تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

همراهان گرامی کوین نیک، برای دنبال کردن ادامه تحلیل‌های روزانه قیمت ریپل می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

تحلیل روزانه قیمت ریپل

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۸ اردیبهشت (۲۸ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که از روز یکشنبه و با عبور از محدوده ۱ دلاری روند صعودی پرشتابی را آغاز کرده بود، روزهای دوشنبه و سه شنبه را با افزایش قیمت ۳۰ درصد و ۳ درصدی پشت سر گذاشت تا خودش را به محدوده ۱/۴۲ دلاری برساند. با این حال ریپل موفق به عبور از این محدوده نشد و امروز مجبور به عقب نشینی شد. در زمان نگارش این مطلب ریپل در محدوده ۱/۳۴ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم متوجه می‌شویم که این ارز با عبور از محدوده یک دلاری با شتاب بیشتری به سمت قیمت‌های بالا حرکت کرد و موفق شد از محدوده ۱/۱۸ تا ۱/۲۰ دلاری (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته) عبور کند. ریپل با تثبیت موقعیت بالای این محدوده از موانع ۱/۲۵ و ۱/۳۰ دلاری هم گذشت تا به مقاومت مهم ۱/۴۲ دلاری برخورد کند.

در حال حاضر مهمترین مانع برای ریپل در محدوده ۱/۴۲ و سپس ۱/۴۵ دلاری است، درصورتی که موفق به عبور از آن‌ها شود، این فرصت را خواهد داشت تا شانس خود را برای رسیدن به قیمت‌های ۱/۶۰ تا ۱/۶۵ دلار امتحان کند.

در طرف دیگر در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۱/۴۲ و ۱/۴۵ دلاری نشود، امکان یک اصلاح قیمتی وجود دارد. در مسیر نزولی اولین حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۳۲ تا ۱/۳۰ دلاری قرار دارد.

پس از آن محدوده ۱/۲۵ و ۱/۲۰ دلاری (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته) می‌تواند نقش حمایت را ایفا کند. هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۱/۱۵ و سپس ۱ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۸ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده مومنتوم صعودی  قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده  ۵۶  قرار دارد و به سمت پایین  حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۴۲ تا ۱/۴۵ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۵۵ دلار و سپس محدوده  ۱/۶۵ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده  ۱/۳۲ تا ۱/۳۰  دلار و پس از آن در محدوده  ۱/۲۵ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۲۰ دلار و بعد از آن ۱/۱۵ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۷ اردیبهشت (۲۷ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل روز گذشته موفق شد با یک جهش ۳۰ درصدی خودش را از محدوده ۱ دلاری جدا کند و به بالای ۱/۳ دلاری برساند و در نهایت روز دوشنبه را با قیمت ۱/۳۶ دلار به پایان برد. ریپل  امروز هم به روند صعودی خود ادامه داد، حتی محدوده ۱/۴۵ دلاری را هم لمس کرد اما نتوانست موقعیتش را بالای محدوده ۱/۴ دلاری حفظ کند و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۱/۳۷ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که روز گذشته ریپل از خط روند نزولی در محدوده ۱/۱۸ تا ۱/۲۰ دلار عبور کرد و با شتاب بیشتری به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کرد.

ریپل در مسیر صعودی از مقاومت‌ّهای ۱/۲۵ و ۱/۳۵ دلاری عبور کرد و در حال حاضر با مقاومت مهمی در محدوده ۱/۴۲ روبرو شده است.

در صورتی که ریپل بتواند از محدوده ۱/۴۲ دلاری عبور کند، مانع بعدی در محدوده ۱/۴۵ دلار است که پیش از این یکبار برای عبور از آن تلاش کرده بود.

در صورتی عبور از این مقاومت، موانع بعدی ریپل در مسیر صعودی در محدوده ۱/۵۵ و ۱/۶۵ دلار قرار دارد.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۱/۴۲ و ۱/۴۵ دلاری نشود، امکان شروع یک روند اصلاحی وجود دارد. در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۱/۳۵ دلار و پس از آن ۱/۲۸ دلار قرار دارد.

اما سطح حمایت مهمتر در محدوده پیوت ۱/۲۵ دلاری قرار گرفته است که فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد از صعود پیشین محسوب می‌شود و انتظار داریم از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند.

پس از آن محدوده ۱/۲۰ و ۱/۱۵ دلاری و در نهایت ۱ دلار حمایت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۷ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده مومنتوم صعودی  قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده  ۶۳ قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۴۲ تا ۱/۴۵ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۵۵ دلار و سپس محدوده  ۱/۶۵ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده  ۱/۳۵  دلار و پس از آن در محدوده  ۱/۲۸ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۲۵ دلار و بعد از آن ۱/۲۰ و ۱/۱۵ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل ۲۰۲۱)

بیش از ۱۰ روز است که ریپل در یک روند نزولی قرار گرفته و بیش از ۴۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است. با ۱۰ درصد کاهش قیمتی که ریپل روز گذشته تجربه کرد حالا قیمت آن به محدوده ۱ دلار بازگشته است. این در حالی است که ریپل از ابتدای ماه آوریل تا روز چهارم بیش از ۳۰۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده بود و به محدوده ۲ دلاری نزدیک شده بود. امروز هم همچنان ریپل نتوانسته است حرکت محسوسی انجام دهد و در زمان نگارش این مطلب در محدوده قیمت ۱/۰۴ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم متوجه می‌شویم که ریپل همچنان در روند نزولی قرار دارد و احتمال سقوط بیشتر وجود دارد. در حال حاضر حمایت ۱ دلاری از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کرده است ولی در صورت از دست دادن این محدوده، امکان ریزش تا محدوده ۰/۸۸ دلار وجود دارد.

انتظار داریم این محدوده حمایتی از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند و باعث بازگشت روند قیمت شود. در صورتی که این حمایت از دست بروند، ممکن است ریپل دوباره محدوده ۰/۷۲ و ۰/۵۸ دلاری را هم ملاقات کند.

در طرف دیگر در صورتی که ریپل موقعیتش را بالای ۱ تا ۰/۹۹ دلار حفظ کند، این فرصت را خواهد داشت تا برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند. در مسیر صعودی اولین مقاومت در محدوده ۱/۰۸ دلار قرار گرفته است، اما مقاومت مهم‌تر در قیمت ۱/۱۵ دلار یا خط روند نزولی است. در صورتی که ریپل موفق به شکست خط روند نزولی شود و موقعیتش را بالای آن تثبیت کند این شانس را خواهد داشت تا برای قیمت‌های بالاتر تلاش کند.

موانع بعدی ریپل در مسیر صعودی در قیمت‌های ۱/۲۰ دلار (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته) و سپس ۱/۳۰ و ۱/۴۲ دلار خواهد بود.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۵ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده  ۳۶ قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۰۸ تا ۱/۱۰ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۱۵ دلار و سپس محدوده  ۱/۲۰  و ۱/۳۰ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده  ۰/۹۹ تا ۱ دلار و پس از آن در محدوده  ۰/۹۶ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۰/۸۸ تا ۰/۸۶ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۴ اردیبهشت (۲۴ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل هم  در ادامه روند نزولی خود روز گذشته و با انتشار خبر افزایش مالیات در ایالات متحده به زیر محدوده ۰/۹ دلار پایین کشیده شد. اما با برخورد به محدوده حمایت ۰/۸۸ دلاری، روند صعودی به خود گرفت و دوباره به بالای ۱ دلار بازگشت. در زمان نگارش این مطلب ریپل در محدوده قیمت ۱/۱۳ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم، متوجه یک خط روند نزولی می‌شویم که در ۱۰ روز گذشته مانع از روند صعودی ریپل شده است. صرفنظر از این اخبار منفی هم این روزهای پیرامون ارزهای دیجیتال زیاد است که باعث کاهش ارزش بازار شده است. به این ترتیب روز گذشته ریپل تا محدوده ۰/۸۸ دلار پایین کشیده شد. ریپل با برخورد به این حمایت خیلی زود موفق شد خودش را بالا بکشد و به بالای محدوده ۱ دلاری دست پیدا کند، اما با برخورد به مقاومت ۱/۱۸ دلار موفق به عبور از آن نشد.

در حال حاضر در صورتی که ریپل موقعیتش را بالای محدوده ۱ دلاری حفظ کند این فرصت را خواهد داشت تا شانس خود را برای عبور از مانع ۱/۱۸ تا ۱/۲۰ دلاری (خط روند نزولی) امتحان کند.

در صورتی که ریپل موفق به شکست خط روند نزولی شود، مقاومت بعدی در محدوده ۱/۲۵ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. در صورت عبور از این مانع، مقاومت‌های ۱/۴ و ۱/۵ دلاری موانع بعدی ریپل در مسیر صعودی محسوب می‌شوند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل نتواند از محدوده ۱/۱۸ تا ۱/۲۰ دلاری عبور کند، باید منتظر ادامه روند نزولی باشیم.

در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۱ دلاری قرار گرفته است، در صورت از دست دادن این محدوده، حمایت بعدی در قیمت ۰/۹۶ دلار قرار دارد. اما اگر ریپل این حمایت را هم از دست بدهد، انتظار داریم محدوده ۰/۸۸ تا ۰/۸۶ دلاری که پیش از این هم مانع از ریزش قیمت شده بود، به عنوان حمایت وارد عمل شود.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند قیمت ریپل را تا محدوده ۰/۷۵ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۴ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۴۲  قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۱۸ تا ۱/۲۰ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۲۵ دلار و سپس محدوده  ۱/۴۰  و ۱/۵۰ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱ دلار و پس از آن در محدوده  ۰/۹۶ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۰/۸۸ تا ۰/۸۶ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲ اردیبهشت (۲۲ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل در طی روزهای ۱۴ تا ۱۸ آوریل یک کاهش قیمت ۴۰ درصدی را تجربه کرد و تا قیمت ۱/۱۶ دلار پایین کشیده شد، سپس در این محدوده ریپل با حمایت خوبی روبرو شد و تلاش کرد تا ارزش از دست رفته خود را بازیابی کند. اما در این مسیر با مقاومت بسیار سرسخت در محدوده ۱/۳۸ دلاری روبرو شده است و در سه روز گذشته موفق به بستن یک کندل روزانه بالای این محدوده نشد. ریپل روز گذشته را هم با ۷ درصد کاهش پشت سر گذاشت و به محدوده ۱/۲۹ دلار رسید. امروز هم تا به این لحظه ریپل موفق به تغییر روند نشده است و در محدوده ۱/۲۷ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل در یک هفته اخیر نگاه کنیم، شاهد یک خط روند نزولی هستیم که ریپل قدرت کافی برای عبور از آن را ندارد. ریپل اگر قصد دارد دوباره به روزهای خوب خود بازگردد باید از این خط روند که در محدوده ۱/۳۵ تا ۱/۳۶ دلاری قرار گرفته است عبور کند.

از آنجایی که میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و خط کیجونسن هم در این محدوده قرار دارند. مقاومت ۱/۳۵ تا ۱/۳۶ دلاری به یک مقاومت کلیدی برای ریپل تبدیل شده است، در صورت عبور ریپل از این منطقه مقاومت بعدی در محدوده ۱/۳۸ تا ۱/۳۹ دلار قرار گرفته است که در روزهای اخیر مانع از روند صعودی ریپل شده بود.

در صورتی که ریپل از این مقاومت عبور کند و موقعیتش را بالای آن تثبیت کند، این فرصت را خواهد داشت تا برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند. موانع بعدی در مسیر صعودی ریپل در قیمت‌های ۱/۵۰ و ۱/۶۵ دلار قرار دارد.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۱/۳۵ تا ۱/۳۶ دلاری نشود، ادامه روند نزولی آن بسیار محتمل است. در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۱/۲۴ تا ۱/۲۰ دلاری قرار گرفته است، در صورت از دست دادن این محدود، قیمت ۱/۱۲ دلار می‌تواند نقش حمایت را ایفا کند.

در صورت ریزش بیشتر ممکن است ریپل تا قیمت  ۱ دلار و حتی کمتر از آن پایین کشیده شود.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۴۲  قرار دارد و به سمت پایین حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۳۵ تا ۱/۳۶ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۳۸ دلار و سپس محدوده  ۱/۵۰  و ۱/۶۵ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۲۴ دلار و پس از آن در محدوده  ۱/۲۰ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۱۵ تا ۱/۱۲ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۱ اردیبهشت (۲۱ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که هفته پیش خودش را در نزدیکی قیمت ۲ دلاری می‌دید در طی یک هفته اخیر روند نزولی را در پیش گرفت، ریزش چند روز پیش بیت کوین هم مزید بر علت شد تا ریپل تا محدوده ۱/۱۵ دلار پایین کشیده شود. با این حال ریپل پس از برخورد به این محدوده موفق به تغییر روند شد. با این حال ریپل با مقاومت سرسختی در محدوده ۱/۴۵ تا ۱/۵ دلار روبرو شده است و برای ادامه روند صعودی باید از این محدوده عبور کند. در زمان نگارش این مطلب ریپل در محدوده ۱/۴۲ دلار معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد ریپل در یک هفته اخیر با یک خط روند نزولی روبرو بوده است. در این مسیر ریپل حمایت‌های خوبی را در محدوده ۱/۵۰ و ۱/۲۰ دلار را از دست داد و تا ۱/۱۵ دلار پایین کشیده شد. با وجود این ریپل موفق شد در محدوده ۱/۱۵ تا ۱/۱۶ دلار پایگاه حمایتی خوبی برای خود ایجاد کند و همین امر به ریپل اجازه می‌دهد تا برای صعود به قیمت‌های بالاتر تلاش کند.

روز گذشته هم ریپل موفق شد از مقاومت ۱/۳۲ دلاری عبور کند اما با برخورد به میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در قیمت ۱/۴۲ دلار متوقف شد. امروز اما به نظر می‌رسد ریپل عزم خود را جزم کرده است تا از این مقاومت عبور کند.

محدوده ۱/۴۲ تا ۱/۴۵ دلار مقاومت بسیار مهمی برای ریپل محسوب می‌شود چرا که نحل تلاقی خط روند نزولی، میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و خط کیجونسن است، درصورت عبور ریپل از این ناحیه انتظار داریم با شتاب بیشتری به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت کند.

در صورت تحقق این امر، قیمت‌های ۱/۵۶، ۱/۶۵ و ۱/۸۰ دلار موانع بعدی ریپل محسوب می‌شوند. چ

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل نتواند از محدوده ۱/۴۲ تا ۱/۴۵ دلاری عبور کند، ادامه روند نزولی دور از انتظار نخواهد بود.

در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده قیمت ۱/۳۲ دلار قرار گرفته است. در صورت از دست دادن این حمایت، محدوده ۱/۲۸ تا ۱/۲۵ دلار می‌تواند نقش حمایت کننده را ایفا کند. اما حمایت مهمتر که پیش از این هم مانع از ریزش بیشتر قیمت شده بود در محدوده ۱/۱۶ تا ۱/۱۵ دلار قرار دارد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند قیمت را تا محدوده ۱ دلار تا ۰/۹۸ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۱ اردیبهشت

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۵۰  قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۴۲ تا ۱/۴۵ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۵۰ دلار و سپس محدوده  ۱/۵۶ و ۱/۶۵ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۳۲ دلار و پس از آن در محدوده  ۱/۲۸ تا ۱/۲۵ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۱۶ تا ۱/۱۵ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۳۰ فروردین (۱۹ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل روز گذشته و همزمان با ریزش بیت کوین تا محدوده ۱/۲ دلار یا به عبارت صحیح‌تر تا محدوده ۱/۱۷ دلار پایین کشیده شد. اما در این محدوده با حمایت خوبی مواجه شد و دوباره روند صعودی گرفت، ریپل موفق شد حتی تا محدوده ۱/۴ دلاری هم خودش را بالا بکشد، اما درعبور از آن ناکام ماند تا درنهایت روز یکشنبه را در محدوده ۱/۴ دلاری به پایان ببرد. امروز هم ریپل هر چند تلاش کرد تا ارزش از دست رفته خود را جبران کند ولی با وجود لمس محدوده ۱/۵ دلاری دوباره به قیمت روز گذشته بازگشت و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۱/۴۱ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم متوجه می‌شویم که ریپل در حال حاضر با یک خط روند نزولی در محدوده ۱/۵ دلاری روبرو شده است و تا زمانی که این خط روند را به سمت بالا نشکند نمی‌توانیم نسبت به ادامه روند صعودی آن خوشبین باشیم.

در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۱/۵ دلاری که در نزدیکی خط کیجونسن قرار دارد بشود، این فرصت را دارد تا برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند.

مقاومت بعدی در مسیر صعودی ریپل در محدوده قیمت ۱/۵۵ دلاری یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. پس محدوده ۱/۶۵ و ۱/۷۰ دلار موانع بعدی ریپل در مسیر رسیدن به محدوده ۱/۸۳ دلار محسوب می‌شوند. اگر ریپل از این مانع عبور کند رسیدن به قیمت ۲ دلار دور از دسترس نخواهد بود.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که زیپل موفق به عبور از محدوده ۱/۵ دلاری نشود، ادامه روند اصلاحی دور از انتظار نخواهد بود. در این صورت اولین حمایت برای ریپل در محدوده قیمت ۱/۴ دلاری قرار گرفته است.

در صورت از دست دادن این محدوده، قیمت‌های ۱/۳ و ۱/۲ دلار حمایت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا قیمت ۱ تا ۰/۹۸ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل رو ۳۰ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۴۶  قرار دارد و به سمت پایین حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۵۰ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۵۵ دلار و سپس محدوده  ۱/۶۵ و ۱/۷ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۴۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۱/۳۰ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۲۰ تا ۱/۱۷ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۸ فروردین (۱۷ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که روز ۱۴ آوریل خودش را در آستانه ۲ دلاری شدن می‌دید، موفق به انجام این کار نشد و با لمس محدوده ۱/۹۸ دلار مجبور به عقب نشینی شد. به این ترتیب ریپل روزهای پنجشنبه و جمعه نزدیک به ۲۰ درصد افت قیمت را تجربه کرد و تا قیمت ۱/۴۲ دلار پایین کشیده شد. ریپل که در محدوده ۱/۴۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار بود، با لمس این محدوده دوباره به روند صعودی بازگشت و در امروز با یک کندل مثبت تا محدوده ۱/۷۴ دلار هم بالا کشیده شد. با این حال موفق به حفظ این موقعیت نشد و در زمان نگارش این مطلب در محدوده قیمت ۱/۶۵ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار قیمت ریپل نگاه کنیم متوجه می‌شویم که ریپل پس از اینکه موفق به عبور از محدوده ۱/۹۸ دلاری نشد، تا نزدیکی محدوده حمایت ۱/۴۰ دلاری پایین کشیده شد و حالا شاهد تشکیل یک الگوی مثلث فشرده در بازه زمانی ۴ ساعته هستیم.

کف یا حمایت این الگوی مثلث در محدوده ۱/۵۵ دلاری قرار دارد و تا زمانی که ریپل این محدوده را از دست ندهد این شانس را دارد تا برای ادامه روند صعودی تلاش کند.

در مسیر صعودی ریپل اولین مقاومت در محدوده قیمت ۱/۷۰  تا ۱/۷۵ دلاری است که هم  میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و هم ضلع بالای مثلث محسوب می‌شود.

در صورتی که ریپل موفق به عبور از این محدوده شود و موقعیتش را تثبیت کند، مانع بعدی در قیمت ۱/۸۰ دلار قرار گرفته است. پس از آن محدوده ۱/۹۸ تا ۲ دلاری مهمترین مقاومت ریپل محسوب خواهد شد.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۱/۷۰ دلاری نشود، ادامه روند اصلاحی دور از انتظار نیست.

در مسیر نزولی اولین حمایت در قیمت ۱/۶۰ دلار قرار دارد. پس از آن محدوده ۱/۵۸ یا کف الگوی مثلث حمایت مهم بعدی است. اگر ریپل این حمایت را از دست بدهد، امکان ریزش تا محدوده ۱/۵۰ دلار وجود دارد.

حمایت مهم بعدی که انتظار داریم از ریزش قیمت ریپل جلوگیری کند در محدوده قیمت ۱/۴۲ تا ۱/۴۰ دلاری قرار گرفته است.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۸ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۵۰  قرار دارد و به سمت پایین حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۷۰ تا ۱/۷۵ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۸۰ دلار و سپس محدوده  ۱/۹۸ و ۲ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۶۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۱/۵۸ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۵۰ و ۱/۴۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۶ فروردین (۱۵ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل پس از رشد ۲۰ درصدی روز سه شنبه، چهارشنبه را هم با افزایش قیمت ۱ درصدی سپری کرد. ریپل با وجود لمس محدوده ۱/۹۵ دلاری موفق به عبور از آن نشد و در نهایت روز گذشته را با قیمت ۱/۸۳ دلاری به پایان رساند. امروز اما ریپل روند نزولی را آغاز کرده است و تا محدوده ۱/۷۰ دلار هم پایین کشیده شد. در زمان نگارش این مطلب ریپل در محدوده ۱/۷۵ دلار معامله می‌شود که نسبت به روز گذشته کاهش ۴ درصدی را نشان می‌دهد.

اگر به نمودار قیمت ریپل نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که پس از تثبیت موقعیت خود بالای محدوده ۱ دلاری، یک خط روند صعودی را دنبال می‌کند.  با نگاه دقیق‌تر می‌توانیم یک کانال صعودی را هم در نمودار قیمت ریپل مشاهده کنیم که ریپل هر بار با برخورد به سقف یا کف کانال مجبور به تغییر روند شده است.

اگر ریپل موقعیت خود را درون این کانال حفظ کند انتظار داریم به سمت سقف کانال حرکت کند. در حال حاضر اولین مقاومت برای ریپل محدوده ۱/۸۳ دلاری خواهد بود. اگر ریپل موفق به عبور از این محدوده شود این فرصت را خواهد داشت تا شانس خود را برای رسیدن به ۱/۹۶ دلار یا بالاترین قیمت روز گذشته امتحان کند.

ریپل در صورت عبور از این محدوده می‌تواند محدوده ۲ دلاری را ملاقات کند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل نتواند از محدوده ۱/۸۳ دلاری عبور کند، اولین حمایت برای آن محدوده ۱/۷ دلار قرار دارد. سپس حمایت بعدی محدوده ۱/۶۵  و ۱/۶ دلار یا کف کانال خواهد بود. در صورتی که این محدوده برای ریپل از دست برود، حمایت بعدی در قیمت ۱/۵۵ یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۱/۳۰ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۶ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۶۵ قرار دارد و به سمت پایین حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۸۳ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۹۶ دلار و سپس محدوده  ۲ و ۲/۲ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۷۰ دلار و پس از آن در محدوده  ۱/۶۶ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۵۵ و ۱/۳۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که همچنان به عملکرد خیره کننده خود ادامه می‌دهد، روز گذشته یک کندل مثبت ۲۰ درصدی را به ثبت رساند تا مقاومت‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد. ریپل که دیروز را در محدوده ۱/۸۰ دلاری به پایان برده بود، امروز هم به روند صعودی خود ادامه داد تا در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۱/۹۰ دلاری معامله شود.

اگر به تحلیل‌ روزهای گذشته توجه کرده باشید، مشاهده کردیم که ریپل درون یک کانال صعودی به خوبی با برخورد به سقف‌ها و کف‌ها به روند خود ادامه می‌داد تا اینکه روز گذشته از سقف کانال در محدوده ۱/۷۲ هم عبور کرد تا نشان دهد تا چه اندازه صعودی است.

ریپل پس از عبور از کانال با یک پولبک به ناحیه شکسته شده دوباره به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و با شکستن مقاومت ۱/۸۳ دلاری حالا برای رسیدن به ۲ دلار تلاش خواهد کرد.

در حال حاضر ریپل با محدوده ۱/۹ دلاری روبرو است و در صورتی که موفق به عبور کامل از آن شود، این فرصت را خواهد داشت تا برای رسیدن به محدوده ۱/۹۸ تا ۲ دلاری تلاش کند.

در صورت تثبیت موقعیت بالای قیمت ۲ دلاری انتظار داریم ریپل بتواند به محدوده ۲/۱۸ تا ۲/۲ دلاری دست پیدا کند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۱/۹ و سپس ۲ دلاری نشود، اصلاح قیمت کاملا محتمل است.

در مسیر نزولی اولین حمایت برای ریپل در قیمت ۱/۸۳ دلار قرار گرفته است. در صورت از دست دادن این محدوده، حمایت‌های بعدی ریپل در قیمت ۱/۷۰ و ۱/۶۵ دلار قرار گرفته است.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۱/۵ دلار و سپس ۱/۴ دلار که در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۵ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۸۰ قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۹۱ دلار است. پس از آن مقاومت بعدی در محدوده ۱/۹۸ تا ۲   دلار و سپس محدوده  ۲/۱۸ تا /۲۲ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۸۳ دلار و پس از آن در محدوده ۱/۷۰  تا ۱/۶۵ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۵ تا ۱/۴ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۴ فروردین (۱۳ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که روز یکشنبه تقریبا ۱ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده بود با جهش ۹ درصدی قیمت در روز گذشته موفق شد به محدوده ۱/۴۷ دلار دست پیدا کند. روند صعودی ریپل امروز هم ادامه پیدا کرد و ریپل امروز هم با رشد ۱۰ درصدی موفق به لمس قیمت ۱/۶۵ دلار شد. در زمان نگارش این مطلب ریپل در محدوده قیمت ۱/۶۱۵۰ دلار معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که این ارز نزدیک به ۱۰ روز است که در یک کاال صعودی قرار دارد و با ثبت سقف‌ها و کف‌های بالاتر به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. ریپل که روز ۱۱ آوریل با برخورد به سقف کانال روند نزولی به خود گرفته بود، با برخورد به محدوده ۱/۳ دلار دوباره روند نزولی گرفت و امروز سعی می‌کند خودش را به سقف کانال در محدوده ۱/۶۵ دلار نزدیک کند.

ریپل که حالا به خوبی بالای سطح ۱/۴ دلاری قرار گرفته است، در صورتی که  موفق به حفظ آن شود، این فرصت را دارد تا به روند صعودی خود ادامه دهد. در مسیر صعودی اولین مقاومت برای ریپل در محدوده ۱/۶۵ دلاری و سپس ۱/۶۸ دلاری قرار گرفته است که سقف کانال محسوب می‌شود.

اگر ریپل موفق به شکست سقف کانال شود، انتظار داریم با یک پولبک به ناحیه شکسته شده برای رسیدن به محدوده ۱/۸ و سپس ۲ دلاری تلاش کند.

اما در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۱/۶۵ و ۱/۶۸ دلار نشود، انتظار بازگشت ریپل به میانه کانال در محدوده ۱/۵۰ دلاری را داریم، اگر این ناحیه هم برای ریپل از دست برود، محدوده ۱/۴۰ تا ۱/۳۹ دلاری حمایت مهم بعدی ریپل محسوب خواهد شد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۱/۳۰ و ۱/۲۵ در نزدیکی خط کیجونسن و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۴ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در حال پس گرفتن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۷۵ قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۶۵ دلار است. پس از آن ۱/۶۸ دلار و سپس محدوده ۱/۸۰ و ۲ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۵۰ دلار و پس از آن در محدوده ۱/۴۰ تا ۱/۳۹ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۳۰۱۵ تا ۱/۲۵ دلار و بعد از آن ۱ تا  ۰/۹۸ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۳ فروردین (۱۲ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که روز گذشته خودش را به محدوده ۱/۵ دلاری نزدیک کرده بود، موفق به عبور از این مانع نشد و تا محدوده ۱/۳ دلاری عقب نشینی کرد. با این حال هنوز نمی‌توان گفت رالی صعودی ریپل به پایان رسیده است چرا که همچنان درون یک کانال صعودی قرار دارد و انتظار داریم با تثبیت و انباشت کوتاه مدت بالای محدوده ۱/۲ دلاری دوباره به روند صعودی خود ادامه دهد. در زمان نگارش این مطلب ریپل در قیمت ۱/۳۸ دلاری معامله می‌شود .

برخلاف بیت کوین و اتریوم که در روزهای گذشته با مقاومت سرسختی روبرو شده‌اند، ریپل با ستاب به روند صعودی خود ادامه داد و حتی موفق به لمس محدوده ۱/۴۹ دلاری هم شد. اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که ریپل درون یک کانال صعودی قرار دارد و روز گذشته با برخورد به سقف کانال مجبور به عقب نشینی شد.

در حال حاضر شاهد تشکیل یک مثلث فشرده با حمایت ۱/۳۲ دلاری و مقاومت ۱/۳۸ دلاری در نمودار ریپل هستیم. در صورتی که ریپل موفق به عبور از این محدوده شود، انتظار داریم خیلی زود به محدوده ۱/۴ دلار دست پیدا کند.

مقاومت‌های بعدی ریپل در مسیر صعودی در قیمت ۱/۵ و ۱/۶۵ دلار خواهد بود.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۱/۳۸ یا ضلع بالای مثلث نشود، باید منتظر اصلاح قیمت از طرف آن باشیم.

در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده ۱/۳۱ دلار قرار دارد. در صورت از دست رفتن این حمایت مهم بعدی در محدوده قیمت ۱/۲۵ دلار تا ۱/۲ دلار خواهد بود که در نزدیکی خط کیجونسن قرار دارد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۱/۱۵ (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته) و سپس ۱/۱۲ دلار پایین بکشد.

مهمترین حمایت برای ریپل محدوده ۱ دلار است که انتظار داریم از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۳ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در حال پس گرفتن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۷۰ قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۳۸ دلار است. پس از آن ۱/۴۰ دلار و سپس در محدوده ۱/۵۰ و۱/۶۵ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۳۱ دلار و پس از آن در محدوده ۱/۲۵ تا ۱/۲۰ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۱۵ تا ۱/۱۲ دلار و بعد از آن ۱ تا  ۰/۹۸ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۲ فروردین (۱۱ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که روزهای درخشانی را پشت سر می‌گذارد، روز گذشته هم موفق به جهش ۴۰ درصدی شد و خودش را از محدوده ۱ دلاری به ۱/۵ دلاری رساند. ریپل که به خاطر حواشی عجیبی که ماه‌های اخیر داشت حسابی از بازار عقب مانده بود، به نظر می‌رسد قصد دارد این عقب ماندگی را جبران کند و با عبور از محدوده ۰/۶۰ دلار شتاب زیادی گرفت به طوری که در طی یک هفته نزدیک به ۱۲۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. در زمان نگارش این مطلب ریپل در محدوده ۱/۴۰ دلاری معامله می‌شود و قصد دارد موقعیتش را بالای این محدوده تثبیت کند.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که ریپل از یک هفته پیش یعنی روز ۴ آوریل یک روند صعودی بسیار قوی را آغاز کرده است و با ثبت کف‌های بالاتر درون یک کانال صعودی در حال حرکت است.

با توجه به قدرت کندل‌های صعودی ریپل دور از انتظار نخواهد بود که بتواند حتی سقف کانال صعودی را هم بشکند و به خوبی بالای محدوده ۱/۴ دلاری قرار بگیرد. در این صورت اولین مقاومت برای ریپل در محدوده ۱/۵ و سپس ۱/۷ دلار خواهد بود.

عبور ریپل از محدوده ۱/۷ دلاری این فرصت را به این ارز خواهد داد تا برای رسیدن به محدوده ۲ دلاری تلاش کند.

بسیاری از هولدرهای ریپل باور دارند ریپل می‌تواند دوباره به سقف تاریخی قیمت خود یعنی محدوده ۳ دلار دست پیدا کند.

در طرف دیگر اما در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۱/۴ دلاری نشود، احتمال بازگشت تا محدوده کف کانال یعنی ۱/۲۲ تا ۱/۱۸ دلاری وجود دارد. انتظار داریم ریپل پس از برخورد به این محدوده دوباره به سمت سقف کانال حرکت کند، اما اگر موفق به حفظ آن نشود، حمایت بعدی در محدوده قیمت ۱/۱۳ تا ۱/۱۱ دلار قرار دارد که پیش از این به عنوان مقاومت شناخته می‌شد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۱/۰۷ دلار یعنی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و سپس ۱ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۲ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۷۰ قرار دارد و به سمت ۷۰ حرکت می‌کند.
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۴۰ دلار است. پس از آن ۱/۵۰ دلار و سپس محدوده ۱/۶ و۱/۸۵ و ۲ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۲۲ تا ۱/۱۸ دلار و پس از آن در محدوده ۱/۱۳ تا ۱/۱۱ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱/۰۷ و ۱  دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۱ فروردین (۱۰ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که روز پنجشنبه را با افزایش قیمت ۱۵ درصدی پشت سر گذاشته بود، روز جمعه سه درصد کاهش قیمت را تجربه کرد و در نهایت روز جمعه را با قیمت ۱/۰۱۵ دلاری به پایان برد. امروز اما ریپل دوباره روند صعودی به خود گرفته است و با جهش ۱۳ درصدی حالا در محدوده ۱/۱۵ دلارمعامله می‌شود.

ریپل که روز ششم آوریل موفق شده بود خودش را به محدوده ۱/۱ دلاری برساند موفق به عبور از آن نشد و مجبور به عقب نشینی شد. به این ترتیب تا نزدیکی فیبو اصلاحی ۵۰ درصد از صعود پیشین خودش اصلاح شد و هفتم آوریل تا نزدیکی ۰/۸۵ دلار پایین کشیده شد. ریپل با برخورد به این محدوده دوباره روند صعودی به خود گرفت و هشتم آوریل دوباره خودش را به محدوده ۱ دلاری رساند. ریپل پس از تثبیت موقعیت خود بالای محدوده ۱ دلاری این فرصت را پیدا کرد تا امروز از محدوده ۱۱/۱ و ۱/۱۲ دلاری هم عبور کند.

تا زمانی که ریپل بالای محدوده ۱ تا ۰/۹۸ دلاری یعنی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار داشته باشد، روند صعودی آن معتبر است و انتظار داریم برای شکست مقاوت‌های بیشتر حرکت کند.

در مسیر صعودی اولین مقاومت برای ریپل در محدوده ۱/۱۷ دلاری قرار دارد، پس از آن محدوده ۱/۲ و ۱/۲۷ دلار مقاومت‌های مهم ریپل در مسیر صعودی محسوب می‌شوند. در صورت عبور ریپل از این محدوده، دستیابی به قیمت ۱/۴۶ تا ۱/۵ دلار برای ریپل دور از دسترس نخواهد بود.

در طرف دیگر در صورتی که ریپل موفق به عبور از مقاومت ۱/۱۷ دلاری نشود، باید منتظر اصلاح قیمت باشیم. در مسیر نزولی اولین حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۱۱۶۰ دلاری قرار گرفته است که تا پیش از این مقاومت مهم ریپل محسوب می‌شد.

در صورت از دست رفتن این حمایت محدوده ۱/۰۷ و ۱/۰۳ دلار می‌توانند به عنوان محدوده حمایتی ایفای نقش کنند. اما حمایت مهم در محدوده قیمت ۱ دلاری قرار دارد که در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفته است و انتظار داریم از ریزش بیشتر جلوگیری کند.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۰/۹۷ تا ۰/۹۵ و  سپس ۰/۹ دلاری پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۱ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در حال پس گرفتن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۷۰ قرار دارد و به سمت بالا حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۱/۱۷ دلار است. پس از آن ۱/۲۰ دلار و سپس در محدوده ۱/۲۳ و۱/۲۷ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۱/۱۱ دلار و پس از آن در محدوده ۱/۰۷ تا ۱/۰۳ دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده  ۱ دلار و بعد از آن ۰/۹۸، ۰/۹۵ و ۰/۹۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۱۹ فروردین (۸ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که پس از انتشار خبرهای امیدوار کننده از دادگاه با استقبال خوبی روبرو شده بود با جهش نزدیک به ۹۰ درصدی در طی ۳ روز از محدوده ۰/۵۸ دلار خودش را به محدوده ۱/۱ دلاری رساند، اما در عبور از آن ناکام ماند و روز گذشته مجبور به عقب نشینی نزدیک به ۲۰ درصدی شد و تا ۰/۸۵ دلار پایین کشیده شد. ریپل پس از برخورد به این محدوده دوباره روند صعودی گرفت و در نهایت روز چهارشنبه را با قیمت ۰/۹۱ دلاری به پایان رساند. امروز هم ریپل روند صعودی را در پیش گرفته است و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۰/۹۸ دلار معامله می‌شود و تلاش می‌کند دوباره به قیمت ۱ دلاری دست پیدا کند.

با توجه به نمودار قیمتی ریپل کاملا مشخص است ریپل پس از تسکیل یک پایگاه حمایتی در محدوده ۰/۵۸ دلار روند صعودی پرقدرتی را آغاز کرد و موفق شد حتی به ۱/۱۱ دلار هم دست پیدا کند. اما در عبور از این مانع با مشکل مواجه شد. به این ترتیب ریپل تا محدوده ۰/۸۵ دلاری که به نوعی فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد از صعود پیشین (۰/۵۸ تا ۱/۱۱ دلار) و خط کیجونسن محسوب می‌شود پایین کشیده شد.

ریپل پس از برخورد به محدوده ۰/۸۵ دلار موفق به تغییر روند شد و دوباره به بالای محدوده ۰/۹۱ دلاری بازگشت. تا زمانی که ریپل بالای محدوده ۰/۸۵ و ۰/۸۲۶۰ دلار (میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته) قرار دارد روند صعودی ان معتبر است و انتظار داریم به روند صعودی خود ادامه دهد.

در حال حاضر در مسیر صعودی اولین مقاومت برای ریپل در قیمت ۱ دلاری قرار گرفته است، در صورتی که ریپل از این مانع عبور کند، مقاومت بعدی در مسیر صعودی در قیمت ۱/۱۱ تا ۱/۱۲ دلار قرار گرفته است که پیش از این هم مانع از افزایش قیمت شده بود.

در صورت عبور از این موانع، مقاومت‌های بعدی ریپل در قیمت ۱/۲۰، ۱/۲۵ و ۱/۳۳ دلار قرار گرفته است.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل نتواند از محدوده ۱ دلاری عبور کند، باید منتظر ادامه روند اصلاحی از طرف آن باشیم.

در مسیر نزولی اولین حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۹۶ دلار و سپس ۰/۹۱ تا ۰/۸۹ دلار قرار دارد. در صورت از دست دادن این محدوده، حمایت بعدی در محدوده ۰/۸۵ دلار قرار گرفته است که پیش از این هم مانع از ریزش قیمت شده بود.

در صورت از دست دادن این حمایت، انتظار داریم میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در محدوده ۰/۸۳ دلار مانع از ریزش بیشتر قیمت شود. ایستگاه‌های بعدی ریپل پس از آن در قیمت ۰/۸۰ تا ۰/۷۸ و سپس ۰/۷۱ دلار قرار دارند.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۱۹ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۶۰ قرار دارد و به سمت ۵۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۹۹ تا ۱ دلار است. پس از آن ۱/۱۱ دلار و سپس در محدوده ۱/۲۱ تا ۱/۲۳ و۱/۳۰ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۹۶  دلار و پس از آن در محدوده ۰/۹۱ تا ۰/۸۹  دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده ۰/۸۵ تا ۰/۸۴ دلار و بعد از آن ۰/۷۸، ۰/۷۵ و ۰/۷۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۱۸ فروردین (۷ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که روز دوشنبه نزدیک به ۴۴ درصد رشد  کرده بود، روز سه شنبه هم ۲۰ درصد دیگر افزایش قیمت را تجربه کرد، تا در نهایت روز سه شنبه را در محدوده قیمت ۱/۱ دلاری به پایان ببرد. این در حالی است که خبرهای امیدوارکننده‌ای هم از دادگاه ریپل به گوش می‌رسد و طرفداران این ارز امیدوارند به زودی شکسته شدن بالاترین قیمت تاریخ ریپل در محدوده قیمت ۳ دلاری در سال ۲۰۱۸ را تجربه کنند. با این حال ریپل روز گذشته موفق به عبور از محدوده ۱/۱ دلاری نشد و امروز با کمی افت قیمت در محدوده ۰/۹۷ دلار معامله می‌شود.

با توجه به افزایش قیمت بسیار شدید ریپل در طی روزهای اخیر، احتمال یک روند اصلاحی از طرف آن وجود دارد. با این حال تا زمانی که ریپل بالای محدوده ۰/۸۴ دلار یا خط کیجونسن قرار داشته باشد، روند صعودی آن معتبر است و انتظار داریم برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند.

در حال حاضر در مسیر صعودی ریپل اولین مقاومت در محدوده  ۱ و سپس ۱/۱ دلار قرار دارد که پش از این مانع از ادامه روند صعودی ریپل شده بود.

در صورت عبور ریپل از محدوده ۱/۱ دلاری، مقاومت‌های بعدی در قیمت‌های ۱/۲۳ و ۱/۳۰ دلاری قرار گرفته‌اند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که روند اصلاحی ریپل ادامه پیدا کند، اولین حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۹ دلاری قرار گرفته است، در صورت از دست رفتن این حمایت، حمایت مهم‌‌تری در محدوده ۰/۸۴ دلار یا خط کیجونسن قرار گرفته است. پس از آن محدوده ۰/۷۸ و  ۰/۷۵ دلاری یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته به عنوان حمایت مهم بعدی در مسیر نزولی ریپل قرار دارد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا قیمت ۰/۷۰ دلاری پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۱۸ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی در محدوده ۶۵ قرار دارد و به سمت ۵۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۹۹ تا ۱ دلار است. پس از آن ۱/۱ دلار و سپس در محدوده ۱/۲۳ تا ۱/۳۰ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۹۰دلار و پس از آن در محدوده ۰/۸۴  دلار قرار گرفته است. سپس حمایت‌های بعدی ریپل در محدوده ۰/۷۸، ۰/۷۵ و ۰/۷۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۱۷ فروردین (۶ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که دیروز با مقاومت ۰/۷۰ دلاری روبرو شده بود موفق شد با یک جهش بیش از ۴۰ درصدی از این محدوده عبور کند و خودش را به بالای محدوده ۰/۹۰ دلاری برساند. هر چند ریپل امروز سری به محدوده ۰/۷۰ تا ۰/۸۰ دلاری زد ولی دوباره به روند صعودی خود ادامه داد و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۰/۹۴ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار تغییرات قیمت ریپل نگاه کنیم، متوجه می‌شویم ریپل پس از ایجاد یک پایگاه در محدوده ۰/۵۸ دلاری، شتاب بیشتری گرفت و برخلاف بیت کوین و اتریوم که موفق به عبور از موانع پیش روی خود نشدند، ریپل به خوبی از پس مقاومت ۰/۶۵ و ۰/۷۰ دلاری عبور کرد.

روند صعودی ریپل متوقف نشد و ریپل از موانع ۰/۸۰ و ۰/۹۰ دلاری هم عبور کرد تا خودش را به محدوده ۰/۹۴ دلاری برساند.

در حال حاضر مهمترین مقاومت برای ریپل در محدوده ۰/۹۵ و سپس ۰/۹۷دلار است و در صورتی که ریپل بتواند از این مانع عبور کند، انتظار داریم دوباره آن را بالای محدوده ۱ دلار ببینیم.

در طرف دیگر اما در صورتی که ریپل موفق به عبور کامل از محدوده ۰/۹۵ دلار نشود، احتمال اصلاح مجدد قیمت وجود دارد.

در مسیر اصلاحی اولین حمایت برای ریپل در محدوده قیمت ۰/۸۵۵۰ تا ۰/۸۰ دلار است. در صورت از دست دادن این حمایت، محدوده ۰/۷۵۵۰ دلار که در نزدیکی فیبو اصلاحی ۵۰ درصد از صعود پیشین (۰/۵۶۸۰ تا ۰/۹۴۴۰ دلار) قرار دارد به عنوان حمایت وارد عمل خواهد شد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۰/۷۰  و سپس ۰/۶۰ تا ۰/۵۹ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۱۷ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قوی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۸۰ قرار دارد و به سمت ۹۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۹۵ دلار است. پس از آن ۰/۹۷ و ۱ دلار و سپس در محدوده ۱/۱۰ تا ۱/۱۴ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۸۵۵۰  تا ۰/۸۰ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۷۵۵۰  دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۷۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۱۶ فروردین (۵ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل در ۲ روز گذشته نزدیک به ۲۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و بعد از یکماه دوباره ریپل را در محدوده ۰/۷۰ دلاری می‌بینیم. به نظر می‌رسد طرفداران ریپل نسبت به پیروزی آن در دادگاه مروبط به شکایت SEC امیدوار هستند و همین امر باعث شده است ریپل در روزهای اخیر روند صعودی بسیار قوی را تجربه کند. در زمان نگارش این مطلب ریپل در محدوده قیمت ۰/۶۸ دلاری معامله می‌شود و سعی می‌کند دوباره خودش را به محدوده ۰/۷۰  و ۰/۷۲ دلار برساند.

اگر به نمودار قیت ریپل نگاه کنیم متوجه می‌شویم که ریپل پس از اینکه پایگاه حمایتی خوبی در محدوده قیمتی ۰/۵۷ تا ۰/۵۸ دلار ایجاد کرد، روند صعودی قوی را آغاز کرده است و با عبور از مقاومت‌های مهم ۰/۶۰  و ۰/۶۳ دلاری به خوبی به بالای محدوده ۰/۶۶ دلاری رسید. ریپل حتی موفق به لمس محدوده ۰/۷۲ دلاری هم شد اما موفق به حفظ موقعیت خود بالای محدوده ۰/۷۰ دلاری نشد.

با این حال تا زمانی که ریپل بالای خط کیجونسن در محدوده ۰/۶۳۸۰  دلار قرار دارد، روند صعودی آن معتبر است و انتظار داریم به افزایش قیمت خود ادامه دهد. با این حال ریپل در حال حاضر با مقاومت ۰/۷۰ دلاری روبرو شده است و اولین قدم برای آن عبور از این مانع خواهد بود.

در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۰/۷۰ دلاری شود، موانع بعدی در مسیر صعودی ریپل در قیمت‌های ۰/۷۲، ۰/۷۴  و ۰/۷۵ دلار خواهد بود.

اما در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل نتواند از مقاومت ۰/۷۰ دلاری عبور کند، باید منتظر روند اصلاحی از طرف آن باشیم.

در مسیر نزولی اولین حمایت برای ریپل در قیمت ۰/۶۷۹۰ تا ۰/۶۸ دلاری قرار دارد. در صورت از دست دادن این حمایت انتظار داریم محدوده ۰/۶۶ تا ۰/۶۵ دلار مانع از ریزش قیمت ریپل شود.

در صورتی که این حمایت برای ریپل از دست برود، ایستگاه‌های بعدی ریپل در مسیر نزولی در قیمت‌های ۰/۶۳ و ۰/۶۱ دلار قرار گرفته است.

در نهایت انتظار داریم میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در قیمت ۰/۵۹ تا ۰/۶۰ دلار روند نزولی قیمت را متوقف کند.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۱۶ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قوی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۷۰ و در نزدیکی ۷۶ قرار دارد
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۷۰ دلار است. پس از آن ۰/۷۲ تا ۰/۷۴ دلار و سپس در محدوده ۰/۷۵ و ۰/۸۰ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۶۸  تا ۰/۶۷۹۰ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۶۶  تا ۰/۶۵۶۰ دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۶۳۷۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۱۲ فروردین (۱ آوریل ۲۰۲۱)

ریپل که روز سه شنبه را با نزدیک به ۰/۵ درصد کاهش پشت سر گذاشته بود، روز چهارشنبه با رشد ۱/۵ درصدی آن را جبران کرد و به محدوده ۰/۵۶۹۹ دلاری رسید. ریپل با وجود اینکه یک شدو یا سایه بلند به محدوده ۰/۵۳ دلار داشت، اما خیلی زود به محدوده قبلی بازگشت و بالاتر از محدوده ۰/۵۶ دلاری قرار گرفت. امروز هم ریپل به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و حتی موفق بشد خودش را تا محدوده ۰/۵۹۵۶ دلار هم بالا بکشد، اما نتوانست موقعیتش را تثبیت کند و دوباره عقب نشینی کرد. در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۰/۵۷ دلار معامله می‌شود.

اگر به نمودار قیمت ریپل نگاه کنیم متوجه می‌شویم که ریپل از محدوده ۰/۴۲ دلار یک خط روند صعودی را دنبال می‌کند و تا زمانی که بالای این روند قرار دارد می‌توانیم به افزایش قیمت امیدوار باشد.

تا زمانی که ریپل بالای محدوده ۰/۵۵۹۰ یا میانگین متحر ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد، روند صعودی آن معتبر است. در مسیر صعودی اولین مقاومت برای ریپل در محدوده ۰/۵۸ دلار قرار گرفته است. در صورتی که موفق به عبور از این مانع شود، انتظار داریم ریپل را در محدوده ۰/۶۰ دلاری ببینیم.

مقاومت‌های بعدی در مسیر صعودی ریپل در قیمت‌های ۰/۶۱ و سپس ۰/۶۲ دلاری قرار دارد.

ریپل در صورت عبور از محدوده ۰/۶۲ دلاری می‌تواند خودش را تا محدوده ۰/۶۴ دلاری هم بالا بکشد.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل موفق به عبور از مانع ۰/۵۸ دلاری نشود، باید منتظر روند اصلاحی از طرف آن باشیم. در مسیر نزولی اولین حمایت محدوده ۰/۵۵۹۵ تا ۰/۵۶ دلار قرار دارد که در واقع همان میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته محسوب می‌شود.

در صورت از دست دادن این حمایت، محدوده ۰/۵۴ تا ۰/۵۳۹۰ دلار و سپس ۰/۵۳۲۰ دلار حمایت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۱۲ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در حال پس گرفتن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۵۰ و در نزدیکی ۵۷ قرار دارد و با شیب نزولی  به سمت ۵۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۵۸ تا دلار است. پس از آن ۰/۵۹۷۰ تا ۰/۶۰ و سپس در محدوده ۰/۶۱  و ۰/۶۲ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۵۶  تا ۰/۵۵۹۵ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۵۴  تا ۰/۵۳۹۰ دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۵۳۲۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۹ فروردین (۲۹ مارس ۲۰۲۱)

ریپل که روزهای پنجشنبه و جمعه را با افزایش ۱۷ درصدی پشت سر گذاشته بود و موفق به لمس محدوده ۰/۵۷ دلار شد، نتوانست به روند صعودی خود ادامه و دهد و روزهای شنبه و یکشنبه را با کندل نزولی سپری کرد تا به محدوده ۰/۵۴ دلاری بازگردد. با این حال ریپل در این محدوده مورد حمایت قرار گرفت و امروز دوباره به بالای محدوده ۰/۵۵ دلاری بازگشت. در زمان نگارش این مطلب ریپل در محدوده قیمت ۰/۵۶ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار قیمت ریپل نگاه کنیم متوجه می‌شویم که ریپل در محدوده ۰/۴۶ دلار از حمایت خوبی برخوردار است. ریپل پس از برخورد به این محدوده در تاریخ ۲۴ مارس روند صعودی بسیار قوی را آغاز کرد و حالا به خوبی بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در محدوده ۰/۵۴ دلاری قرار دارد.

ریپل تا زمانی که بالای محدوده ۰/۵۴ دلاری قرار دارد روند صعودی آن معتبر است و می‌تواند برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند.

در مسیر صعودی اولین مقاومت برای ریپل در قیمت ۰/۵۶ دلاری قرار دارد. در صورت عبور از این مانع مقاومت بعدی برای ریپل در محدوده ۰/۵۷۷۰ تا ۰/۵۸ دلار خواهد بود. در صورت ادامه روند صعودی ریپل می‌تواند برای رسیدن به محدوده ۰/۶۰ دلاری هم تلاش کند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل نتواند از محدوده ۰/۵۶ دلاری عبور کند باید منتظر یک روند اصلاحی تازه باشیم.

در مسیر نزولی اولین حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۵۵ تا ۰/۵۴۹۲ دلار قرار دارد. در صورت از دست رفتن این حمایت محدوده حمایتی ۰/۵۳۲۰ دلار وارد عمل خواهد شد. هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند را تا محدوده ۰/۵۲۵۰ و ۰/۵۱۱۰ دلاری پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۹ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در حال از دست دادن محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۵۰ و در نزدیکی ۵۷ قرار دارد و با شیب صعودی  به سمت ۶۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۵۶ تا ۰/۵۷ دلار است. پس از آن ۰/۵۷۷۰ تا ۰/۵۸ و  ۰/۵۹ دلار و سپس در محدوده ۰/۶۰ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۵۵  تا ۰/۵۴۹۲ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۵۳۲۰  تا دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۵۲۵۰ و ۰/۵۱۱۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۷ فروردین (۲۷ مارس ۲۰۲۱)

ریپل که روز ۲۴ مارس نزدیک به ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده بود و به محدوده ۰/۴۵ دلار رسیده بود، روزهای پنجشنبه و جمعه موفق شد ارزش از دست رفته خود را بازیابی کند و به بالای محدوده ۰/۵۵ دلاری دست پیدا کند، ریپل حتی محدوده ۰/۵۷۵۰ دلاری را هم لمس کرد اما موفق به عبور از آن نشد. امروز اما تا به این لحظه ریپل موفق به ادامه روند صعودی نشده و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۰/۵۵ دلاری معامله می‌شود.

ریپل که سه روز پیش سقوط ۲۰ درصدی را تجربه کرده بود حمایت‌های مهم ۰/۵۲، ۰/۵۰ و ۰/۴۶ دلاری را از دست داد اما در محدوده ۰/۴۵ دلاری با استقبال خوبی روبرو شد و به روند صعودی بازگشت. در مسیر صعودی ریپل حمایت‌های ۰/۴۶ و ۰/۵۰ دلاری را پس گرفت و حتی محدوده ۰/۵۷ دلاری را لمس کرد. اما موفق به حفظ موقعیتش نشد و تا محدوده ۰/۵۵ دلاری عقب نشینی کرد.

تا زمانی که ریپل بالای محدوده ۰/۵۵ دلاری قرار دارد می‌تواند به ادامه روند صعودی امیدوار باشد. در این مسیر اولین مقاومت محدوده ۰/۵۷۶۰ دلاری است که پیش از این هم مانع از افزایش قیمت ریپل شده بود.

در صورتی که ریپل موفق به عبور از این مانع شود، محدوده ۰/۵۸ تا ۰/۵۹ دلاری و سپس ۰/۶۰ دلاری مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند. عبور کامل از محدوده ۰/۶۰ دلاری این شانس را به ریپل خواهد داد تا برای رسیدن به ۰/۶۲ دلار تلاش کند.

در طرف دیگر در صورتی که ریپل موفق به عبور از مقاومت بالاسر خود نشده و حمایت ۰/۵۵ دلاری را هم از دست بدهد، باید منتظر شروع روند اصلاحی جدید باشیم.

در مسیر نزولی اولین مقاومت برای ریپل در قیمت ۰/۵۲ دلاری قرار دارد و در صورت از دست دادن این محدوده، احتمال ملاقات ریپل با محدوده ۰/۵۰ و ۰/۴۸ دلاری وجود خواهد داشت.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۷ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۵۰ و در نزدیکی ۵۷ قرار دارد و با شیب نزولی به سمت ۵۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۵۶ تا ۰/۵۷ دلار است. پس از آن ۰/۵۹ دلار و سپس در محدوده ۰/۶۰ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۵۵ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۵۲۵۰ تا ۰/۵۲۷۵ دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۵۰ و ۰/۴۸ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۴ فروردین (۲۴ مارس ۲۰۲۱)

ریپل که از روز نوزدهم مارس روند صعود تازه‌ای را آغاز کرده بود در دو روز گذشته برای عبور از محدوده ۰/۶۰ دلاری تلاش کرد اما موفق به عبور نشد تا همچنان در محدوده ۰/۵۵ دلاری نوسان کند. امروز هم با وجود اینکه ریپل تا محدوده ۰/۵۳ دلار عقب نشینی کرده بود خیلی زود به محدوده ۰/۵۵ دلار بازگشت و در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۰/۵۵۲۰ دلاری معامله می‌شود.

اگر به نمودار روزانه قیمت ریپل نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که ریپل پس از رشد بیش از ۵ درصد روز دوشنبه، روز سه شنبه هم رشد کمتر از ۱ درصدی را تجربه کرد و در نهایت روز گذشته را با قیمت ۰/۵۵ دلار به پایان رساند.

تا زمانی که ریپل بالای محدوده ۰/۵۳ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار داشته باشد، روند صعودی آن معتبر است و انتظار داریم برای رسیدن به قیمت‌های بالاتر تلاش کند.

در مسیر صعودی ریپل اولین مقاومت در محدوده ۰/۵۶۱۳ دلار و پس از آن مقاومت مهمتر در قیمت ۰/۵۸ دلار قرار دارد. در صورتی که ریپل موفق به عبور از این موانع شود، این شانس را خواهد داشت تا برای رسیدن به ۰/۵۹ تا ۰/۶۰۱ دلار تلاش کند.

در سمت دیگر در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۰/۵۶ دلاری نشود، باید منتظر نوسان کوتاه مدت قیمت ریپل در محدوده ۰/۵۳ تا ۰/۵۵ دلار باشیم. در صورتی که حمایت ۰/۵۳ تا ۰/۵۲۷۵ دلاری از دست برود، امکان ادامه اصلاح قیمت ریپل تا قیمت ۰/۵۰ و ۰/۴۹ دلار وجود دارد.

هرگونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۰/۴۶ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۴ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده نزولی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۵۰ قرار دارد و با شیب صعودی به سمت ۶۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: اولین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۵۶  دلار است. پس از آن ۰/۵۸ دلار و سپس در محدوده ۰/۵۹ تا ۰/۶۰ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۵۴ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۵۳ تا ۰/۵۲۷۵ دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۵۲ و ۰/۵۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۳ فروردین (۲۳ مارس ۲۰۲۱)

بازخورد مثبت طرفداران ریپل پس از اظهارات قاضی پرونده شکایت SEC علیه ریپل در روز نوزدهم مارس باعث آغاز یک روند صعودی مثبت برای این ارز شد. به طوری که قیمت ریپل از محدوده ۰/۴۶ دلار در روز ۱۹ مارس به محدوده ۰/۶۰ دلار در روز گذشته رسید. با این حال ریپل موفق به عبور از محدوده ۰/۶۰ دلاری نشد و امروز تا محدوده ۰/۵۶ دلار پایین کشیده شد.

پس از اینکه ریپل موفق به ایجاد یک محدوده حمایتی در محدوده ۰/۴۵ دلاری شد در چند روز گذشته  یک روند صعودی قوی را آغاز کرد، به صورتی که در طی ۳ روز ریپل بیش از ۲۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و با عبور از مقاومت ۰/۵۰ دلاری به محدوده ۰/۶۰ دلاری رسید.

ریپل پس از برخورد به مقاومت ۰/۶۰ دلاری موفق به عبور از آن نشد و مجبور به عقب نشینی شد. با این حال همچنان بالای محدوده ۰/۵۵ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

در حال حاضر گاوها در محدوده ۰/۵۵ دلاری حسابی فعال هستند و تلاش می‌کنند قیمت را دوباره محدوده ۰/۶۰ دلاری برسانند. مقاومت بعدی در مسیر صعودی ریپل در قیمت ۰/۶۱ سپس ۰/۶۳۲۰ و در نهایت محدوده ۰/۶۹ تا ۰/۷۰ دلاری قرار دارد.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۰/۵۹۵۰ تا ۰/۶۰ دلاری نشود، امکان آغاز یک روند اصلاحی وجود دارد. در مسیر نزولی اولین حمایت در محدوده قیمت ۰/۵۶ دلاری قرار دارد، اما حمایت مهم‌تر محدوده ۰/۵۵ تا ۰/۵۴ دلار است که انتظار داریم از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند.

در صورتی که این حمایت برای ریپل از دست برود، امکان اصلاح بیشتر قیمت تا محدوده ۰/۵۲، سپس  ۰/۵۰ و حتی ۰/۴۸ تا ۰/۴۷۵ دلار وجود دارد. انتظار داریم میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته در محدوده ۰/۴۷ دلار مانع از ریزش قیمت ریپل شود.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۳ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۵۰ قرار دارد و با شیب صعودی به سمت ۷۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۵۹۵۰ و ۰/۶۰ دلار است و پس از آن ۰/۶۱ و  ۰/۶۳ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۵۶ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۵۵ تا ۰/۵۴ دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۵۲ تا ۰/۵۰ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۱ فروردین (۲۱ مارس ۲۰۲۱)

ریپل که از ۲۳ فوریه محدوده ۰/۵۰ دلاری را از دست داده بود، بالاخره روز گذشته یعنی ۲۰ مارس موفق شد با جهش بیش از ۱۷ درصدی، به بالای مقاومت ۰/۵۰ دلار دست پیدا کند. البته ریپل موفق به لمس محدوده ۰/۵۵ دلاری هم شد، اما موفق به عبور از آن نشد و تا محدوده ۰/۵۰ دلار بع عقب بازگشت. با این حال در زمان نگارش این مطلب ریپل همچنان بالای ۰/۵۰ دلاری قرار دارد و در  محدوده ۰/۵۱۸۰ دلار معامله می‌شود.

ریپل که پس از مدت‌ها و با آرام گرفتن خبرهای بد مربوط به شکایت SEC علیه این شرکت موفق به شروع روند صعودی شد، روز گذشته تا محدوده ۰/۵۵ دلار صعود کرد. ریپل پس از برخورد به این محدوده مجبور به عقب نشینی شد.

در ادامه مسیر صعودی انتظار داریم ریپل یکبار دیگر محدوده ۰/۵۰ دلار یا ۰/۴۸ دلار را را ملاقات کند و با پولبک به این سطح به روند صعودی خود ادامه دهد. مانع بعدی در مسیر صعودی ریپل ۰/۵۲۲۴ دلار و پس از آن ۰/۵۵ دلار خواهد بود که روز گذشته هم مانع ادامه روند صعودی شده بود.

در صورتی که ریپل موفق به عبور از مقاومت ۰/۵۵ دلاری شود، انتظار داریم در کوتاه مدت قیمت‌های ۰/۶۲ و ۰/۷۸ دلاری را هم ملاقات کند.

در طرف دیگر در صورتی که ریپل موفق به حفظ موقعیت خود بالای محدوده ۰/۵۰ دلاری یا کیجونسن نشود، انتظار داریم روند اصلاحی تازه‌ای را آغاز کند. در مسیر اصلاحی ریپل اولین حمایت در محدوده ۰/۴۸۵۰ دلار قرار گرفته است. تا زمانی که ریپل بالای این محدوده قرار دارد روند صعودی قبلی معتبر است.

در صورت از دست رفتن حمایت در محدوده ۰/۴۸۵۰ دلاری، حمایت‌های بعدی در قیمت ۰/۴۷۲۵ و سپس ۰/۴۶ دلاری قرار دارد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا ۰/۴۴ و سپس ۰/۴۳ دلاری پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۱ فروردین

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۵۰ قرار دارد و با شیب نزولی به سمت ۷۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۵۲۲۴ و ۰/۵۵ دلار است و پس از آن ۰/۵۷ و  ۰/۶۲ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۴۸۵۰ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۴۷ تا ۰/۴۶ دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۴۴ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۷ اسفند (۱۷ مارس ۲۰۲۱)

ریپل که روز گذشته یک شدو بلند صعودی تا محدوده ۰/۵۲ دلار را ثبت کرد موفق به حفظ موقعیتش بالای محدوده ۰/۵۰ دلار نشد  و دوباره تا ۰/۴۵ دلار به عقب بازگشت. در این محدوده و با برخورد به کف ابر کومو ریپل دوباره روند صعودی به خود گرفت و در حال حاضر در محدوده ۰/۴۶۴۰ دلاری معامله می‌شود و تلاش می‌کند خودش را به مقاومت ۰/۴۸ دلاری برساند.

در چند روز گذشته ریپل به روند نزولی خود از محدوده ۰/۴۹ دلاری ادامه داد و تا ۰/۴۲ دلار پایین کشیده شد. در این محدوده ریپل با حمایت خوبی روبرو شد و روز گذشته با یک کندل بلند تا ۰/۵۲ دلار هم پیشروی کرد. اما موفق به حفظ این محدوده نشدو با از دست دادن محدوده ۰/۵۰ و ۰/۴۸ دلار تا محدوده ۰/۴۴۸۰ دلار که کف ابر قرمز کومو محسوب می‌شود پایین کشیده شد.

ریپل پس از برخورد به این محدوده روند صعودی گرفت و به بالای محدوده ۰/۴۶ دلاری رسید، حتی موفق به لمس محدوده ۰/۴۸ دلاری هم شد ولی در عبور از آن ناکام ماند.

در حال حاضر اولین مقاومت برای ریپل در محدوده قیمتی ۰/۴۶۴۶ دلار قرار دارد و بعد از آن خط کیجونسن در قیمت ۰/۴۷۲۴ دلار محدوده کلیدی برای ریپل محسوب می‌شود. عبور از کیجونسن و تثبیت موقعیت بالای آن درها را به سمت قیمت‌های بالاتر باز خواهد کرد.

در ادامه مسیر صعودی ریپل محدوده ۰/۴۸ تا ۰/۴۹ دلار که پیش از این هم بارها از افزایش قیمت ریپل جلوگیری کرده بود، ماانع بسیار مهم در مسیر رسیدن به ۰/۵۰ دلار خواهد بود. عبور از محدوده ۰/۵۰ دلار و تثبیت موقعیت می‌تواند این شانس را به ریپل بدهد که یکبار دیگر برای رسیدن به ۰/۵۲ و ۰/۵۵ دلار تلاش کند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل نتواند از محدوده ۰/۴۷۲۴ و ۰/۴۸ دلار عبور کند باید منتظر ادامه نوسان قیمت بین محدوده ۰/۴۵ تا ۰/۴۸ دلار باشیم.

ریپل در محدوده ۰/۴۵ دلاری که در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد از حمایت خوبی برخوردار است، از دست دادن این حمایت می‌تواند ریپل را تا ۰/۴۲ دلار پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۷ اسفند

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۵۰ قرار دارد و با شیب نزولی به سمت ۵۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۴۷۲۴ و ۰/۴۸ دلار است و پس از آن۰/۴۹ و  ۰/۵۰ دلار و سپس ۰/۵۲ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۴۵۵۰ تا ۰/۴۵ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۴۴ تا ۰/۴۳۸۰ دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۴۲ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۶ اسفند (۱۶ مارس ۲۰۲۱)

ریپل روزهای یکشنبه و دوشنبه را به ترتیب با کاهش ۴ درصدی و ۱ درصدی پشت سر گذاشت و تا محدوده ۰/۴۲ دلار پایین کشیده شد. اما با برخورد به این سطح حمایت دوباره روند صعودی گرفت و با جهش ۲۰ درصدی حتی موفق به لمس محدوده ۰/۵۲ دلاری شد. با این حال ریپل موفق به حفظ موقعیت خود در این محدوده نشد و دوباره با از دست دادن محدوده ۰/۵۰ و سپس ۰/۴۸ دلار به محدوده ۰/۴۷ دلاری بازگشت. در زمان نگارش این مطلب ریپل زیر محدوده ۰/۴۸ دلاری معامله می‌شود و تلاش می‌کند به بالای ۰/۴۸ دلار دست پیدا کند.

ریپل که مدت‌هاست زیر محدوده ۰/۵۰ دلاری معامله می‌شود پس از دو روز روند نزولی، امروز با یک کندل سبز بزرگ موفق شد حتی به محدوده ۰/۵۲ دلاری هم دست پیدا کند، با این حال موفق به حفظ موقعیت خود نشد و دوباره تا ۰/۴۷ دلار پایین کشیده شد.

در صورتی که ریپل بتواند به بالای محدوده ۰/۴۸ دلاری برسد و موقعیتش را تثبیت کند، این شانس را خواهد داشت تا برای مقاومت مهم ۰/۵۰ دلار تلاش کند. در صورت تثبیت موقعیت ریپل بالای ۰/۵۰ دلار می‌توانیم به روند صعودی قوی از طرف آن امیدوار باشیم.

موانع بعدی در مسیر صعودی ریپل در قیمت ۰/۵۲ و سپس ۰/۵۴ دلار قرار گرفته‌اند.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۰/۴۸ دلاری نشود، انتظار داریم همچنان در محدوده ۰/۴۲ تا ۰/۴۸ دلاری نوسان کند. در مسیر نزولی اولین حمایت برای ۰/۴۶۴۶ دلار قرار دارد. از دست دادن این حمایت می‌تواند ریپل را تا محدوده ۰/۴۴ دلاری پایین بکشد.

اما مهمترین حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۴۲ دلار است که بارها مانع از ریزش بیشتر قیمت شده است.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۶ اسفند

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی بالای محدوده ۶۰ قرار دارد و با شیب صعودی به سمت ۷۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۴۸ تا ۰/۴۹ دلار است و پس از آن ۰/۵۰ دلار و سپس ۰/۵۲ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۴۶۴۶ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۴۴ تا ۰/۴۳۸۰ دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۴۲ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۴ اسفند (۱۴ مارس ۲۰۲۱)

ریپل که روز دهم مارس تا محدوده ۰/۴۹ دلاری پیشروی کرده بود، موفق به عبور از آن نشد و روند نزولی را در پیش گرفت. ریپل در این مسیر حتی تا محدوده حمایتی ۰/۴۲ دلاری هم سقوط کرد. اما در این محدوده با استقبال خوبی از طرف خریداران مواجه شد و وز گذشته با جهش تقریبا ۷ درصدی موفق شد دوباره به بالای ۰/۴۵ دلار دست پیدا کند. ریپل در حال حاضر در محدوده ۰/۴۵۴۵ دلار معامله می‌شود و سعی می‌کند موقعیتش را در این قیمت حفظ کند.

نزدیک به ۲۰ روز است که ریپل زیر محدوده ۰/۵۰ دلاری معامله می‌شود و با اینکه در این مدت چندین بار برای عبور از این مانع تلاش کرده است اما همیشه به در بسته برخورد کرده است.

ریپل در صورتی که موفق شود موقعیتش را بالای خط کیجونسن در محدوده ۰/۴۵۶۸ دلار تثبیت کند، این فرصت را خواهید داشت تا به ۰/۴۶۶۵ دلار برسد. در صورتی که ریپل موفق به عبور از محدوده ۰/۴۶۶۵ دلاری شود، این فرصت را خواهد داشت تا دوباره شانس خود را برای شکست محدوده ۰/۴۸ تا ۰/۴۹ دلاری امتحان کند.

اگر این بار ریپل از این مانع عبور کند، انتظار داریم ریپل را دوباره در بالای محدوده ۰/۵۰ دلاری ببینیم.

در طرف دیگر ماجرا در صورتی که ریپل موفق نشود به بالای خط کیجونسن در قیمت ۰/۴۶۸۰ دلاری دست پیدا کند و مجبور به عقب نشینی شود. اولین حمایت در قیمت ۰/۴۴۹۲ دلاری قرار گرفته است. در صورت از دست رفتن این حمایت محدوده ۰/۴۳۸۰ دلار به عنوان حمایت وارد عمل خواهد شد.

هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را دوباره تا محدوده ۰/۴۲ دلاری پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل

نمودار تغییرات قیمت ریپل روز ۲۴ اسفند

شاخص‌های تکنیکال

 • مکدی: در زمان نگارش این مطلب شاخص مکدی (MACD) ۴ ساعته برای ریپل در محدوده صعودی   قرار دارد.
 • RSI: شاخص قدرت نسبی به زیر محدوده ۵۰ سقوط کرده است و با شیب صعودی به سمت ۵۰ حرکت می‌کند
 • مقاومت: مهمترین سطح مقاومت برای ریپل در محدوده  ۰/۴۵۶۸ تا ۰/۴۶۶۵ دلار است و پس از آن ۰/۴۸ دلار و سپس ۰/۵۰ دلار مقاومت‌های بعدی ریپل محسوب می‌شوند.
 • حمایت: اولین سطح حمایت برای ریپل در محدوده ۰/۴۴۹۲ دلار و پس از آن در محدوده ۰/۴۳۸۰ دلار قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در محدوده ۰/۴۲ دلار قرار دارد.

خرید ریپل

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل ۲۳ اسفند (۱۳ مارس ۲۰۲۱)

ریپل پس از ثبت سه روز متوالی روند صعودی و سقوط به محدوده ۰/۴۲ دلار در این محدوده با حمایت خوبی مواجه شد و امروز تا به این لحظه روند مثبتی را ثبت کرده است. ریپل در مسیر کاهشی حمایت مهم ۰/۴۴ دلاری را از دست داد ولی خوشبختانه حمایت محدوده ۰/۴۲۲۰ تا ۰/۴۲۹۰ دلاری مانع از سقوط بیشتر ریپل شد. در زمان نگارش این مطلب ریپل در محدوده ۰/۴۴۴۵ دلاری معامله می‌شود و سعی می‌کند به مقاومت ۰/۴۶ دلار نزدیک شود.

ریپل برای اینکه به روند صعودی باز گردد باید خودش را به سطح پیوت ۰/۴۴۲۴ دلاری برساند، در این صورت اولین مقاومت برای آن محدوده ۰/۴۶ دلاری خواهد بود. در صورت عبور از این مقاومت، مانع بعدی برای ریپل محدوده ۰/۴۸ تا ۰/۴۸۳۵ دلاری خواهد بود. در صورتی که روند کل بازار ارزهای دیجیتال هم صعودی باشد، انتظار داریم ریپل خیلی زود به مقاومت ۰/۵۰ دلاری نزدیک شود. تارگت‌های بعدی در مسیر صعودی ریپل ۰/۵۷ و ۰/۵۶ دلار خواهد بود.

اما در صورتی که ریپل نتواند موقعیتش را بالای ۰/۴۴۲۴ دلاری تثبیت کند و در عبور از مقاومت‌های بالاسر خود موفق عمل نکند، باید منتظر ادامه روند اصلاحی باشیم.

در مسیر اصلاحی ریپل اولین حمایت محدوده ۰/۴۲ دلاری خواهد بود که پیش از این هم مانع از ریزش بیشتر قیمت شده بود.

در صورتی که این حمایت برای ریپل از دست برود، محدوده حمایتی بعدی ریپل در قیمت ۰/۴۰ تا ۰/۳۹ دلاری قرار گرفته است. هر گونه ریزش بیشتر می‌تواند ریپل را تا محدوده ۰/۳۵ دلاری پایین بکشد.

تحلیل و پیش بینی قیمت ریپل