اگر در زمینه ارزهای دیجیتال به عنوان تریدر فعالیت دارید یا برای سرمایه‌گذاری در اکسچنج های معروف مقداری ارز دیجیتال ذخیره کرده‌اید، حتما می‌دانید که تتر چیست و اطلاعاتی درباره آن دارید. اما فکر می‌کنید که کابرد تتر فقط به استفاده در داد و ستد ارزهای دیجیتال خلاصه می‌شود و نمی‌توان از آن هیچ استفاده دیگری کرد؟ ما در کوین نیک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین عرضه کننده‌های دلار تتر در کشور، علاوه بر آگاهی در این زمینه که تتر چیست ، وظیفه خود می‌دانیم که درباره کاربرد تتر هم اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان قرار دهیم.

دلار تتر که با انگلیسی Tether نوشته می‌شود و علامت اختصاری آن USDT است، یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم است. تنها تفاوت تتر و دیگر ارزهای دیجیتال ثابت بودن قیمت آن نسبت به دلار یا یورو است. درست نفهمیدید یعنی چه؟ ادامه مقاله کوین نیک را بخوانید.

تتر چیست؟

پروژه تتر در نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی با دو توکن USDT و EURT با عنوان دلار تتر و یورو تتر، کلید خورد. تتر در واقع یک ارز دیجیتال معادل ارزهای رایج قدیمی است و هر کدام از این‌ها به ترتیب ارزشی دقیقا معادل دلار و یورو دارند. ارز دیجیتال تتر در ابتدا روی بلاک چین بیت کوین توسعه داده شده بود، اما در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ اعلام شد که به بلاک چین لایت کوین انتقال داده شده است.

از آنجایی که تتر قیمتی دقیقا برابر با پول‌های فیزیکی دلار و یورو دارد، در ابتدا ادعا می‌کرد که به صورت ۱۰۰ درصد توسط Federal Reserve پشتیبانی می شود و پشتوانه آن دلار آمریکا است. اما بعدها که بیشتر مشخص شد تتر چیست و با آن چه کارهایی می‌توان انجام داد، سایت هایی مثل Cointelegraph اعلام کردند که این ارز دیجیتال هیچ ربطی به دلار یا یورو ندارد و توسط هیچ دولتی پشتیبانی نمی‌شوند.

آن چه که حالا مشخص شده، این است که تتر از آن نوع ارزهای دیجیتال نیست که بتوان از آن به عنوان پول استفاده کرد و با آن خدمات یا کالا خرید. توسط هیچ دولت یا بانک مرکزی پشتیبانی نمی‌شود و به همین دلیل است که کمپانی تتر نمی‌تواند هیچ تراکنشی با استفاده از ارز دیجیتال خود را تضمین کند. در واقع شما با خرید تتر و وارد کردن آن به کیف پول الکترونیکی خود در یک اکسچنج می‌توانید ارزهای دیجیتال مختلف را خرید و فروش کنید.

تتر چیست

کاربرد تتر چیست؟

کابرد تتر در اصل موارد مربوط به خرید و فروش ارز دیجیتال است. اما یکی دیگر از کاربردهای دلار تتر با توجه به ثابت بودن قیمت آن نسبت به دلار، می‌تواند نقل و انتقال کم هزینه پول برای مقاصد تجاری باشد. در واقع شما می‌توانید به جای انجام حواله از طریق بانک‌ها و صرافی که هزینه و کارمزد بسیار زیادی بابت این کار از شما طلب می‌کنند، با خرید تتر و دریافت آدرس کیف پول فردی که قصد انجام معامله با او را دارید، با هزینه‌ای بسیار کم میزان پول مورد نظر خود را انتقال بدهید.

تجربه به ما نشان داده که ترید و خرید و فروش بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال با استفاده از دلار تتر امری بسیار به صرفه و با ریسک پایین‌تری است. در واقع ثابت بودن ارزش دلار تتر به ما کمک می کند تا در مواقع رکود بازار ارزهای دیجیتال خود را به تتر تبدیل کرده و از ضرر کردن به واسطه کاهش قیمت بیت کوین در امان بمانیم.

با تتر در کدام اکسچنج می‌توان ترید کرد؟

حالا که می‌دانید تتر چیست و تقریبا از مزایای آن مطلع شده‌اید، وقت آن رسیده که بدانیم کدام اکسچنج‌ها از این ارز دیجیتال یا دلار دیجیتال پشتیبانی می‌کنند؟

اکسچنج‌های معروفی مثل Bitfinex، Binance، Bittrex و Poloniex و چند صرافی دیگر از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. شما می‌توانید در ازای تتر (USDT) موجودی که دارید، بیت کوین، اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و در کیف پول خود در آن اکسچنج نگهداری کنید. هر موقع هم که حس کردید بازار روند خوبی را در پیش ندارد، از انجا که ارزش تتر در برابر ارزش دلار همواره ثابت است، می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را به تتر تبدیل کنید. در این صورت می‌توانید دوباره تتر خود را به ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید یا خیلی راحت میزان موجودی تتر خود را به کیف پول تتربالک انتقال دهید و در ازای آن ریال دریافت کنید.

برای خرید تتر چکار کنیم؟

برای خرید تتر حتما به یک مرجع معتبر نیاز دارید. تتربالک با ایجاد امکان خرید آنی و اتوماتیک تتر برای تمام مشتریان فراهم شده است. افرادی که ارزهای دیجیتال را می‌شناسند و می‌دانند که تتر چیست ، می‌داند که سرعت بالا و پشتیبانی حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین عوامل خرید و فروش تتر است. پس شما هم اگر می‌دانید تتر چیست و قصد دارید از آن برای مقاصد مختلف استفاده کنید، حتما استفاده از خدمات تتر بالک برای خرید و فروش دلار تتر استفاده کنید تا تفاوت نحوه ارائه خدمات را تجربه کنید.