تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۵ بهمن (۲۴ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین که دو روز پیش تا محدوده ۱۲۲ دلار سقوط کرده بود، روز گذشته موفق شد بخشی از قیمت از دست رفته خود را جبران کند و  در ۲۴ ساعت گذشته در محدوده ۱۳۶ تا ۱۴۳ دلار در حال نوسان بود. در حال حاضر لایت کوین با قیمت ۱۴۰ دلار در بازار معامله می‌شود.

لایت کوین هم مانند سایر ارزهای دیجیتال بازار نوسان زیادی را در یکی دو روز گذشته تجربه نکرد و در حال تثبیت موقعیت خود بالای محدوده ۱۳۵ دلاری است. اگر لایت کوین موفق به حفظ خود در این محدوده شود، می‌تواند دوباره برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند.

در حال حاضر اولین مقاومت در مسیر صعودی لایت کوین، در قیمت ۱۴۵ و سپس ۱۵۰ دلار قرار دارد. در صورتی لایت کوین بتواند مقاومت ۱۵۰ دلاری را شکست دهد انتظار داریم دوباره شانس خود را برای رسیدن به ۱۶۰ دلار امتحان کند.

هر چند شاخص‌های تکنیکال در بازه زمانی ۴ ساعته سیگنال خرید به ما می‌دهند، اما هنوز روند صعودی لایت کوین به اندازه کافی قوی نیست که از رسیدن لایت کوین به ۱۶۰ دلار مطمئن باشیم.

در طرف دیگر در صورتی که لایت کوین حمایت ۱۳۵ دلاری را از دست بدهد، اولین سطح حمایت برای آن در محدوده ۱۳۰ دلاری شکل گرفته است. هر گونه ریزش بیشتر، می‌تواند لایت کوین را تا ۱۲۰ دلار پایین بکشاند. لایت کوین نشان داده است در محدوده ۱۲۰ دلار از حمایت بسیار قوی برخوردار است و انتظار نداریم لایت کوین در کوتاه مدت به زیر این محدوده سقوط کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمتی لایت کوین روز ۵ بهمن

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در حال پس گرفتن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در حال کاهش از سطح ۵۰ است
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت کوین ۱۴۵ تا ۱۵۰ دلار  است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۳۵ و سپس ۱۳۰ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۴ بهمن (۲۳ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین روز جمعه موفق شد ۶ درصد رشد کند و بخش از سقوط ۱۳ درصدی روز پنجشنبه خود را پوشش دهد. به این ترتیب پرونده قیمت لایت کوین روز جمعه با ۱۳۷ دلار بسته شد. امروز هم لایت کوین موفق شد، بیش از ۱ درصد دیگر رشد را تجربه کند و در زمان نگارش این مطلب کمی بالاتر از محدوده ۱۴۰ دلاری معامله می‌شود.

لایت کوین برای اینکه به قیمت‌های بالاتر صعود کند ابتدا باید موقعیتش را بالای محدوده پیوت ۱۳۴ دلاری تثبیت کند در این صورت انتظار داریم برای شکست مقاومت‌های ۱۴۰ و ۱۴۵ دلاری شانس خود را امتحان کند. در صورت موفقیت لایت کوین، مانع بعدی پیش رو در مسیر صعودی در قیمت‌های ۱۴۸ تا ۱۵۰ دلاری قرار دارد.

اما اگر لایت کوین موفق به حفظ قیمت بالای محدوده ۱۳۴ دلار نشود، باید در انتظار یک سقوط دیگر تا محدوده حمایتی ۱۲۶ تا ۱۲۵ دلاری باشیم. در صورتی که ریپل این حمایت را هم از دست بدهد، سطح حمایتی بعدی برای لایت کوین در محدوده قیمتی ۱۱۴ دلاری قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین روز ۴ بهمن

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در حال پس گرفتن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۵۰ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت کوین ۱۴۰ تا ۱۴۵ دلار  است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۳۴ و سپس ۱۲۵ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۲ بهمن (۲۱ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین که روز گذشته را با سقوط به محدوده ۱۴۹ دلاری پشت سر گذاشته بود، امروز هم به روند کاهش خود ادامه داد و با ۵ درصد کاهش به قیمت ۱۳۵ دلار رسید.

لایت کوین که دو روز پیش با یک جهش خیلی خوب موفق شده بود خودش را به محدوده ۱۶۵ دلار برساند، در دو روز گذشته خیلی موفق ظاهر نشد و با از دست دادن حمایت‌های ۱۵۰، ۱۴۵ و ۱۴۰ دلاری به محدوده ۱۳۵ دلاری رسید.

لایت کوین برای اینکه به روند صعودی خود باز گردد باید دوباره به سطح پیوت ۱۴۵ تا ۱۴۸ دلار باز گردد. در این صورت انتظار داریم لایت کوین دوباره برای مقاومت‌های ۱۵۰ و ۱۵۵ دلاری تلاش کند. در صورتی که اتریوم موفق به عبور از مقاومت ۱۵۵ دلاری شود، راه برای صعودهای بیشتر به سمت ۱۶۵ و ۱۷۰ دلار باز خواهد شد.

در طرف دیگر اما در حال حاضر مهم‌ترین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۳۰ دلاری قرار دارد که اگر این حمایت را از دست بدهد، رسیدن به ۱۲۵ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین روز ۲ بهمن

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۳۸ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت کوین ۱۴۸ تا ۱۵۰ دلار  است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۳۵ و سپس ۱۲۵ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۱ بهمن (۲۰ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین که روز گذشته با رشد بیش از ۱۰ درصد موفق شده بود از مقاومت ۱۶۰ دلاری هم عبور کند، امروز دوباره با ریزش مواجه شد و به زیر محدوده ۱۵۰ دلاری سقوط کرد. در زمان نگارش این مطلب لایت کوین با قیمت ۱۴۸ دلار در بازار معامله می‌شود.

لایت کوین دیروز یک جهش ۱۳ درصدی را تجربه کرد و موفق شد به ۱۶۶ دلار برسد اما در این محدوده با مقاومت روبرو شد و نتوانست خودش را به ۱۷۰ دلاری برساند. با برخورد به مقاومت لایت کوین مجبور به عقب نشینی شد و حمایت ۱۴۷ دلاری مانع از ریزش بیشتر آن شد.

لایت کوین برای اینکه دوباره به روند صعودی خود باز گردد باید محدوده بالای ۱۵۰ دلار باز گردد، در صورتی که لایت کوین موفق به این کار شود می‌تواند دوباره برای ۱۶۰ دلار تلاش کند، البته پیش از آن باید از محدوده مقاوتی ۱۵۵ دلاری عبور کند. در این صورت انتظار داریم لایت کوین بتواند دوباره برای رسیدن به محدوده ۱۶۶ و سپس ۱۷۲ دلاری شانس خود را امتحان کند.

اما اگر لایت کوین موفق به حفظ موقعیت خود در محدوده بالاتر از ۱۵۰ دلار نشود، احتمال ریزش بیشتر آن وجود خواهد داشت. اولین سطح حمایت برای لایت کوین در مسیر نزولی ۱۴۵ دلار است، در صورت از دست دادن این حمایت، محدوده ۱۴۰ دلاری از ریزش بیشتر لایت کوین جلوگیری خواهد کرد و اگر این حمایت هم از دست برود، لایت کوین در سطح ۱۲۵ دلار از حمایت بسیار خوبی برخوردار است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمتی لایت کوین ۱ بهمن

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۴۵ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت کوین ۱۵۰ تا ۱۵۵ دلار  است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۴۵ و سپس ۱۴۰ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۳۰ دی (۱۹ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین که مدت‌ها برای عبور از مقاومت ۱۵۰ دلاری دچار مشکل شده بود امروز موفق شد با رشد ۱۳ درصدی از این سطح مقاومت رهایی پیدا کند و خودش را به قیمت‌های بالاتر از ۱۶۰ دلار برساند. در زمان نگارش این مطلب لایت کوین در بازار با قیمت ۱۶۳ دلار معامله می‌شود.

لایت کوین امروز موفق شد دو مقاومت مهم ۱۵۰ و ۱۵۵ دلاری را پشت سر بگذارد و از ۱۶۰ دلار عبور کند، حالا لایت کوین برای رسیدن به ۲۰۰ دلار دو مقاومت مهم دیگر پیش روز دارد که به ترتیب در محدوده قیمتی ۱۷۰ و ۱۸۵ دلاری قرار گرفته‌اند.

در صورتی که لایت کوین موفق به حفظ موقعیت خود بالای محدوده ۱۵۵ دلاری نشود ممکن است دوباره شاهد ریزش آن باشیم. در مسیر نزولی حالا مقاومت ۱۵۰ دلاری تبدیل به اولین سطح حمایت مهم لایت کوین شده است و در صورت شکست آن، احتمال ریزش لایت کوین به محدوده ۱۴۱/۷۷ دلاری وجود دارد. در صورتی که این حمایت هم شکسته شود، سطح حمایت بعدی ۱۳۱/۶۵ دلاری وارد عمل خواهد شد تا از سقوط بیشتر لایت کوین جلوگیری کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین روز ۳۰ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۶۶ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت کوین ۱۶۵ تا ۱۷۰ دلار  است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۵۵ و سپس ۱۵۰ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۲۹ دی (۱۸ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین روز شنبه و یکشنبه را به ترتیب با ۰/۳۶ و ۰/۵۴ درصد کاهش پشت سر گذاشت و در انتهای یک هفته نزولی، ۱۶ درصد از ارزش خود را از دست داد تا به محدوده ۱۴۲ دلاری برسد.

هر چند لایت کوین امروز و با باز شدن بازارهای جهانی کمی با افزایش قیمت را تجربه کرد و به ۱۴۷ دلار رسید، اما موفق به حفظ آن نشد و حتی تا ۱۳۶ دلار هم سقوط کرد اما دوباره به محدوده ۱۴۲ دلاری بازگشت و در زمان نگارش این مطلب با قیمت ۱۴۲ دلار در بازار معامله می‌شود.

امروز لایت کوین هنوز نتوانسته است سطح مقاومت ۱۵۱ دلاری را آزمایش کند، البته پیش از آن باید با قدرت از مقاومت ۱۴۷/۸ دلاری عبور کند. در صورت تحقق این امر لایت کوین دوباره می‌تواند شانس خود را برای رسیدن به ۱۶۰ دلار امتحان کند. به این ترتیب ایستگاه‌های بعدی لایت کوین در مسیر صعودی، ابتدا ۱۴۷ دلار خواهد بود و موانع بعدی ۱۵۰، ۱۵۲ و ۱۶۰ دلاری سر راه آن قرار دارند.

اما اگر لایت کوین موفق به حفظ موقعیت فعلی خود نشود و از ۱۳۵ دلار پایین‌تر کشیده شود، ابتدا حمایت ۱۳۱ و سپس حمایت مهم ۱۲۵ دلاری (فیبوناچی ۳۸/۲ درصد) از ریزش بیشتر آن جلوگیری خواهند کرد.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین ۲۹ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در حال از دست دادن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۴۳ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت کوین ۱۴۷ تا ۱۵۰ دلار  است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۲۵ تا ۱۳۶ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۲۷ دی (۱۶ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین که روز پنجشنبه را با رشد ۳ درصدی پشت سر گذاشته بود، روز جمعه بیش از ۵ درصد سقوط کرد و در نهایت قیمت لایت کوین روز جمعه در محدوده ۱۴۳ دلاری بسته شد. به این ترتیب لایت کوین دوباره به زیر محدوده ۱۵۰ دلاری سقوط کرد.

امروز هم هرچند لایت کوین موفق شد خودش را از ۱۳۸ دلار بالا بکشد ولی موفق به عبور از ۱۵۰ دلار نشد و در زمان نگارش این مطلب در محدوده قیمتی ۱۴۵ دلار معامله می‌شود.

مادامی که لایت کوین بالای محدوده پیوت ۱۴۳ دلاری قرار دارد می‌توانیم نسبت به روند صعودی لایت کوین امیدوار باشیم، اما در صورت از دست دادن این محدوده، انتظار داریم لایت کوین تا محدوده ۱۳۷ و حتی فیبوناچی ۳۸/۲ درصد یعنی ۱۲۵ دلار ریزش کند.

در صورت روند صعودی، لایت کوین ابتدا باید از مقاومت ۱۵۰ و سپس ۱۵۵ دلاری عبور کند، در این صورت ایستگاه بعدی برای لایت کوین ۱۶۰ دلار خواهد. در صورت عبور لایت کوین از این مقاومت، رسیدن به ۱۶۸ و ۱۷۰ دلار برای لایت کوین دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمتی لایت کوین روز ۲۷ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در حال از دست دادن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۴۹ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت ۱۵۰ تا ۱۵۵ دلار  است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۲۵ تا ۱۳۷ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۲۵ دی (۱۴ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین پس از سقوط روز ۱۱ ژانویه از ۱۸۰ به ۱۲۰ دلار هنوز نتوانسته است از مقاومت ۱۵۰ دلاری عبور کند. با این حال امروز شاهد یک جهش ۱۰ درصدی در قیمت لایت کوین بودیم تا دوباره آن را در محدوده ۱۵۰ دلاری ببینیم. در زمان نگارش این مطلب، لایت کوین اندکی پایین‌تر از ۱۵۰ دلار معامله می‌شود.

در صورتی که لایت کوین موفق به عبور از مقاومت ۱۵۰ دلاری شود، می‌تواند دوباره شانس خود را برای شکست مقاومت ۱۸۵ دلاری و رسیدن به تارگت ۲۰۰ دلار امتحان کند، اما پیش از آن باید مقاومت‌های ۱۶۰ و ۱۷۰ دلار را از پیش‌رو بردارد.

اما اگر لایت کوین موفق به عبور از مقاومت بالاسر خود نشود، اولین سطح حمایت برای آن در محدوده ۱۴۰ دلاری و سپس ۱۳۲ دلاری قرار دارد، در صورت شکست این حمایت لایت کوین ممکن است دوباره به ۱۲۰ دلار بازگردد.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین روز ۲۵ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۴۸ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت ۱۵۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۲۵ تا ۱۴۰ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۲۴ دی (۱۳ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین که در حال حاضر ششمین ارز دیجیتال مهم بازار از نظر ارزش بازار محسوب می‌شود، در ۲۴ ساعت گذشته موفق به عبور از مقاومت ۱۵۰ دلاری نشد و با ۴ درصد کاهش قیمت به حمایت ۱۳۵ دلاری سقوط کرد و در حال حاضر در این محدوده معامله می‌شود. به این ترتیب لایت کوین نزدیک به ۱۸ درصد در یک هفته گذشته سقوط کرد.

شاخص مکدی علائمی از روند صعودی لایت کوین را نشان می‌دهد اما لایت کوین برای اینکه دوباره به روزهای خوب بازگردد ابتدا باید از مقاومت ۱۴۸ دلاری عبور کند. در صورت موفقیت لایت کوین در عبور از این مقاومت، پس از آن باید از محدوده ۱۵۸ تا ۱۶۰ دلار عبور کند. ۱۷۰ و ۱۸۵ دلار، مقاومت بعدی لایت کوین در مسیر صعودی آن محسوب می‌شوند.

اما اگر لایت کوین به حفظ موقعیت خود در بالای محدوده  میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و قیمت ۱۳۵ دلاری نشود، اولین سطح حمایت برای آن در محدوده ۱۲۵ دلار قرار دارد، در صورت شکست این حمایت ممکن است شاهده ریزش لایت به محدوده ۱۰۰ تا ۱۱۰ دلار باشیم.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمتی لایت کوین ۲۴ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۴۱ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت ۱۵۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۲۵ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۲۳ دی (۱۲ ژانویه ۲۰۲۱)

قیمت لایت کوین که روز گذشته با سقوط آزاد از محدوده ۱۵۰ تا ۱۶۵ دلاری به ۱۱۵ دلار رسیده بود، پس از برخورد با سطح حمایت قوی در محدوده ۱۱۵ دلاری یا همان میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته دوباره روند صعودی پیدا کرد و در زمان نگارش این مطلب به محدوده ۱۴۰ دلاری رسیده است.

لایت کوین در روزهای قبل موفق شده بود حتی تا محدوده ۱۸۰ دلاری سعود کند و این سقوط در حالی رخ داد که همه منتظر شکستن تارگت ۲۰۰ دلاری برای لایت کوین بودند.

با این حال لایت کوین برای اینکه دوباره روند صعودی خود را برای رسیدن به ۲۰۰ دلار از سر بگیرد ابتدا باید از مقاومت ۱۵۰ دلاری عبور کند و موقعیتش را در بالای این محدوده به خوبی تثبیت کند. در صورت شکستن مقاومت ۱۵۰ دلاری، موانع بعدی لایت کوین در مسیر صعودی در قیمت‌های ۱۶۵ و ۱۷۰ دلاری قرار دارند.

در صورتی که لایت کوین موفق به عبور از مقاومت بالای سر خود نشود ممکن است شاهد یک پول‌بک دیگر از آن باشیم. در حال حاضر اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۳۲ تا ۱۳۵ دلاری قرار دارد، در صورت شکست آن حمایت ۱۲۰ تا ۱۲۴ دلاری می‌تواند از ریزش بیشتر آن جلوگیری کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین تاریخ ۲۳ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۴۴ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت ۱۵۰ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۳۲ تا ۱۳۵ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۲۱ دی (۱۰ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین در ادامه روند درخشان خودش امروز موفق شد نزدیک به ۱۰ درصد دیگر رشد کند و از مقاومت ۱۸۰ دلاری عبور کند و حتی به قیمت‌های ۱۸۴ دلاری هم نزدیک شود. البته پس از آن کمی با اصلاح مواجه شد. به این ترتیب در زمان نگارش این مطلب هر واحد لایت کوین با قیمتی معادل ۱۸۲ دلار معامله می‌شود.

در صورتی که لایت کوین موفق به حفظ موقعیت فعلی خود شود، قادر خواهد بود مقاومت‌های پیش‌رو تا تارگت ۲۲۰ دلاری را پشت سر بگذارد.

اما در صورتی که لایت کوین موفق به عبور از مقاومت ۱۸۵ دلاری نشود، ممکن است در ابتدا تا ۱۷۰ دلار سقوط کند. لایت کوین در این محدوده از حمایت خوبی برخوردار است ولی در صورت شکست این حمایت لایت کوین ممکن است تا محدوده ۱۴۷ تا ۱۵۲ دلار هم سقوط کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین روز ۲۱ دی

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۶۵ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای لایت ۱۸۵ دلار است.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۷۰ دلاری شکل گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۲۰ دی (۹ ژانویه ۲۰۲۱)

پس از رشد ناچیز در روز پنجشنبه، لایت کوین روز جمعه هم موفق شد ۱/۶ درصد رشد کند و برای شکست مقاومت ۱۸۰ دلاری شانس خود را امتحان کند اما موفق به این کار نشد و در نهایت با قیمت ۱۷۲ دلاری روز جمعه را به پایان رساند. لایت کوین ساعت‌های اولیه روز شنبه تا مرز ۱۵۰ دلار هم ریزش کرد، اما حمایت نسبتا خوبی که در این ناحیه وجود داشت دوباره لایت کوین را به سمت بالا پرتاب کرد.

در زمان نگارش این مطلب لایت کوین در محدوده ۱۷۰ دلاری معامله می‌شود و به نظر می‌رسد قصد آزمایش دوباره مقاومت ۱۸۰ دلاری را دارد.

اگر لایت کوین موفق به حفظ موقعیت خود در بالای محدوده ۱۶۸ دلاری شود، احتمال ادامه دار بودن روند صعودی وجود دارد و می‌توانیم انتظار داشته باشیم به زودی لایت کوین را بالای محدوده ۱۸۰ دلاری ملاقات کنیم. در این صورت تنها یک مقاومت ۱۹۰ دلاری پیش از رسیدن لایت کوین به ۲۰۰ دلار خواهیم داشت.

اما اگر لایت کوین موفق به حفظ موقعیت فعلی خود نشود، انتظار می‌رود دوباره لایت کوین حمیات ۱۵۰ تا ۱۵۴ دلاری را لمس کند. در صورت شکست حمایت ۱۵۰ دلاری، توقف‌گاه بعدی برای لایت کوین در محدوده ۱۳۶ دلار خواهد بود.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین ۲۰ دی (۹ ژانویه ۲۰۲۱)

شاخص های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای لایت کوین در ناحیه نزولی است.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده عدد ۵۷ قرار گرفته است.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای لایت کوین در محدوده قیمتی ۱۸۰ دلار قرار دارد.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای لایت کوین در محدوده ۱۵۰ تا ۱۵۴ دلار قرار دارد.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۱۸ دی (۷ ژانویه ۲۰۲۱)

لایت کوین که در روزهای گذشته موفق شده بود در اثر سقوط ریپل به جایگاه چهارم بزرگترین ارزهای دیجیتال بازار از نظر ارزش بازار برسد، در ۲۴ ساعت گذشته و با رشد ۳۰ درصدی ریپل، دوباره به مکان قبلی خود بازگشت.

البته لایت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است و موفق شد به ۱۷۰ دلار برسد، البته موفق به عبور از سد ۱۷۰ دلار نشد و مجبور به عقب نشینی شد. در زمان نگارش این مطلب لایت کوین در محدوده ۱۶۵ دلار معامله می‌شود.

شاید مهمترین خبری که در روزهای اخیر درباره لایت کوین شنیده می‌شود، حذف آن از صرافی‌های ارز دیجیتال است در صورتی که به عنوان یک ارز دیجیتال مبتنی بر حریم خصوصی شناخته شود. هر چند توسعه‌دهندگان لایت کوین اعلام کرده‌اند، در حال حاضر خطری بابت حذف از صرافی‌ها لایت کوین را تهدید نمی‌کند.

تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین در ۲۴ ساعت گذشته در محدوده قیمت‌های ۱۵۹ تا ۱۷۴ دلار در نوسان بوده است و به نظر در حال تثبیت موقعیت خود در بالای محدوده ۱۶۰ دلار قرار دارد. در صورت موفقیت لایت کوین به تثبیت موقعیت خود انتظار داریم برای شکست مقاومت ۱۷۱ دلاری و سپس ۱۸۳ دلاری تلاش کند.

البته در صورتی که لایت کوین موفق به حفظ موقعیت فعلی خود نشود، در سطوح ۱۴۵ و ۱۳۶ دلاری از حمایت بسیار خوبی برخوردار است.

با این حال بسیاری از تحلیلگران معتقدند لایت کوین می‌تواند برای رسیدن به قیمت ۲۰۰ دلاری تلاش کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین ۱۸ دی (۷ ژانویه ۲۰۲۱)

شاخص‌های تکنیکال لایت کوین

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) برای لایت کوین در حال از دست دادن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی عدد ۵۵ را نشان می‌دهد.
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت در مسیر صعودی لایت کوین در قیمت ۱۷۰ دلار است.
 • حمایت: سطوح حمایتی لایت کوین در محدوده  ۱۵۵ دلار و پس از آن در ۱۴۵ دلار قرار گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین ۱۷ دی (۶ ژانویه ۲۰۲۱)

مهمترین خبر برای طرفداران لایت کوین بدون شک، صعود یک پله‌ای این ارز در رده بندی ارزهای مهم بازار است. لایت کوین امروز موفق شد با پشت سر گذشاتن ریپل حالا به عنوان چهارمین ارز دیجیتال مهم بازار از نظر ارزش بازار شناخته می‌شود.

لایت کوین با افزایش ۵ درصدی نسبت به روز گذشته موفق شد به قیمت ۱۶۱ دلار برسد و به این ترتیب با ارزش بازار ۱۰/۸ میلیارد دلاری بالاتر از ریپل با ارزش بازار ۱۰/۳ میلیارد دلاری قرار بگیرد.

لایت کوین اگر قصد ادامه روند صعودی خود را داشته باشد ابتدا باید از مقاومت ۱۶۶ دلاری عبور کند، در این صورت می‌توانیم انتظار داشته باشیم لایت کوین تا ۱۷۳ دلار و حتی بالاتر از آن را هم ببیند.

اما در طرف دیگر اگر موفق به حفظ خود بالای محدوده ۱۶۰ دلاری نشود، اولین سطح حمایت برای لایت کوین در قیمت ۱۵۰ دلاری قرار دارد و پس از آن ۱۳۹ دلار ایستگاه بعدی لایت کوین در مسیر نزولی خواهد بود.

بازار ارزهای دیجیتال ۱۷ دی

نمودار تغییرات قیمت لایت کوین ۱۷ دی (۶ ژانویه ۲۰۲۱)

فراموش نکنید شما هم می‌توانید نظرات و تحلیل‌های خود را از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی کوین نیک با سایر فعالان حوزه ارز دیجیتال به اشتراک بگذارید.