داده‌ها نشان می‌دهند که افزایش حجم توییت ها به افزایش قیمت‌ زیادی در آلت‌کوین‌ها منجر می‌شوند. وقتی تریدرهای ارزهای دیجیتال مقدار زیادی سود کسب می‌کنند، اغلب به توییتر رفته تا شادی خود را به اشتراک بگذارند. آنها همین کار را برای به اشتراک گذاشتن داستان‌های دردناک شکست معاملات، بحث در مورد دارایی‌های جدید امیدوارکننده یا به اشتراک گذاشتن پیش بینی‌هایی در مورد پروژه‌های آینده‌دار انجام می‌دهند. گاهی اوقات این حجم از توجهات در شبکه‌های اجتماعی حتی می‌توانند چرخه‌های بازخورد مثبتی را ایجاد کنند که به موجب آن توکن‌های مربوطه قیمت‌های خود را دقیقاً به همین دلیل افزایش می‌دهند.

حجم توییت‌هایی که به یک دارایی خاص اشاره می‌کنند، می‌تواند موارد مختلفی را نشان دهد. در این ماه، پنج توکنی که بیشترین افزایش ماهانه را در حجم توییت روزانه داشتند عبارتند از Loopring (LRC)، NuCypher (NU)، انجین کوین (ENJ)، ANKR و The Sandbox  (SAND). همچنین، این توکن‌ها شاهد بیشترین سودهای ماهانه بودند.

این امر به خودی خود اصلاً شوکه‌کننده نیست، زیرا دارایی‌هایی که شاهد رالی‌های صعودی عظیم هستند، توجه اعضای توییتر را به خود جلب می‌کنند. با این حال، مورد قابل توجه این است که در هر پنج مورد، پیک‌های رکوردشکنی حجم توییت نه در پاسخ به اوج قیمت ماهانه، بلکه پیش از آن ثبت شده است. به عبارت دیگر، گفتگوهای توییتری پیرامون این سکه‌ها به جای پیگیری قیمت، روی حرکات قیمت تأثیر گذاشته‌اند. چگونه تریدرها می‌توانند نشانه‌های این فعالیت‌های اجتماعی را زود تشخیص دهند؟

روش‌های اطلاع از افزایش حجم توییت‌ ها

افزایش حجم توییت‌ ها

روش‌های اطلاع از افزایش حجم توییت‌ ها

اگر تقریباً همه افراد را در Crypto Twitter دنبال نمی‌کنید، چند راه وجود دارد که می‌توانید به طور قابل اعتمادی از افزایش حجم توییت‌ها در مورد یک دارایی خاص مطلع شوید. برای مشترکین Markets Pro، پلتفرم اطلاعاتی اختصاصی کوین تلگراف، این کار آسان است. آنها از طریق یک پنل اختصاصی شامل پنج دارایی حجم بالای غیرعادی توییت‌ها را مشاهده می‌کنند.

علاوه بر این، حجم توییت یکی از چندین معیاری است که برای محاسبه امتیاز VORTECS استفاده می‌شود؛ یک شاخص الگوریتمی که الگوهای بازار و فعالیت‌های اجتماعی گذشته پیرامون یک دارایی دیجیتال را با عملکرد داده‌های تاریخی سال‌ها مقایسه کرده تا ارزیابی کند که چشم‌انداز سکه مورد نظر چقدر صعودی است.

در مورد محبوب‌ترین‌های توییتر در ماه، نگاهی به داده‌های خام توییتر کافی است، زیرا همه این سکه‌ها در پانل حجم غیرمعمول توییتر نشان داده می‌شوند که حجم توییت‌هایشان به اوج رسیده است.

LRC/USD: افزایش ۷۴۴/۴۴ درصدی در حجم توییت و به دنبال آن تغییر قیمت ماهانه ۳۵۰/۷۹+ درصد

یکی از مؤلفه‌های رالی عظیم LRC در این ماه این واقعیت است که پروتکل لایه دو همچنان در مقایسه با همتایان خود کارمزد تراکنش‌های کمتری ارائه می‌کند. این موضوع در مقایسه با هزینه‌های گزاف گس در شبکه اتریوم بسیارقابل توجه است.

نمودار قیمت LRC در مقابل امتیاز VORTECS در کوین تلگراف

نمودار قیمت LRC در مقابل امتیاز VORTECS (خط زرد/سبز)

حجم توئیت‌های روزانه که به این پروژه اشاره دارند با فراتر رفتن از ۳۰۰۰، بیش از ۷۴۰ درصد از میانگین ماهانه در ۳ نوامبر (دایره قرمز در نمودار) فراتر رفت، همچنانکه این دارایی به اوج قیمت ۱/۵۴ دلار نزدیک ‌می‌شد. LRC پس از یک اصلاح قیمتی مختصر، به کمک تأثیر شبکه‌های اجتماعی، حتی به صعود بیشتر ادامه داد و شش روز بعد از ۲ دلار عبور کرد.

NU/USD: افزایش ۵۹۸/۸۷ درصدی حجم توییت باعث تغییر قیمت ماهانه ۱۷۹/۱۸+ درصدی شد

هیچ‌کس به طور قطع نمی‌داند که پامپ بیش از ۱۰ برابری NU در ۱۵ اکتبر از کجا شکل گرفت، اما این توکن در عرض چند ساعت شاهد افزایش قیمت از حدود ۰/۳۰ دلار به بالای ۳ دلار بود. برخی از کاربران توییتر دلیل آن را لیست شدن این توکن در صرافی کره‌ای Upbit می‌دانند، اما شاید دلیل دیگری وجود داشته است. به احتمال زیاد، مردم در تلاش بودند تا بفهمند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

در هر صورت، شاخص حجم غیرمعمول توییتر تنها دو ساعت پس از این رالی شروع به چشمک زدن کرد و کمی قبل از آنکه قیمت به بالای ۳/۱۷ دلار برسد، بالاترین نرخ این شاخص نشان داده شد. جالب اینجاست که هیجانات اجتماعی در مورد NU برای مدتی پس از اصلاح شدید قیمت نیز ادامه داشت و تنها یک روز پس از سقوط قیمت به حدود ۱/۲۰ دلار شروع به کاهش کرد.

ENJ/USD: افزایش ۳۵۴/۳۲ درصدی حجم توییت‌ها با ۹۰/۳۵+ درصد تغییر قیمت ماهانه همراه شد

انجین کوین به عنوان یکی از توکن‌های متاورس از تغییر برند فیس‌بوک به متا که در پایان ماه اکتبر آغاز شد، نفع زیادی برد.

بحث‌های توییتری در مورد پلتفرم بازی بلاکچین Enjin در ۳۱ اکتبر که قیمت آن پس از یک رالی پاربولیک در حال کاهش به ۲/۵۱ دلار بود به اوج خود رسید. موج منشن‌های توییتری خبر از مرحله بعدی حرکات قیمت داشت که این سکه را به بالاترین قیمت ۳/۶۲ دلار رساند.

نمودار قیمت انجین کوین

نمودار انجین کوین در مقابل امتیاز VORTECS (خط زرد/سبز)

ANKR/USD: افزایش ۳۲۹/۰۸ درصدی حجم توییت‌ها از تغییر قیمت ماهانه ۳۹/۵۱+ درصد حمایت کرد

ANKR تقریباً همزمان با افزایش سرسام‌آور قیمت دارایی‌های متاورس، نمایش عظیمی از خود نشان داد و از ۰/۰۸۱ دلار در ۲۸ اکتبر به ۰/۱۳۹ دلار یک هفته بعد افزایش یافت.

از آنجایی که قیمت این توکن برای مدت کوتاهی در حین افزایش ثابت بود، ارقام توییتر بیش از حد افزایش یافت و این توکن روزانه ۲۴۰۰ مرتبه منشن شد. پس از آن، قیمت این توکن یک جهش دیگر به بالاترین قیمت ماهانه در ۳ نوامبر را ثبت کرد.

SAND/USD: افزایش ۳۲۸/۱۲ درصدی حجم توییت‌ها با تغییر قیمت ماهانه ۲۲۲/۱۲+ درصدی همراه شد

Sandbox یکی دیگر از شگفتی‌های متاورس بود که قیمت توکن آن پس از اخبار فیسبوک/متا به شدت افزایش یافت.

چشم‌انداز اجتماعی SAND زمانی آشکار شد که حجم توئیت روزانه آن در مقایسه با میانگین ماه به ماه بیش از سه برابر شد و ۱۵ ساعت قبل از ثبت اوج قیمت ۳/۳۸ دلار به رکورد بالای ۲۶۰۰ رسید.

کلام آخر

مسلماً، افزایش حجم توییت ها و حجم غیرعادی توییت‌هایی که به یک دارایی خاص اشاره می‌کنند، به خودی خود دستورالعملی برای افزایش قریب‌الوقوع قیمت نیست. تریدرها باید واقعیت آنچه را که در مورد یک توکن در حال رخ دادن است، به دقت بررسی کنند تا تصمیمی آگاهانه بگیرند. با این حال، اطلاع از افزایش توجه به دارایی‌های خاص می‌تواند برای تمرکز تحلیل فرد بر محتمل‌ترین توکن‌ها برای شروع یک رالی ادامه‌دار بسیار مفید باشد.

آیا شما تجربه استفاده از کریپتو توییتر را دارید؟ آیا تاکنون متوجه افزایش حجم توییت ها در مورد یک دارایی خاص شده و از آن استفاده کرده‌اید؟ از طریق بلاگ کوین نیک می‌توانید نقطه نظرات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از اخبار دنیای ارزهای دیجیتال کوین نیک را در شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام و توییتر دنبال کنید.