تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۷ دی (۱۶ ژانویه ۲۰۲۱)

اتریوم روز پنجشنبه و جمعه، برای شکست مقاومت ۱۲۵۰ دلاری تلاش کرد اما موفق به شکست آن نشد و اوایل امروز به محدوده ۱۱۰۰ دلاری سقوط کرد. در ادامه اتریوم موفق شد کمی از ریزش خود را جبران کند و در زمان نگارش این مطلب با قیمتی در حدود ۱۲۰۰ دلاری معامله می‌شود.

اتریوم در ادامه برای اینکه شانس خود را دوباره برای رسیدن به سقف تاریخی قیمت خود امتحان کند، ابتدا باید موقعیت خود را بالای سطح ۱۱۶۳ دلاری تثبیت کند و سپس برای عبور از مقاومت ۱۲۵۰ تا ۱۲۶۱ دلاری تلاش کند. در صورت تحقق این امر ایستگاه‌های بعدی اتریوم در مسیر صعودی قیمت‌های ۱۳۰۰ و ۱۴۰۰ دلار خواهد بود، البته در این مسیر مقاومت نسبتا مهم ۱۳۵۴ دلاری هم وجود دارد.

اما اگر اتریوم موفق به حفظ موقعیت خود بالای محدوده پیوت ۱۱۶۳ دلاری نشود ممکن است دوباره شاهد ریزش اتر تا محدوده ۱۱۰۰ تا ۱۰۷۰ دلاری باشیم، در صورت شکست این حمایت، اتریوم در قیمت‌های ۹۷۲ تا ۱۰۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمتی اتریوم روز ۲۷ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در حال از دست دادن محدوده صعودی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۵۶ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای اتریوم ۱٫۲۵۰ تا ۱۲۶۱ دلار است.
 • حمایت: اتریوم در محدوده ۱۱۰۰ تا ۱۰۷۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۵ دی (۱۴ ژانویه ۲۰۲۱)

با شکست مقاومت ۳۶۰۰۰ دلاری توسط بیت کوین، حال و روز اتریوم هم بهبود پیدا کرد و بالاخره موفق شد از سد مقاومت ۱۱۵۰ دلاری عبور کند، هر چند هنوز اتریوم موفق به تثبیت موقعیت خود در این محدوده نشده است ولی در زمان نگارش این مطلب با قیمت نزدیک به ۱۱۶۰ دلار معامله می‌شود.

اتریوم که در روزهای پیش سطح حمایت بسیار خوبی در منطقه ۱۰۰۰ تا ۱۰۵۰ دلاری برای خود تشکیل داده بود، امروز و همزمان با سایر ارزهای دیجیتال مهم بازار موفق شد روند صعودی بگیرد و با جهش ۱۰ درصدی از مقاومت ۱۱۰۰ و ۱۱۲۰ دلاری عبور کند و در حال تثبیت موقعیت خود در بالای محدوده ۱۱۵۰ دلار است.

در صورتی که اتریوم موفق به انجام این کار شود و به خوبی بالای محدوده ۱۱۵۰ دلار موقعیتش را تثبیت کند می‌تواند برای شکست مقاومت ۱۲۴۰ دلاری تلاش کند. در صورت شکست این مقاومت، سطح ۱۳۰۰ و ۱۳۵۰ دلاری مقاومت‌ها بعدی اتریوم محسوب می‌شوند.

اما اگر اتریوم موفق به تثبیت وضعیت خود در بالای محدوده ۱۱۴۷ دلاری نشود و به زیر میانیگن متحرک ۱۰۰ ساعته یعنی ۱۱۰۰ دلار سقوط کند، می‌توانیم انتظار داشته باشیم اتریوم دوباره قیمت ۱۰۶۰ دلار و حتی پایین‌تر را تجربه کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمتی اتریوم روز ۲۵ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده صعودی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۵۵ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای اتریوم ۱٫۲۴۰ دلار است.
 • حمایت: اتریوم در محدوده ۱۱۰۰ تا ۱۰۶۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۴ دی (۱۳ ژانویه ۲۰۲۱)

اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته برای عبور از مقاومت ۱٫۱۵۰ دلاری به مشکل خورده است و حتی برای لحظاتی به زیر محدوده ۱۰۰۰ دلاری هم سقوط کرد. به این ترتیب می‌توان گفت اتریوم در محدوده ۹۸۷ تا ۱۱۳۰ دلاری در نوسان بود و در زمان نگارش این مطلب زیر محدوده ۱٫۱۰۰ دلاری یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

اتریوم که دو روز پیش با ریزش بیش از ۲۰ درصد مواجه شده بود و تا حوالی ۹۰۰ دلار سقوط کرده بود، در ۲۴ ساعت اخبر موفق شد از مقاومت‌های ۱۰۰۰، ۱۰۸۰، ۱۱۰۰ و ۱۱۲۰ دلاری عبور کند ولی ۱٫۱۵۰ دلار  یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته سد محکمی پیش روی اتریوم بود و مانع از ادامه مسیر شد.

اگر اتریوم موفق به عبور از مقاومت بالا سر خود نشود و همچنان زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار داشته باشد احتمال ریزش دوباره آن وجود خواهد داشت، در مسیر نزولی اولین سطح حمایت برای اتریوم در حال حاضر در محدوده ۱۰۰۰ دلار و در صورت شکست آن محدوده ۹۵۰ و ۹۱۰ دلار خواهد بود.

اما اتریوم برای اینکه به مسیر صعودی بازگردد ابتدا باید خودش را به مقاومت ۱۱۰۰ دلاری برساند در ادامه مسیر مقاومت مهم ۱۱۵۰ دلاری پیش روی اتر قرار خواهد داشت. اگر اتریوم موفق به عبور از مقاومت شود، رسیدن به محدوده ۱۲۲۰ دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمتی اتریوم ۲۴ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۴۴ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای اتریوم ۱٫۱۵۰ دلار است.
 • حمایت: اتریوم در محدوده ۱۰۰۰  تا ۱۰۵۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۳ دی (۱۲ ژانویه ۲۰۲۱)

همزمان با سقوط بیت کوین به محدوده ۳۰٫۰۰۰ دلار، اتریوم هم نزدیک به ۳۰ درصد ریزش کرد و تا حمایت ۹۰۰ دلاری پایین کشیده شد، البته پس از آن اتریوم با حمایت خوبی از گاوهای بازار روبرو شد و موفق شد دوباره به بالای ۱۰۰۰ دلار صعود کند. در زمان نگارش این مطلب اتریوم با رشد نزدیک به ۱۰ درصدی با قیمت ۱٫۱۳۵ دلار معامله می‌شود.

در حال حاضر اتر با یک مقاومت در محدوده میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در قیمت ۱٫۱۳۰ دلاری روبرو است.

اتریوم برای اینکه دوباره بتواند به سمت سقف قیمت خود حمله کند، ابتدا باید موقعیت خود در بالای مقاومت ۱٫۱۳۰ دلار را تثبیت کند و سپس شانس خود را برای شکست مقاومت ۱٫۲۰۰ دلاری امتحان کند. در صورتی که اتریوم موفق به این کار نشود، اولین سطح حمایت برای اتر در محدوده ۱۰۰۰ تا ۱۰٫۵۰ دلاری قرار دارد. در صورت شکست این حمایت اتریوم ممکن است به محدوده ۹۰۰ تا ۹۲۰ دلاری سقوط کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمتی اتریوم روز ۲۳ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۴۹ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای اتریوم ۱٫۱۳۰ دلار است.
 • حمایت: اتریوم در محدوده ۱۰۰۰  تا ۱۰۵۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۲ دی (۱۱ ژانویه ۲۰۲۱)

همزمان با ریزش بیت کوین، اتریوم هم که در نزدیکی سقف تاریخی قیمت خود قرار داشت، با افت نزدیک به ۲۰ درصد مواجه شد و از ۱۳۰۰ دلار به محدوده ۱۰۰۰ دلاری سقوط کرد.

در حال حاضر سطح قیمتی ۱۰۰۰ دلار که همان میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته هم محسوب می‌شود در کوتاه مدت می‌تواند از اتریوم حمایت کند. در صورت شکست این حمایت، ریزش اتر به زیر ۹۰۰ دلار دور از انتظار نیست.

اتریوم در صورتی روند صعودی خود را از سر می‌گیرد که بتنواند از مقاومت ۱۱۸۰ دلاری عبور کند و بالای سطح ۱۱۵۰ دلار باقی بماند. در این صورت می‌تواند برای شکست مقاومت ۱۲۰۰ دلاری تلاش کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمت اتریوم

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در محدوده نزولی شدید است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۴۰ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای اتریوم ۱۲۰۰ دلار است.
 • حمایت: اتریوم در محدوده ۹۰۰  تا ۱۰۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۱ دی (۱۰ ژانویه ۲۰۲۱)

اتریوم پس از چند روز تلاش بالاخره امروز موفق شد با جهش ۱۰ درصدی از سد مقاومت ۱۲۷۵ دلاری عبور کند و به سمت بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۱۴۲۰ دلار حرکت کند. در زمان نگارش این مطلب هر واحد اتریوم در بازار ۱۳۳۰ دلار معامله می‌شود.

اتریوم که پس از شکست مقاومت ۱۰۰۰ دلاری به خوبی موقعیت خود را در بالای این محدوده حفظ کرده است، در یک هفته گذشته بیش از ۶۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد تا به بالای ۱۳۰۰ دلار نزدیک شود. در صورتی که روند صعودی اتریوم متوقف نشود، می‌توانیم انتظار داشته باشیم اتریوم تا ۱۴۲۰ و حتی ۱۵۰۰ دلار هم صعود کند. البته در این مسیر باید از سد مقاومت ۱۴۲۸ دلاری عبور کند.

اما در صورتی که اتریوم موفق به حفظ موقعیت فعلی خود نشود، ممکن است دوباره به منطقه زیر ۱۳۰۰ دلار سقوط کند. در این صورت اولین محدوده حمایت برای آن ۱۲۷۵ دلار است. در صورت شکست این حمایت، حمایت مهم دیگری در قیمت ۱۱۸۰ دلار برای اتریوم شکل گرفته است که مانع از ریزش بیشتر آن خواهد شد. در صورتی که اتر از این حمایت هم پایین‌تر کشیده شود، گاوهای بازار (خریداران) در منطقه ۱۱۳۵ دلار منتظرند تا با فشار خرید دوباره روند را برگردانند.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم درمحدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی برای اتریوم عدد ۷۰ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای اتریوم ۱۴۲۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در محدوده ۱۲۷۵ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۲۰ دی (۹ ژانویه ۲۰۲۱)

در روز جمعه و پس از ریزش بیت کوین و عدم موفقیت آن در عبور از ۴۲۰۰۰ دلار، موتور اتریوم هم خاموش شد و در حالی که در محدوده بالای ۱۲۷۰ دلار قرار داشت، مجبور شد تا  ۱٫۱۴۰ دلار عقب نشینی کند. اتریوم حتی در برخی صرافی‌ها به ۱٫۰۶۳ دلار هم سقوط کرد. با این حال با فشار خرید گاوهای بازار پس از ریزش، دوباره روند اتریوم صعودی شد و در حال حاضر در محدوده ۱٫۱۹۵ دلاری قرار دارد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده ۱۲۷۰ تا ۱۲۹۰ دلاری شکل گرفته است، اگر اتریوم موفق به حفظ موقعیت خود در بالای محدوده ۱٫۱۸۵ دلاری شود می‌توانیم انتظار داشته باشیم دوباره برای شکستن مقاومت ۱٫۲۷۰ دلاری تلاش کند، در صورت تحقق این امر و رسیدن قیمت اتریوم به ۱٫۲۹۱ دلار، سطح مقاومت بعدی برای اتریوم ۱٫۳۰۷ دلار خواهد بود. از آنجایی که بسیاری از تریدرها و تحلیلگاان منتظر رسیدن اتریوم به سقف تاریخی خود یعنی ۱٫۴۰۰ دلار هستند، می‌توانیم حدس بزنیم تارگت بعدی اتریوم در روزها یا هفته‌های آینده چه قیمتی خواهد بود.

اما اگر اتر موفق به حفظ موقعیت فعلی خود نشود و از محدوده ۱٫۱۸۵ دلاری سقوط کند، اولین سطح حمایت که در روز گذشته هم به خوبی وارد عمل شد ۱٫۱۴۰ دلار است، در صورت شکست این حمایت، محدوده ۱۰۹۵ تا ۱۱۰۰ دلاری مانع از ریزش بیشتر اتریوم خواهد شد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمتی اتریوم ۲۰ دی (۹ ژانویه ۲۰۲۱)

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای اتریوم در ناحیه نزولی را نشان می‌دهد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده عدد ۶۰ قرار گرفته است.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای اتریوم در محدوده قیمتی ۱۲۷۰ دلار قرار دارد.
 • حمایت: اتریوم در محدوده ۱۱۴۰ تا ۱۱۵۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۱۸ دی (۷ ژانویه ۲۰۲۱)

در حالی که رکوردهای قیمتی بیت کوین نظر بسیاری از کاربران حوزه ارز دیجیتال را به خود معطوف کرده است، اتریوم چراغ خاموش خودش را به سقف قیمتی خود در ژانویه ۲۰۱۸ نزدیک می‌کند.

همزمان با عبور بیت کوین از ۳۷۰۰۰ دلار، اتریوم هم موفق شد با رشد بیش از ۷ درصدی در طی ۲۴ ساعت گذشته از ۱٫۲۰۰ دلار عبور کند. اتریوم حتی موفق شد به قیمت ۱۲۲۵ دلاری هم دست پیدا کند، اما با اصلاح جزئی در حال حاضر در محدوده ۱۲۰۰ دلاری در نوسان است.

نکته جالب در مورد اتریوم این است که در ۲۴ ساعت گذشته دو اتفاق خوشایند برای ملکه ارزهای دیجیتال رخ داده است، اول اینکه اتریوم با عبور از قیمت ۱۲۰۰ دلاری حالا جزء ۱۰۰ دارایی برتر جهان محسوب می‌شود و میزان جستجوی عبارت اتریوم در موتور جستجوی گوگل به بالاترین سطح خود رسیده است.

تحلیل قیمت اتریوم

از نظر تکنیکالی اتریوم پس از ایجاد یک حمایت بالای محدوده ۱۱۰۰ دلاری یک روند صعودی جدید را آغاز کرد و در پی آن موفق شد حتی از سد ۱۲۰۰ دلار هم عبور کند. در حال حاضر به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

به نظر می‌رسد اتریوم در حال تثبیت موقعیت خود در محدوده ۱۲۰۰ دلاری است تا این محدوده را به یک حمایت برای خود تبدیل کند.

در صورتی که اتر موفق شود بالای ۱۲۰۰ دلار موقعیت خود را تثبیت کند می‌تواند برای رسیدن به ۱٫۳۰۰ دلار تلاش کند اما پیش از آن باید از سد مقاومت‌های ۱٫۲۳۰ و ۱٫۲۵۰ دلاری عبور کند. در این صورت حتی رسیدن به ۱٫۳۲۰ دلار هم برای اتریوم در ساعت‌های آینده دور از انتظار نیست.

اما اگر اتریوم موفق به حفظ موقعیت خود نشود، به نظر می‌رسد اولین محدوده حمایتی برای آن در قیمت ۱٫۱۸۰ دلار قرار دارد، در صورت ادامه روند نزولی حمایت ۱٫۱۲۵ دلاری و ۱٫۰۳۵ دلار که در واقع همان میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است وارد عمل خواهند شد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم

نمودار تغییرات قیمتی اتریوم ۱۸ دی (۷ ژانویه ۲۰۲۱)

شاخص‌های تکنیکال اتریوم

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) در حال از دست دادن موقعیت صعودی خود قرار دارد.
 • RSI: شاخص  RSI هم عدد ۶۰ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: قیمت‌های ۱٫۲۳۰ و ۱٫۲۵۰ دلار مقاومت‌های اتریوم در روند صعودی پیش‌رو محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای اتریوم در محدوده ۱٫۱۸۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم ۱۷ دی (۶ ژانویه ۲۰۲۱)

اتریوم هم همزمان با جهش بیت کوین، رشد ۱۰ درصدی را تجربه کرد و حتی ساعت‌های اولیه امروز موفق شد به قیمت ۱٫۱۳۶ دلار هم دست پیدا کند، اما با کمی اصلاح دوباره به محدوده ۱۱۱۰ دلاری بازگشت.

اگر اتریوم موفق شود به محدوده ۱٫۱۵۰ دلاری نزدیک شود و از این مقاومت عبور کند می‌توانیم انتظار داشته باشیم اتریوم رالی صعودی بسیار قوی را دنبال کند و حتی تا محدوده ۱٫۳۰۰ دلار هم صعود کند. البته پیش از آن اتریوم باید از سد مقاومت‌های ۱٫۱۶۸ و ۱٫۲۳۳ دلاری به سلامت عبور کند.

در طرف دیگر اما اگر اتریوم موفق به شکست مقاومت بالاسری خود نشود و مجبور به عقب نشینی شود، اولین سطح حمایت برای اتریوم در حال حاضر ۱۰۷۰ دلار است و در صورت شکست این حمایت، محدوده ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۶ دلاری از ریزش بیشتر اتریوم جلوگیری خواهد کرد.

بازار ارزهای دیجیتال ۱۷ دی

نمودار تغییرات قیمت اتریوم ۱۷ دی (۶ ژانویه ۲۰۲۱)

منتظر شنیدن نظرات و تحلیل های شما در سایت و شبکه‌های اجتماعی کوین نیک هستیم.