شرکت ویزا (Visa) همچنان بزرگترین صادر کننده کارت‌ اعتباری (credit card) و کارت بدهی (debit card) در جهان محسوب می‌شود. حالا این شرکت در نظر دارد وارد دنیای پول مجازی هم شود و به نظر می‌رسد بلاک ‌چین اتریوم نقش مهمی در پروژه ساخت دلار دیجیتالی توسط ویزا خواهد داشت.

مدیران ویزا اعتقاد دارند، در آینده نزدیک تمام دنیا قسمتی از معاملات خود را با پول مجازی انجام خواهند داد. البته این امر وقتی تحقق می‌یابد که ارائه دهندگان خدمات کافی برای ایجاد این تغییر فراهم شده باشد.

همکاری ویزا و اتریوم

ساخت دلار دیجیتالی

ویزا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌هایی است که از برنامه‌های خود برای ایجاد دلار دیجیتالی و پول مجازی پرده برداری کرده است. هدف فعلی این شرکت دیجیتالی کردن دلار از طریق یک سیستم مبتنی بر بلاک چین است که از طریق اتریوم ساخته شده است. اما اینکه در حال حاضر ویزا در چه مرحله‌ای از این پروژه قرار دارد هنوز مشخص نیست.

ویزا برای این راه حل خاص یک پتنت (حق اختراع) به ثبت رسانده است، همین امر نشان می‌دهد ممکن است به زودی در دنیای واقعی بتوانیم از آن استفاده کنیم.

انتخاب اتریوم از طرف شرکت ویزا برای اجرای این پروژه یکی از نکات جالب ماجراست که تا الان صحبت‌های زیادی در مورد آن انجام نشده است.

البته از آنجا که زیرساخت‌های اتریوم در درجه اول به منظور استفاده توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویس‌ها برای اجرای پروژه‌ها بر مبنای بلاک چین طراحی شده است، کاملا منطقی به نظر می‌رسد که مدیران ویزا تمایل داشته باشند از این بلاک چین برای پیاده‌سازی پروژه‌های خود استفاده کنند.

این مطلب راهم مطالعه کنید: ۶ کاربرد بلاک‌ چین در دنیای ورزش

به هر حال تا امروز اطلاعات خیلی زیادی در مورد ساخت دلار دیجیتالی توسط ویزا به کمک اتریوم در رسانه‌ها منتشر نشده است. به محض افشای اطلاعات بیشتر درباره این پروژه شما را در جریان این موضوع قرار خواهیم داد. پس کوین نیک را دنبال کنید تا هر روز از خبرهای داغ دنیای ارزهای دیجیتال آگاه شوید.

منبع: themerkle