مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: اگر بانک مرکزی این اجازه را بدهد، امکان واردات خودور با ارز دیجیتال برای سه منطقه آزاد کیش، قشم و چابهار وجود دارد و مشکل خودرو قابل حل است.

غلامحسین مظفری درباره مشکل واردات خودرو در مناطق آزاد و به خصوص کیش گفت:

بحث واردات خودرو یک قصه پر غصه است. ما همیشه و در هر جایی که امکان داشته است این مشکل را مطرح کرده‌ایم و تا مراحل خوبی هم پیش رفتیم. موافقت واردات خودرو به کیش، قشم و چابهار را از معاون اول رئیس جمهور، گمرک و وزارت صمت را نیز اخذ کردیم ولی بانک مرکزی نسبت به تامین ارز مشکل داشت. اعلام کردیم که ارز مورد نیاز را از بانک مرکزی نخواهیم گرفت ولی گفتند تورم ارزی و شرایط کشور به شکلی است که این امکان وجود ندارد. پیشنهاد بعدی ما این بود که ارز مورد نیاز را از طریق ارز دیجیتال تولید شده در مناطق آزاد که منشا و میزان آن مشخص است تامین خواهیم کرد و هیچ فشاری نیز به ارز کشور وارد نمی‌آورد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه تامین ارز دیجیتال از طریق سیستم‌های تولید ارز دیجیتالی انجام خواهد شد که هم‌اکنون نیز در جزیره کیش در حال تولید است، خاطرنشان کرد:

حدود ۱۵٫۰۰۰ دستگاه استخراج رمز ارز با خریداری معادل ۱۵ مگاوات برق فعالیت می‌کنند. اگر بانک مرکزی این اجازه را بدهد، امکان واردات خودور با ارز دیجیتال برای این سه منطقه آزاد وجود دارد و مشکل خودرو قابل حل است.

بیشتر بخوانید: با رویکرد جدید وزارت نیرو، فعالیت قانونی ماینرها راحت‌تر از قبل می‌شود

مظفری امیدوار است برای هفته آینده جلسه‌ای با ریاست بانک مرکزی هماهنگ شود و این موضوع را در این جلسه پیگیری و درخواست‌های بخش خصوصی برای راه اندازی صرافی ارز دیجیتال را نیز ارائه کند.

فراموش نکنید شما هم می‌توانید نظرات و تحلیل‌های خود در مورد صنعت ارز دیجیتال در ایران را از طریق کوین نیک با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع: برات نیوز