳۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و از محدوده ۱۵۴۰ دلاری به ۲۱۰۰ دلاری رسید.

در حال حاضر اتریوم به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته یعنی محدوده ۱۹۰۰ دلار قرار گرفته است و تا زمانی که بالای این محدوده قرار دارد انتظار داریم به روند صعودی خود ادامه دهد.

در حال حاضر مهمترین مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۱۴۰ دلاری قرار دارد و در صورتی که موفق به عبور از این محدوده شود، این شانس را دارد برای رسیدن به محدوده ۲۲۰۰ دلاری تلاش کند.

در صورتی که اتریوم بتواند از محدوده ۲۲۰۰ دلاری عبور کند و موقعیتش را بالای آن تثبیت کند، انتظار داریم در کوتاه مدت اتریوم را در محدوده قیمت ۲۴۰۰ و سپس ۲۵۸۰ دلاری ببینیم.

در طرف دیگر در صورتی که اتر نتواند از محدوده ۲۱۴۰ که سقف قیمتی روز گذشته محسوب می‌شود، عبور کند، احتمال یک اصلاح کوتاه مدت وجود دارد.

در مسیر نزولی اولین حمایت برای اتر در محدوده ۲۰۸۰ تا ۲۰۷۵ دلاری قرار گرفته است، اما حمایت مهمتر که انتظار داریم مانع از ریزش قیمت شود محدوده ۲۰۴۰ دلاری است که پیش از این سقف قیمتی اتر محسوب می‌شد.

در صورت از دست دادن این حمایت، احتمال بازگشت اتریوم به محدوده ۲۰۰۰ و زیر آن وجود دارد. در نهایت انتظار داریم محدوده ۱۹۴۰ دلاری که میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته محسوب می‌شود از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم روز ۱۴ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی  بالای عدد ۷۵ قرار دارد و با شیب نزولی به سمت ۷۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده  ۲۱۴۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۲۲۰۰  تا دلار و سپس محدوده ۲۴۰۰  و ۲۵۸۰ دلار مقاومت‌های مهم اتر محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در قیمت ۲۰۷۵ تا ۲۰۸۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۲۰۴۰ دلار قرار دارد. سپس محدوده ۲۰۰۰ و ۱۹۴۰ دلار حمایت بعدی اتر محسوب می‌شوند.

خرید اتریوم

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۱۲ فروردین (۱ آوریل ۲۰۲۱)

اتریوم هم مشابه بیت کوین در یک هفته گذشته روند صعودی پایداری را تجربه کرد و با بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت از محدوده ۱۵۴۰ دلار به ۱۹۴۰ دلار رسید. اتریوم در این مسیر به خوبی از مقاومت‌های ۱۶۵۰، ۱۷۲۰ و ۱۷۸۰ دلاری عبور کرد و بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفت. اتر که با عبور از مقاومت ۱۷۸۰ تا ۱۸۰۰ دلاری شتاب بیشتری گرفت موفق شد به محدوده ۱۹۴۰ دلاری هم دست پیدا کند، اما در عبور از آن ناکام ماند. در زمان نگارش این مطلب اتریوم در قیمت ۱۹۱۵ دلاری معامله می‌شود و تلاش می‌کند از مقاومت ۱۹۴۰ دلار عبور کند.

اگر به نمودار قیمت اتریوم نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که اتر به خوبی بالای خط روند صعودی قرار دارد و با هر بار برخورد به آن دوباره روند صعودی می‌گیرد. روز گذشته هم با یک پولبک به محدوده ۱۸۰۰ دلاری موقعیت خود را بالای این محدوده تثبیت کرد تا این شانس را داشته باشد برای قیمت‌های بالاتر تلاش کند.

تا زمانی که قیمت اتر بالای خط روند صعودی در محدوده ۱۸۵۰ دلار قرار دارد روند صعودی آن معتبر است و باید منتظر سقف قیمتی جدید از طرف اتر باشیم.

در مسیر صعودی اولین مقاومت برای اتر در محدوده ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰ دلار قرار دارد که پیش از این هم چند بار مانع افزایش قیمت اتریوم شده بود. عبور اتریوم از این مانع این فرصت را ایجاد می‌کند تا برای رسیدن به محدوده ۲۰۰۰، ۲۰۵۰ و ۲۱۰ دلار شانس خود را امتحان کند.

در طرف دیگر در صورتی که اتریوم موفق به عبور از محدوده ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰ دلار نشود، باید منتظر نوسان اتری در محدوده ۱۹۰۰ دلار باشیم. در صورت از دست دادن حمایت در محدوده ۱۸۵۰ دلار و خط روند صعودی احتمال بازگشت به محدوده ۱۸۰۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته وجود دارد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند اتریوم را تا محدوده ۱۷۲۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم