در چند سال اخیر بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و تقریبا همه حداقل یکبار نام بیت کوین به گوششان خورده است. احتمالا خیلی‌ها کنجکاو شده‌اند که چطور می‌توانند بیت کوین بخرند یا چگونه می‌توانند سرمایه‌شان را توی این بازار چند برابر کنند. شاید برای افرادی که تازه با ارزهای دیجیتال آشنا شده‌اند، خرید و فروش بیت کوین کار سختی به‌نظر بیاد، اما وقتی بفهمند چقدر کار راحتی است و اصلا پیچیدگی خاصی ندارد تعجب خواهند کرد.

کوین‌نیک یک صرافی ارز دیجیتال است که با تجربه چندین ساله خود در حوزه ارزهای دیجیتال، کار خرید و فروش بیت کوین و دیگر رمزارزها را برای ایرانی‌ها بسیار راحت کرده است. به راحتی خرید اینترنتی یک آب معدنی، با کوین‌نیک می‌توانید بیت کوین بخرید.

کوین‌نیک مارکت، بازار خرید و فروش بدون واسطه بیت کوین

کوین‌نیک سال‌های طولانی است که در حوزه ارز دیجیتال و به‌ویژه خرید و فروش بیت کوین فعالیت دارد و بستر امنی را برای کاربران ایرانی فراهم کرده تا به‌راحتی بتوانند ارز دیجیتال بخرند و بفروشند. تیم کوین‌نیک ابتدا کسب‌وکار مستقلش را در سال ۲۰۱۸ با نام تتربالک آغاز کرد و در آن زمان، تنها خدمات تتر ارائه می‌داد. کمی بعد با توجه به استقبال کاربران ایرانی و موفقیت تتربالک، تیم کوین‌نیک به فکر گسترش خدمات ارز دیجیتال خود افتاد. از همین جا بود که وبسایت کوین‌نیک شکل گرفت و امروز به جایی رسیده که خدمات خرید و فروش تمام ارزهای دیجیتال لیست‌شده در صرافی‌های معتبر بین‌المللی را به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد. کوین‌نیک توانسته با پشتیبانی دائم، خریدوفروش اتوماتیک و همچنین خدمات دیگر، تجربه خوشایندی را برای کاربرانش فراهم کند.

اما از آنجا که فلسفه تیم کوین‌نیک ارائه خدمات کامل ارز دیجیتال به کاربران ایرانی است، به همین جا بسنده نکرده و تصمیم دارد خدماتش را گسترده‌تر کند. در همین راستا مجموعه کوین‌نیک سرویس جدیدی به نام «کوین‌نیک مارکت»، راه‌اندازی کرده که یک پلتفرم خرید و فروش بدون واسطه ارز دیجیتال است.

در پلتفرم «کوین‌نیک مارکت» کاربران می‌توانند بدون هیچ واسطه‌ و با قیمت دلخواه، به خرید و فروش بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال با یکدیگر بپردازند. تیم کوین‌نیک هم فقط وظیفه تامین امنیت دارایی‌های دیجیتال کاربران و پشتیبانی از آن‌ها را برعهده دارد تا کاربران با خیال راحت، مستقیما با یکدیگر به معامله ارز دیجیتال بپردازند.

کاهش خطرهای ورود به بازارهای خارجی

به‌گفته «افشار جوکار» مدیرمحصول کوین‌نیک مارکت، هدف از ایجاد چنین پلتفرمی در داخل کشور، کاهش خطرهای کاربران ایرانی از ورود به بازارهای خارجی مانند بایننس و همچنین افزایش آگاهی مردم درمورد مفهوم ارزهای دیجیتال است.

مدیرمحصول کوین‌نیک مارکت با اشاره به افزایش روزافزون سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال می‌گوید: «همان‌طور که می‌دانید، این روزها با رواج نوع جدیدی از پول با عنوان رمزارز یا کریپتوکارنسی، افراد زیادی در جهان به سرمایه‌گذاری در این عرصه و حتی استفاده از آن‌در معاملات خود علاقه‌مند شده‌اند. اما از طرفی دست‌وپنجه نرم‌کردن با مفاهیم جدید و ناشناخته، همیشه به دلایل متعدد با اندکی ترس همراه است. رمزارزها هم از این دسته مستثنی نیستند و خصوصا محدودیت‌های بازارهای جهانی، ترس از دست دادن سرمایه یا ایجاد محدودیت‌های مختلف را برای کاربران ایرانی به همراه داشته است.

جوکار ادامه می‌دهد: «هدف ما از راه‌اندازی کوین نیک مارکت، تا حد زیادی پایین‌آوردن ریسک ورود به بازارهای خارجی مانند بایننس (Binance) یا دیگر مارکت‌های بین‌المللی است که باتوجه به شرایط تحریم‌های مالی علیه ایران، هرلحظه احتمال مسدودشدن سرمایه کاربران ایرانی وجود دارد. از طرف دیگر ایجاد آشنایی بیشتر درباره مفهوم ارزهای دیجیتال، همیشه دغدغه ما بوده است. به همین دلایل تلاش کرده‌ایم با افزایش ظرفیت پشتیبانی، همواره در کنار افرادی باشیم که برای ورود به دنیای رمزارزها به ما اعتماد کرده‌اند.»

 امنیت سرمایه

بزرگترین نگرانی سرمایه‌گذارن و تریدرهای ایرانی که در صرافی‌های بین‌المللی فعالیت می‌کنند، بحث امنیت سرمایه است. داشتن یک پناهگاه امن برای دارایی‌های دیجیتال در داخل کشور، اصلی‌ترین مسئله‌ای است که یک سرمایه‌گذار داخلی باید به آن توجه کند. کوین‌نیک مارکت با فراهم‌کردن یک بستر امن و مطمئن، خیال سرمایه‌گذاران را از حفظ و نگهداری سرمایه‌شان راحت کرده است.

قیمت دلخواه

در کوین‌نیک مارکت، قیمت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال دیگر را خودتان مشخص می‌کنید. با هر قیمتی که دوست داشته باشید می‌توانید بیت‌کوین بخرید و با هر قیمتی که دلتان بخواهد آن را بفروشید. در این صورت سود بیشتری بدست می‌آورید و درآمد بالاتری نسبت به خرید و فروش عادی خواهید داشت.

کارمزد صفر

به مناسبت شروع کار کوین‌نیک مارکت، کارمزد تراکنش‌ها صفر است و بدون پرداخت هیچ کارمزدی می‌توانید خرید و فروش ارز دیجیتال انجام دهید. این طرح تا آخر پاییز پابرجاست و از همین حالا سرمایه‌گذران و تریدرهای ارز دیجیتال به راحتی می‌توانند بدون کارمزد، ارز دیجیتال خرید و فروش کنند.