تنها یک هفته پس از انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان، شرکت Coinbase به کارمندان خود توصیه کرد تا در خانه بمانند و از راه دور با شرکت همکاری کنند و همچنین این شرکت به کارمندان خود گفت که این کار فقط برای آن‌ها نیست و همه شرکت‌ها باید این کار را بکنند.

برایان آمسترانگ، مدیرعامل شرکت Coinbase در دوم مارس، در توییتر خود که دارای ۳۰۰K دنبال کننده است به همه نشان داد که شرکت‌های رمزپایه به راحتی می‌توانند کارمندان خود را از راه دور راهنمایی کنند و با آن‌ها همکاری داشته باشند. تقریبا یک ساعت بعد موسس شرکت Messari نیز پیام مشابهی را توییت کرد و در آن به این نکته اشاره کرد که: «اولین اولویت شرکت، کار از راه دور خواهد بود قرار است در این شرایط تا چند ماه آینده به همین شکل فعالیت خواهند کرد.»

آرمسترانگ نسخه جدیدی از برنامه Coinbase را منتشر کرد و تاثیر ویروس کرونا را از زمان آغاز شیوع این بیماری بر شرکت نشان داد. او می‌گوید:

« ما هم اکنون شاهد انتقال این ویروس به کل جامعه جهانی هستیم. حتی دفاتر ما در پورتلند و دیگر مناطق جهان. موارد زیادی در شیکاگو دیده نشده است و تازه اولین مورد در نیویورک مشاهده شده است. اما همچنان شاهد انتقال این ویروس در ژاپن هستیم.»

از جمله اقداماتی که Coinbase برای به حداقل رساندن شیوع این بیماری پیشنهاد می‌کند، اجتناب از رفتن به سفرهای شخصی به خصوص در سطح بین‌المللی است. افرادی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند بهتر است در خانه کار کنند. همچنین، Coinbase سفرهای تجاری خود به چین، ژاپن، ایتالیا و کره جنوبی را محدود کرده است.

« کار کردن در خانه، کامل‌ترین و بهترین راه حل نیست، اما حداقل می‌توانیم به ریشه‌کن کردن این بیماری کمک کنیم.»

Messari نیز چنین اقدامات مشابهی در برابر کرونا انجام داده است

مدیرعامل شرکت Messari اعلام کرد که شرکت او نیز در حالی که تقریبا فعالیتی ندارد اما منفعل نشده است. این شرایط در حالی رخ می‌دهد که کرونا واقعا به سلامتی کارمندانش آسیب خواهد رساند.

او در بیانیه‌ای که توسط وب‌سایتش منتشر کرد، گفت: «ما تصمیم گرفتیم تا تحلیل رمزارزها را برای اولین بار به طور نامحدودی انجام دهید. هرچند که با توجه به وجود ویروس کرونا با پاسخ ضعیف دولت آمریکا روبرو شدیم.  اما با توجه به اینکه تیم ما یک تیم جوان و سالم است و نمی‌خواهیم نیروهایمان را از دست بدهیم، در نتیجه فعلا وظیفه داریم اقدامات غیرمسئولانه انجام ندهیم. به خصوص که دفتر اصلی ما در نیویورک مستقر است. »

« ما فعلا و به صورت موقت از راه دور با کارمندانمان همکاری می‌کنیم. این کار برای حفظ سلامتی تیم امری ضروری است. هرچند راه حل اصلی و نهایی نیست اما بخش زیادی از مشکل را می‌توانیم کنترل کنیم.»

به استثناء کنفرانسی که قرار است هفته آینده در واشنگتن دی سی برگزار شود، بیشتر سفرهای کاری در شرکت Messari تا پایان سه ماهه دوم لغو شده است. ما حتی گمان می‌کنیم که کنفرانسیکه قرار است ۲۷ و ۲۸ مارس در سانفرانسیسکو برگزار شود نیز در معرض خطر است.

راه‌های دیگری که ویروس کرونا روی بازارهای جهانی تاثیر گذاشته است

نتایج اجتماعی و اقتصادی ویروس کرونا تقریبا به سرعت نمایان شده‌اند.

بازار سهام ایتالیا هفته گذشته به شدت افت کرد، به طوری که برخی از سرمایه‌گذاران از گمانه‌زنی‌هایی که در مورد کرونا شده بود به شدت ترسیده بودند. قرنطینه شهرهای چین برای بسیاری از شرکت‌های تولید و تجارت بین‌المللی تاثیرات منفی شدیدی گذاشته است.

خود صنعت ارزهای رمزپایه نیز از این قاعده مستثنی نبود. قیمت بیت‌کوین در ماه فوریه خیلی افزایش داشت، اما برای اولین بار در همین ما به زیر ۹ هزار و چهارصد دلار رسید.

منبع: cointelegraph.com

مقالات مرتبط