تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۵ بهمن (۲۴ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین که روزهای قبل تا ۲۸ هزار دلار هم ریزش کرده بود، در ۲۴ ساعت گذشته در محدوده ۳۱٫۴۵۰ تا ۳۳٫۲۱۴ دلار در نوسان بود، به نظر می‌رسد بیت کوین برای عبور از مقاومت ۳۴٫۰۰۰ دلاری با مشکل مواجه شده است و احتمال اصلاح بیشتر آن تا محدوده زیر ۳۰٫۰۰۰ دلار همچنان وجود دارد.

در حالی که بیت کوین روز جمعه به زیر ۳۰٫۰۰۰ دلار سقوط کرده بود در روز گذشته موفق شد در بالای این محدوده موقعیتش را حفظ کند، با این حال در ۲۴ ساعت گذشته موفق به عبور از مقاومت ۳۴٫۰۰۰ دلاری نشد و با بیش از ۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمتی کمتر از ۳۲٫۷۰۰ دلار معامله می‌شود.

اگر به نمودار  بیت کوین در بازه زمانی ۴ ساعته نگاه کنیم یک مثلث اصلاحی در نزدیک مقاومت ۳۳٫۰۰۰ دلاری تشکیل شده است، در صورتی که بیت کوین این مثلث را به سمت بالا بشکند انتظار می‌رود بیت کوین بتواند خودش را به محدوده ۳۸٫۸۰۰ تا ۳۴٫۵۰۰ دلار برساند، در صورتی که کندل قیمت بیت کوین بالای محدوده مقاومت ۳۴۰۰۰ تا ۳۴٫۵۰۰ دلار بسته شود، درها به سمت قیمت‌های بالاتر برای بیت کوین باز خواهد شد، در این صورت مقاومت بعدی در محدوده ۳۸٫۰۰۰ دلار قرار دارد.

اما اگر مثلث به سمت پایین شکسته شود و بیت کوین موفق به عبور از مقاومت ۳۳٫۵۰۰ تا ۳۴٫۰۰۰ دلاری نشود، احتمال یک ریزش دیگر وجود دارد. در مسیر نزولی اولین سطح حمایت برای بیت کوین در محدوده ۳۱٫۸۰۰ دلاری قرار گرفته است. در صورت از دست رفتن این حمایت بیت کوین ممکن است تا محدوده ۳۰٫۰۰۰ دلار سقوط کند. اگر بیت کوین این حمایت را هم از دست بدهد احتمال اینکه دوباره قیمت ۲۸٫۸۰۰ دلار را ملاقات کند وجود خواهد داشت.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین روز ۵ بهمن

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده صعودی زیر شاخص قرار دارد.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی در حال افزایش به سمت ۵۰ است.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین  ۳۲٫۸۰۰ تا ۳۳٫۰۰۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت بیت کوین در محدوده ۳۱٫۸۰۰ و پس از آن در محدوده ۳۰٫۰۰۰ تا ۲۸٫۸۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۴ بهمن (۲۳ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین روز گذشته یکی از سقوط‌های ترسناک خود را تجربه کرد و برای لحظاتی به زیر ۳۰٫۰۰۰ دلاری هم رسید. اگر از بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین یعنی ۴۲٫۰۰۰ دلار حساب کنیم، بیت کوین در طی ۱۵ روز بیش از ۱۳٫۰۰۰ دلار ریزش داشته است. با این حال بیت کوین امروز توانست بخشی از قیمت از دست رفته خود را جبران کند و در زمان نگارش این مطلب کمی پایین‌تر از ۳۳٫۰۰۰ دلار قرار دارد.

کندل بزرگ قرمز رنگ روز گذشته بیت کوین نشان می‌دهد روند قیمتی بیت کوین تغییر کرده است و بسیاری از شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند، در حال حاضر خرس‌ها دست برتر را در بازار دارند.

هر چند در بازه‌های زمانی طولانی‌تر روند همچنان صعودی به نظر می‌رسد، اما اگر در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر به نمودار قیمت بیت کوین نگاه کنیم، کندل‌های قرمز رنگ زیادی می‌بینیم که به ما یادآوری می‌کند بازار همیشه یک خط مستقیم به سمت بالا نخواهد بود.

در روزهای گذشته بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال شاهد بازار نزولی بودند که باعث شد قیمت بیت کوین حتی به محدوده ۲۸٫۰۰۰ دلار هم نزدیک شود. میانگین متحرک ۲۰۰ روزه مدت‌هاست که به یک سطح کلیدی برای بیت کوین تبدیل شده است و اغلب نقش حمایت و مقاومت را ایفا می‌کند. برای اولین بار از ماه اکتبر شکسته شد و  قیمت بیت کوین به زیر این سطح سقوط کرد، در حال حاضر گاوهای بازار برای برگشت به این حمایت تلاش می‌کنند.

در حال حاضر محدوده ۳۲٫۸۰۰ تا ۳۳٫۰۰۰ دلار به یک مقاومت کلیدی برای بیت کوین تبدیل شده است. بیت کوین برای خروج از ترند نزولی مجبور است از این مقاومت عبور کند و موقعیتش را بالای این محدوده تثبیت کند، در صورتی که موفق به این کار نشود باید منتظر یک ریزش دیگر از بیت کوین باشیم.  اولین محدوده حمایت در قیمت ۳۰٫۰۰۰ دلار شکل گرفته است.

اگر بیت کوین حمایت ۳۰٫۰۰۰ دلاری را دوباره از دست بدهد، محدوده حمایتی بعدی ۲۸٫۸۰۰ تا ۲۸٫۵۰۰ دلار است که روز گذشته جلوی ریزش بیت کوین را گرفت. در صورت لغزش بیت کوین به زیر این حمایت، قیمت ۲۶٫۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار در انتظار بیت کوین است.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین روز ۴ بهمن

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده صعودی زیر شاخص قرار دارد.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۴۴ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین  ۳۲٫۸۰۰ تا ۳۳٫۰۰۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت بیت کوین در محدوده ۳۰٫۰۰۰ و پس از آن در محدوده ۲۸٫۵۰۰ تا ۲۸٫۸۰۰ دلار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲ بهمن (۲۱ ژانویه ۲۰۲۱)

قیمت بیت کوین با سقوط به زیر محدوده ۳۵٫۸۰۰ دلار خبر از خرسی بودن بازار بیت کوین می‌دهد. به این ترتیب احتمال ریزش بیشتر بیت کوین تا محدوده حمایتی ۳۳۰۰۰ دلار هم وجود دارد.

در حال حاضر بیت کوین نسبت به روز گذشته ۲ درصد ریزش را نشان می‌دهد و در محدوده ۳۴٫۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

روز گذشته بیت کوین یک مسیر کاملا نزولی را پشت سر گذاشت و به ترتیب حمایت‌های ۳۶۰۰۰، ۳۵٫۸۰۰ و ۳۵۰۰۰ دلار را از دست داد و در نهایت به زیر محدوده ۳۴۰۰۰ دلاری رسید. به این ترتیب به زیر محدوده میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته سقوط کرد و در محدوده ۳۳٫۳۹۶ دلاری معامله شد.

البته بیت کوین در ساعات پایانی روز گذشته موفق شد بخشی از قیمت از دست رفته خود را جبران کند و حتی تا محدوده ۳۵٫۵۰۰ دلار صعود کرد. اما با شروع امروز دوباره بیت کوین روند نزولی به خود گرفت و تا ۳۴٫۰۰۰ دلار سقوط کرد.

اگر بیت کوین قصد بازگشت به روند صعودی را داشته باشد، ابتدا باید از سد مقاومت ۳۵٫۲۰۰ دلاری بگذرد و موقعیت خود را در محدوده ۳۵٫۵۰۰ تا ۳۵٫۸۰۰ دلار (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته) تثبیت کند. در این صورت انتظار داریم بیت کوین دوباره مقاومت ۳۶۰۰۰ دلاری را بشکند و به سمت مقاومت ۳۷٫۵۰۰ دلاری حرکت کند.

اما اگر بیت کوین موفق به تثبیت موقعیت خود بالای محدوده ۳۵٫۵۰۰ دلاری نشود، باید منتظر ادامه کاهش بیت کوین باشیم. در این مسیر اولین سطح حمایت در محدوده ۳۴٫۵۵۰ دلاری شکل گرفته است که در صورت شکست آن بیت کوین ممکن است به زیر ۳۴٫۰۰۰ دلار و تا محدوده ۳۳٫۳۰۰ دلار هم سقوط کند.

نکته مهمی که بسیاری از تحلیلگران را درگیر کرده است، تشکیل یک مثلث در نمودار بیت کوین است، بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند بیت کوین این مثلث را به سمت بالا می‌شکند و دوباره برای رسیدن به ۴۲٫۰۰۰ دلار تلاش می‌کند و عده دیگری احتمال می‌دهند، در صورتی که بیت کوین مثلث را به سمت پایین بشکند ممکن است تا ۲۷۰۰۰ دلار هم سقوط کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین روز ۲ بهمن

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده نزولی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۴۰ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین  ۳۵٫۰۰۰ تا ۳۵٫۲۰۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت بیت کوین در محدوده ۳۴٫۰۰۰ تا ۳۳٫۳۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۱ بهمن (۲۰ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته موفق به عبور از محدوده مقاومت ۳۷٫۵۰۰ تا ۳۷٫۸۰۰ دلاری نشد و مجبور به عقب نشینی شد و حتی تا قیمت های ۳۴۰۰۰ و ۳۳۰۰۰ دلار هم ریزش کرد. البته در حال حاضر بیت کوین موفق شده است کمی از ارزش از دست رفته خود را جبران کند و در زمان نگارش این مطلب با قیمت ۳۵٫۷۰۰ دلاری معامله می‌شود.

به نظر می‌رسد بیت کوین با مقاومت بسیار قدرتمندی مواجه شده است و اگر موفق به عبور از آن نشود باید شاهد ریزش‌های بیشتری هم باشیم. بیت کوین روز گذشته یکبار برای شکستن مقاومت ۳۷٫۸۰۰ دلاری تلاش کرد و تا ۳۷٫۸۶۱ دلار هم پیش رفت اما موفق به عبور کامل نشد و مجبور به بازگشت شد. در این مسیر بیت کوین حمایت‌های ۳۷۰۰۰ و ۳۶۵۰۰ دلاری را هم از دست دارد و به پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته سقوط کرد.

تحلیل‌ها نشان می‌دهد اگر بیت کوین موفق نشود خودش را به بالای ۳۶٫۸۵۰ دلار برساند و وضعیتش را تثبیت کند، باید انتظار ریزش‌های بیشتر تا محدوده ۳۵۰۰۰ دلار باشیم. در صورتی که این ناحیه حمایتی را هم از دست بدهد، ۳۴٫۸۰۰ و ۳۳٫۲۰۰ دلار می‌تواند به عنوان ایستگاه‌های بعدی بیت کوین در مسیر نزولی محسوب شود.

در طرف دیگر اگر بیت کوین بخواهد به مسیر صعودی خود بازگردد ابتدا باید از سد مقاومت ۳۶٫۳۵۰ دلاری که همان میانگین  متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است عبور کند. مقاومت‌های بعدی در مسیر سعودی بیت کوین به ترتیب ۳۶٫۸۰۰، ۳۷۰۰۰ و ۳۷٫۸۰۰ دلار خواهد بود. بسته شدن کندل روزانه بیت کوین بالاتر از محدوده ۳۷٫۰۰۰ دلار می‌تواند درهای جدیدی را برای افزایش قیمت بیشتر بیت کوین باز کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین در تاریخ ۱ بهمن

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در حال از دست دادن محدوده صعودی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۴۶ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین  ۳۶٫۳۵۰ تا ۳۶٫۸۰۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت بیت کوین در محدوده ۳۵٫۰۰۰ تا ۳۴٫۸۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۳۰ دی (۱۹ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین همچنان مشغول تلاش برای عبور از مقاومت ۳۷٫۵۰۰ تا ۳۷٫۸۰۰ دلار است و به خوبی از محدوده ۳۶٫۵۰۰ یا همان میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته حمایت می‌شود.

در زمان نگارش این مطلب بیت کوین با قیمت ۳۷۰۰۰ دلار معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته ۳ درصد رشد را نشان می‌دهد، با این حال برای صعود به قیمت‌های بالاتر باید از سد محکم مقاومت ۳۷٫۸۰۰ تا ۳۸۰۰۰ دلاری عبور کند.

در صورتی که بیت کوین موفق به انجام این کار نشود، اولین سطح حمایت برای آن در محدوده ۳۶٫۵۰۰ دلار (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته) قرار دارد. در صورت شکست این حمایت، سطح بعدی حمایتی برای بیت کوین در محدوده ۳۶٫۱۰۰ دلاری قرار گرفته است.

در صورت شکست ضلع پایین مثلث شکل گرفته در نمودار قیمت بیت کوین، محدوده حمایتی ۳۴٫۸۰۰ دلار از ریزش بیشتر بیت کوین در کوتاه مدت جلوگیری خواهد کرد.

در طرف دیگر اما اگر بیت کوین موفق شود، موقعیت خود را بالای سطح حمایتی ۳۶٫۵۰۰ دلار تثبیت کند، یکبار دیگر می‌تواند برای شکست مقاومت ۳۷٫۸۰۰ دلاری تلاش کند. در صورت شکست آن مقاومت مهم بعدی در قیمت ۳۸۰۰۰ دلار شکل گرفته است. بسته شدن کندل قیمتی بیت کوین بالای محدوده ۳۸۰۰۰ دلار می‌تواند نشانه خوبی برای ادامه روند صعودی بیت کوین به سمت بالاترین قیمت‌های تاریخ جدید خواهد بود.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین ۳۰ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده صعودی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۵۵ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین  ۳۷٫۵۰۰ تا ۳۷٫۸۰۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت بیت کوین در محدوده ۳۶٫۵۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۹ دی (۱۸ ژانویه ۲۰۲۱)

اگر به نمودار بیت کوین نگاه کنیم متوجه می‌شویم که، بیت کوین با موانع بسیار قوی در محدوده ۳۶٫۷۵۰ و ۳۷٫۸۰۰ دلار مواجه است که می‌تواند قیمت آن را تا ۳۴٫۸۰۰ دلار پایین بکشد.

بیت کوین پس از اینکه موفق نشد موقعیت خود را بالای محدوده ۳۸٫۰۰۰ دلار حفظ کند، یک ریزش دیگر تا محدوده حمایتی ۳۶٫۴۰۰ و ۳۵٫۵۰۰ دلار را تجربه کرد و به محدوده نزولی کوتاه مدت وارد شد.

در مسیر نزولی، اولین سطح حمایت برای بیت کوین در محدوده ۳۵٫۸۰۰ دلار است در صورت شکست این حمایت بیت کوین ممکن است قیمت‌های ۳۴٫۰۰۰ و ۳۳٫۹۳۰ دلار را  هم تجربه کند. البته مهم ترین حمایت برای بیت کوین در مسیر نزولی ۳۱٫۶۰۰ دلار است که تا به حال چندین بار از ریزش بیشتر بیت کوین جلوگیری کرده است.

اما اگر بیت کوین موفق شود موقعیتش را بالای سطح حمایتی ۳۵٫۸۰۰ تا ۳۵٫۴۰۰ دلار حفظ کند، احتمال برک اوت صعودی بیت کوین وجود دارد، در این مسیر اولین سطح مقاومت ۳۶٫۷۵۰ دلار است. در صورت موفقت بیت کویت در عبور از این مقاومت، ایستگاه بعدی برای بیت کوین ۳۷٫۸۰۰ تا ۳۸٫۰۰۰ دلار خواهد بود. اگر کندل روزانه بیت کوین بالای ۳۸۰۰۰ دلار بسته شود، انتظار داریم بیت کوین دوباره قیمت‌های ۴۰٫۰۰۰ دلار و بالاتر را در آینده نزدیک ملاقات کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین ۲۹ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده نزولی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۴۹ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین  ۳۶٫۷۵۰ تا ۳۷٫۸۰۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت بیت کوین در محدوده ۳۵۸۰۰ تا۳۵٫۴۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۷ دی (۱۶ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین که روز پنج شنبه نزدیک به ۵ درصد رشد داشت و موفق شده بود و همه را امیدوار کرده بود که دوباره به محدوده ۴۰٫۰۰۰ دلاری خواهد رسید، در ۲۴ ساعت گذشته با ۶ درصد ریزش مواجه شد و به محدوده ۳۵٫۰۰۰ دلاری بازگشت. امروز بیت کوین موفق شد کمی قیمت از دست رفته خود را جبران کند و در زمان نگارش این مطلب بیت کوین با قیمت ۳۶٫۶۶۶ دلاری معامله می‌شود و هنوز حمایت ۳۶٫۵۰۰ دلار را از دست نداده است.

بیت کوین که پس از چند روز تثبیت موقعیت خود دوباره با روند صعودی به خود گرفته بود، حتی تا ۳۹٫۷۱۰ دلار هم پیش رفت اما به نظر می‌رسد خرس‌ها در مقاومت ۴۰٫۵۳۶ هنوز دست برتر را دارند. بیت کوین پس از برخورد با این مقاومت تا محدوده اولین حمایت یعنی ۳۷۲۰۰ دلار ریزش کرد و با شکست این حمایت به ۳۶٫۵۰۰ دلار نزدیک شد، در صورت شکست این حمایت ممکن است بیت کوین تا محدوده ۳۵٫۲۶۶ دلار هم ریزش کند.

بیت کوین برای اینکه دوباره مقاومت ۴۰٫۰۰۰ را امتحان کند، باید موفق شود خودش را به محدوده پیوت ۳۶٫۹۰۰ دلاری برساند. در این صورت اولین مقاومت برای ۳۹٫۴۶۱ دلار خواهد بود. در صورت عبور بیت کوین از مقاومت ۴۰٫۰۰۰ دلاری احتمال اینکه بیت کوین بتواند دوباره به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۴۲٫۱۸۲ دلار برسد زیاد است.

اما در صورت عدم موفقت بیت کوین و از دست دادن حمایت ۳۶٫۵۰۰ دلاری، اولین سطح حمایت برای آن در محدوده ۳۴٫۲۰۰ تا ۳۵٫۰۰۰ دلار است. اگر بیت کوین این حمایت را هم از دست دهد، حمایت بعدی در محدوده فیبوناچی ۲۳/۶ درصد یعنی ۳۳۰۰۰ دلار قرار دارد و پس از آن مهمترین حمایت ۳۱٫۷۸۰ دلار خواهد بود.

بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند در صورتی که بیت کوین نتواند دوباره به روند صعودی بازگردد احتمال ریزش آن تا محدوده ۲۶۰۰۰ دلار هم وجود دارد. در این بین اما برخی از تحلیلگران باور دارند با رنج زدن بیت کوین در محدوده ۳۴٫۰۰۰ تا ۴۰٫۰۰۰ دلاری می‌توانیم انتظار شروع فصل آلت کوین‌ها را داشته باشیم.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین روز ۲۷ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده نزولی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۵۰ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین ۳۹٫۴۶۱ تا ۴۰٫۰۰۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت بیت کوین در محدوده ۳۵۰۰۰  تا۳۶٫۵۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۵ دی (۱۴ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین امروز موفق شد از مقاومت ۳۶۰۰۰ و ۳۶٫۵۰۰ دلاری عبور کند و دوپاره به محدوده مثبت صعودی بالاتر از ۳۸۰۰۰ برسد.

بیت کوین پس از تشکیل محدوده حمایتی ۳۲۰۰۰ دلار موفق شد دوباره روند صعودی را از سر بگیرد، به این ترتیب از مقاومت‌های ۳۴۰۰۰، ۳۵۰۰۰ دلار عبور کند. در حال حاضر بیت کوین به خوبی در محدوده بالای مقاومت ۳۶۰۰۰ دلاری موقعیت خود را تثبیت کرده است و در حال حاضر در بالای محدوده قیمتی ۳۸٫۲۲۳ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

بیت کوین اگر موفق به شکست مقاومت ۳۸٫۸۰۰ دلاری شود، می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد، در این مسیر مقاومت بعدی در قیمت ۳۹٫۲۰۰ دلاری قرار گرفته است. در صورت تحقق این امر بیت کوین دوباره می‌تواند مقاومت ۴۰٫۰۰۰ دلاری را آزمایش کند.

در طرف دیگر اگر بیت کوین موفق به حفظ وضعیت خود در بالای محدوده ۳۷۰۰۰ دلاری نشود، ممکن است دوباره روند نزولی به خود بگیرد. اولین حمایت در این مسیر در قیمت ۳۶٫۸۰۰ دلار قرار دارد. پس از آن ۳۶۰۰۰ دلار از ریزش بیشتر بیت کوین جلوگیری خواهد کرد. در صورت شکست این حمایت، سطوح ۳۵٫۵۲۰ دلار و ۳۲٫۳۲۰ دلار ایستگاه‌های بعدی بیت کوین محسوب می‌شوند. در صورتی ریزش بیت کوین به یزر محدوده ۳۵۰۰۰ دلاری ممکن است دوباره روند بیت کوین را در کوتاه مدت خرسی کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین روز ۲۵ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده صعودی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۶۰ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین ۳۸٫۸۰۰ تا ۳۹۲۰۰ دلار است.
 • حمایت: بیت کوین در محدوده ۳۶٫۸۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۴ دی (۱۳ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین که روز گذشته موفق شده بود خودش را از ۳۰٫۰۰۰ دلار به محدوده ۳۶٫۰۰۰ دلار برساند در عبور از این مقاومت موفق نبود. در حال حاضر بیت کوین در محدوده ۳۵٫۰۰۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

بیت کوین روز گذشته موفق شد از ۳۰٫۳۱۲ دلار روند صعودی به خود بگیرد و به ترتیب از مقاومت‌های ۳۲٫۰۰۰ و ۳۴٫۰۰۰ دلار عبور کند. حتی برای لحظاتی از ۳۶٫۰۰۰ دلار هم فراتر رفت اما موفق به حفظ موقعیت خود در بالای این محدوده نشد و تا محدوده ۳۵۰۰۰ دلار عقب نشینی کرد.

در صورتی که بیت کوین موفق به حفظ حمایت ۳۵۰۰۰ دلاری نشود ممکن است دوباره به سمت ۳۰٫۰۰۰ دلار ریزش کند. در این مسیر اولین حمایت در محدوده ۳۲٫۷۰۰ دلار قرار دارد و در صورت ریزش بیشتر محدوده ۳۱٫۷۰۰ سطح حمایت بعدی خواهد بود.

اما بیت کوین برای اینکه دوباره به مسیر صعودی باز گردد، ابتدا باید از مقاومت‌های ۳۶۰۰۰، ۳۶٫۲۰۰ و  ۳۶٫۵۰۰ دلار به سلامت عبور کند. بسته شدن قیمت بیت کوین بالای مقاومت ۳۶٫۵۰۰ دلار می تواند نشانه‌ای برای آغاز یک رالی صعودی دیگر به سمت ۳۹٫۲۰۰ و ۴۰٫۰۰۰ دلار باشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین ۲۴ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده نزولی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۴۵ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین ۳۶۰۰۰ تا ۳۶۲۰۰ دلار دلار است.
 • حمایت: بیت کوین در محدوده ۳۲٫۷۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۳ دی (۱۲ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین در روز گذشته یکی از شدیدترین ریزش‌های تاریخ خود را پشت سر گذاشت و در دقایقی حتی به زیر محدوده ۳۰٫۰۰۰ دلار سقوط کرد.

بیت کوین که تقریبا می‌توان گفت از محدوده قیمتی ۲۰٫۰۰۰ تا ۴۰٫۰۰۰ دلار را بدون وقفه صعود کرده بود، نیاز به یک اصلاح برای تثبیت موقعیت خود در بالای محدوده ۳۲۰۰۰ دلار داشت که به نظر می‌رسد در دو روز گذشته این اتفاق رخ داد. به عبارت دیگر شاهد یک فیبوناچی اصلاح ۲۳/۶ درصدی از قیمت ۴۱٫۱۹۹ تا ۳۰٫۳۵۹ بودیم.  این موضوع بسیاری از تریدرهای قراردادهای آتی بیت کوین را مجبور کرد تا پوزیشن های لانگ خود به ارزش ۱/۱ میلیارد دلار را نقد کنند.

البته بیت کوین پس از رسیدن به پایین‌ترین قیمت در چند هفته اخیر با فشار خرید مواجه شد و با جهش ۱۰ درصدی حالا به قیمت ۳۶۰۰۰ دلار بازگشته است و بالای میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

این موضوع ثابت می‌کند که بیت کوین در محدوده ۳۲۰۰۰ دلار از حمایت بسیار خوبی برخوردار است. در حال حاضر بیت کوین در نمودار ساعتی با یک مقاومت کلیدی در محدوده ۳۵۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ دلار روبرو است  بیت کوین برای اینکه دوباره به محدوده ۴۰٫۰۰۰ دلاری بازگردد ابتدا باید موقعیت خود بالای ۳۵٫۰۰۰ دلار را تثبیت کند و سپس برای شکست مقاومت‌ها ۳۵٫۸۰۰ و ۳۶۰۰۰ دلار تلاش کند.

اما اگر بیت کوین موفق به عبور از مقاومت ۳۵ تا ۳۶ هزار دلاری نشود، احتمال یک ریزش دیگر همچنان برای بیت کوین وجود دارد. اولین سطح حمایت در مسیر نزولی برای بیت کوین در محدوده ۳۳٫۸۰۰ دلار شکل گرفته است که در صورت شکست آن حمایت ۳۲٫۵۰۰ دلاری وارد عمل خواهد شد. در صورت سقوط بیت کوین به پایین‌تر از ۳۰٫۰۰۰ دلار و تکمیل الگوی سر و شانه ممکن است سقوط آزاد بیت کوین تا محدوده ۲۴۰۰۰ دلار هم باشیم.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین ۲۳ دی (۱۲ ژانویه ۲۰۲۱)

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده نزولی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۴۷ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین ۳۵۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ دلار دلار است.
 • حمایت: بیت کوین در محدوده ۳۳٫۸۰۰ تا ۳۲٫۵۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۲ دی (۱۱ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱۰ هزار دلار دامپ شد و از محدوده ۴۱۰۰۰ دلار تا نزدیکی ۳۲۰۰۰ دلار سقوط کرد. اما در این ناحیه به خوبی حمایت شد و موفق شد بخشی از قیمت از دست رفته خود را بازیابی کند.

بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۳۵۰۰۰ دلار قرار دارد و اگر نتواند برای مدت کافی در این محدوده دوام بیاورد، ممکن است یک ریزش دیگر را تا محدوده ۳۲۰۰۰ دلار تجربه کند. در صورت شکست این حمایت، بیت کوین در سطح ۲۸٫۲۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

در حال حاضر اولین مقاومت پیش‌روی بیت کوین در سطح قیمتی ۳۷۸۰۰ قرار دارد و یک مثلث انقباضی نیز با مقاومت نزدیک به ۳۸۰۰۰ دلاردر حال شکل گرفتن است.

در صورت عبور بیت کوین از این سطح می‌تواند به سطح ۳۹۲۰۰ دلار که در واقع میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است نزدیک شود.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین ۲۲ دی (۱۱ ژانویه ۲۰۲۱)

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در محدوده نزولی است.
 • RSI:  شاخص قدرت نسبی عدد ۳۵ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین ۳۷۸۰۰ دلار است.
 • حمایت: بیت کوین در محدوده ۳۴٫۵۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۱ دی (۱۰ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین پس از چند روز نوسان‌های کوچک و رنج زدن به نظر می‌رسد روند صعودی تازه‌ای را شروع کرده است. در حال حاضر بیت کوین به خوبی در بالای محدوده میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد و موقعیت خود را در بالای ۴۰٫۰۰۰ دلار تثبیت کرده است. در زمان نگارش این مطلب بیت کوین با نزدیک به ۲ درصد افزایش قیمت در محدوده ۴۱٫۰۰۰ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار قیمتی بیت کوین نگاه کنیم، بیت کوین در حال حاضر با یک مقاومت در محدوده ۴۱٫۲۰۰ دلار دست و پنجه نرم می‌کند. در صورت عبور از آن می‌تواند به راحتی از مقاومت ۴۲٫۰۶۸ دلار عبور کرده و یک بالاترین قیمت تاریخ جدید را ثبت کند.

در صورت عبور بیت کوین از مقاومت ۴۲٫۰۶۸ دلاری می‌تواند ۵ تا ۸ درصد دیگر به رشد خود ادامه دهد و در این صورت به راحتی به محدوده ۴۵٫۰۰۰ دلار دست پیدا کند. برخی از تحلیلگران حتی پیش بینی می‌کنند بیت کوین در صورت تثبیت موقعیت خود بالای ۴۲٫۰۰۰ دلار می‌تواند برای شکست مقاومت ۵۰٫۰۰۰ دلاری هم تلاش کند.

در طرف دیگر اما اگر بیت کوین موفق به عبور از ۴۱٫۲۰۰ دلار نشود، می‌تواند به زیر ۴۰٫۰۰۰ دلار سقوط کند. در محدوده ۳۹٫۲۰۰ دلاری شاهد یک حمایت نسبتا خوب از بیت کوین هستیم.

در صورت شکست حمایت ۳۹٫۰۰۰ دلاری محدوده حمایتی مهم بعدی برای بیت کوین در قیمت ۳۶٫۰۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین ۲۱ دی (۱۰ ژانویه ۲۰۲۱)

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای بیت کوین در حال از دست دادن محدوده صعودی است.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۶۶ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین ۴۲٫۲۰۰ دلار است.
 • حمایت: بیت کوین در محدوده ۳۹٫۲۰۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۲۰ دی (۹ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین در ادامه روند صعودی خود موفق شد روز جمعه از مرز ۴۰٫۰۰۰ دلار عبور کند و با قیمت ۴۱٫۹۴۱ دلار رکورد قیمتی تازه‌ای را به ثبت برساند. اما در عبور از آن شکست خورد و بیش از ۲۰۰۰ دلار ریزش کرد. یکی از دلایلی که برای این موضوع مطرح است حجم فروش نهنگ‌های بیت کوین پس از هربار رکورد شکنی بیت کوین است.

با این حال به نظر می‌رسد روند صعودی کوتاه مدت بیت کوین همچنان برقرار است، چرا که پس از تجمیع  دوباره امروز بیت کوین عزم  خود را جزم کرده است که از مقاومت ۴۰٫۰۰۰ دلاری به طور کامل عبور کند.

نکته جالب در ۲۴ ساعت گذشته حجم معاملات روزانه بیت کوین است که به ۹۹ میلیارد دلار رسیده است، تقریبا دو برابر حجم معاملات روزانه اتریوم.

در حال حاضر بیت کوین باید تلاش کند تا موقعیت خود را در سطح پیوت ۳۹٫۶۷۸ دلاری تثبیت کند در این صورت مهمترین مقاومت پیش‌رو برای بیت کوین ۴۲۰۰۰ دلار خواهد بود. در صورت تحقق این امر، رسیدن بیت کوین به ۴۳٫۰۰۰ دلار و سپس ۴۵٫۰۴۲ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

اما اگر بیت کوین موفق به محدوده بالای ۳۹٫۶۷۸ دلار نشود، اولین سطح حمایت برای آن در محدوده قیمتی ۳۷٫۳۸۶ دلار خواهد بود، در صورتی که بیت کوین با برخورد به این حمایت روند صعودی نگیرد، ممکن است تا ۳۶٫۰۰۰ دلار و حتی حمایت نسبتا قوی ۳۴٫۲۶۴ دلاری سقوط کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین ۲۰ دی (۹ ژانویه ۲۰۲۱)

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته  برای بیت کوین در حال از دست دادن ناحیه صعودی است.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی ۴ ساعته برای بیت کوین عدد ۶۰ را نشان می‌دهد و در حال کاهش است.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای بیت کوین ۴۲۰۰۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت بیت کوین در محدوده قیمتی ۳۷٫۳۸۶ تا ۳۸٫۲۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۱۸ دی (۷ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته یک بار دیگر موفق شد بالاترین قیمت تاریخ خود را ارتقا دهد. بیت کوین در ساعت‌های گذشته نزدیک به ۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و حالا بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین ۳۷٫۷۳۶ دلار است.

این در حالی اتفاق می‌افتد که بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ برای اولین بار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از یک تریلیون دلار فراتر رفته است که ۶۹ درصد از آن کمی پایین‌تر از ۷۰۰ میلیارد دلار آن متعلق به پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین است.

به این ترتیب بیت کوین موفق شد در بیت ارزشمندترین برندهای جهان از علی بابا و تن‌سنت عبور کند و پس از تسلا در رده دهم ارزشمندترین دارایی‌های جهان قرار بگیرد.

قیمت بیت کوین

بیت کوین پس از رسیدن به ۳۷٫۷۳۶ دلار خیلی سریع با اصلاح مواجه شد و در حال حاضر در محدوده ۳۷۰۰۰ دلار معامله می‌شود و به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

در صورتی که بیت کوین خیال پرواز به قیمت‌های بالاتر داشته باشد باید از سد ۳۷٫۲۵۰ و ۳۷٫۴۰۰ دلار عبور کند. اگر موفق به این کار شود ایستگاه بعدی برای بیت کوین ۳۸٫۵۰۰ دلار و سپس ۳۹٫۸۰۰ دلار خواهد بود.

اما اگر بیت کوین موفق به عبور از مقاومت ۳۷٫۴۰۰ دلاری نشود ممکن است شاهد یک اصلاح بسیار کوتاه باشیم. در صورت روند نزولی اولین سطح حمایت برای بیت کوین در محدوده ۳۶٫۶۵۰ تا ۳۶٫۵۰۰ دلار قرار دارد. اگر این حمایت شکست بخورد حمایت اصلی در محدوده ۳۵٫۸۰۰ دلار از ریزش بیشتر جلوگیری خواهد کرد. شاید بتوان گفت محدوده میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته یعنی ۳۳۰۰۰ دلار قوی‌ترین سطح حمایت بیت کوین در حال حاضر باشد.

نمودار بیت کوین

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین ۱۸ دی (۷ ژانویه ۲۰۲۱)

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی:  در زمان نگارش این مطلب اندیکاتور مکدی (MACD) در ناحیه صعودی قوی قرار دارد.
 • RSI: شاخص (RSI) هم عدد ۷۰ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای بیت کوین ۳۷٫۴۰۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای بیت کوین در محدوده ۳۶٫۵۰۰ تا ۳۶٫۶۵۰ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین ۱۷ دی (۶ ژانویه ۲۰۲۱)

بیت کوین که روزهای گذشته وضعیت آرامی داشت و در محدوده ۳۰٫۰۰۰ دلار در نوسان بود، صبح امروز موفق شد با شکست مقاومت ۳۲٫۵۰۰ دلاری دوباره رالی صعودی تازه‌ای را آغاز کند و موفق به ثبت رکورد قیمتی تازه‌ای شود. شاید باورش کمی سخت باشد که حالا بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین از ۳۶٫۰۰۰ دلار هم فراتر رفته است.

یکی از دلایلی که ممکن است باعث تقویت رالی صعودی بیت کوین شده باشد خرید بیت کوین توسط سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ در قیمت بالای ۳۰٫۰۰۰ دلار است.

بیت کوین پس از رسیدن به ۳۶٫۳۶۱ دلار با کمی اصلاح مواجه شد و تا محدوده ۳۴٫۶۰۰ دلار هم پایین کشیده شد اما دوباره به سطح ۳۵٫۰۰۰ دلار بازگشت. در حال حاضر مهمترین مقاومت برای بیت کوین در سطح قیمتی ۳۶٫۸۰۰ دلار است. در صورت ادامه روند صعودی قیمت‌های ۳۹٫۰۰۰ دلار هم برای بیت کوین دور از انتظار نیست.

البته بیت کوین برای اینکه روند صعودی خود را تثبیت کند باید موفق شود در بالای قیمت ۳۴٫۵۰۰ دلاری دوام بیاورد، در غیر این صورت می‌توانیم شاهد اصلاح بیت کوین تا قیمت‌های ۳۲٫۵۰۰ دلاری باشیم.

بازار ارزهای دیجیتال ۱۷ دی

نمودار تغییرات قیمتی بیت کوین ۱۷ دی (۶ ژانویه ۲۰۲۱)

منتظر شنیدن نظرات و تحلیل‌های شما در سایت و شبکه‌های اجتماعی کوین نیک هستیم.